Samsung Galaxy A30 vs Samsung Galaxy A50 vs Xiaomi Redmi Note 7

typhoonss05

Centipat
Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır telefon araştırıyorum. Bütçem normalde 1900-2000 tl civarı. A30 ve Redmi Note 7 bu bütçeye uyuyor. Ancak A50 2450 TL civarında, yani bu biraz beni zorlayacak alırsam. Bugün teknoloji mağazasından bu üç telefona da baktım. Görünüş olarak A30 ile A50 arasında hiçbir fark yok. Xiaomi biraz daha sade duruyor. Ancak Redmi tam bir fiyat/performans ürünü. Ancak Xiaomi olduğu için aklımda soru işaretleri var. Fiyat konusuna gelirsek, A50'nin fiyatını haketmediğini düşünüyorum. Bu yüzden Xiaomi Redmi mavi rengi aklımda var. Renk olarak gerçekten çok hoşuma gitti. Hepsiburada.com'dan Xiaomi Türkiye Garantili almayı düşünüyorum. Xiaomi hakkında beni biraz bilgilendirir misiniz lütfen? Sonuçta 2000 TL para az bir para değil.

A50 al, fiyatı da kesinlikle hakkediyor. Bende var da soyluyorum. 6 GB RAM, ekran içi parmak izi, 3 kamera. Ne olsun 1800 TL mi satsınlar? Alırsan pişman olmazsın sadece onu söyleyeyim bu A serisi varken Xiaomi Redmi Note 7 alınmaz bence çünkü Redmi Note 7'den A50'ye geçtiğim için söylüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
A50 fiyatını hakeden bir ürün. Özellikle de 6GB RAM bulunan ithalatçı garantili versiyonu. Xiaomi evet F/P fakat kutu içeriği, malzeme kalitesi olarak pek iyi olduğunu düşünmüyorum. En azından Samsung kadar iyi değil.

A50 al, fiyatı da kesinlikle hakkediyor. Bende var da soyluyorum. 6 GB RAM, ekran içi parmak izi, 3 kamera. Ne olsun 1800 TL mi satsınlar? Alırsan pişman olmazsın sadece onu söyleyeyim bu A serisi varken Xiaomi Redmi Note 7 alınmaz bence çünkü Redmi Note 7'den A50'ye geçtiğim için söylüyorum.
Note 7'den neden geçtiniz acaba? Performans testlerine biraz baktım. Şunu demek istedim aslında, neredeyse performansları aynı gibi ancak aralarında 600 tl gibi bir fiyat farkı var. Fark olarak biraz fazla gibi.
A50 fiyatını hakeden bir ürün. Özellikle de 6GB RAM bulunan ithalatçı garantili versiyonu. Xiaomi evet F/P fakat kutu içeriği, malzeme kalitesi olarak pek iyi olduğunu düşünmüyorum. En azından Samsung kadar iyi değil.
Neredeyse aynı performansları vermelerine rağmen, arada 600 tl gibi bir fark var. Bu fark biraz fazla geldi bu yüzden böyle demiştim. Ben fazla oyun oynayan birisi de değilim. Arada bir kamera, youtube ve instagram.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknosa birkaç mağazasında 1600TL'ye Mi Mix 2 satıyordu. Stok var mı diye bir sor bence.
Teşekkürler. Donanım olarak iyi ancak ben bir ürün alırken hepsiburada benzeri sitelerden çok satanlar kısmında ilk sayfadaki ürünleri araştırıp alıyorum. Bu telefon nedense hiç çok satanlarda yer almıyor. Kronik sorunu vs. olabilir mi acaba?

A50 kadar zorluyorsonuz mağdem alcaksanız LG G7 alın pil hariç 4000 TL kadar olan telefonların çoğunda önde ama önceki mesajda dediğiniz gibi zorluyor almak istemiyorum derseniz Redmi Note 7 alınabilir.

Xiaomi bu telefonu herhangi bir kronik sorun yok ve A30 göre çok iyi bir telefon.

Xiaomi Redmi Note 7'yi öneriyorum.
F/P ürünü
Malzeme kalitesi fiyatına göre çok çok iyi
İşlemci olarak ise Snapdragon 660 kullanıyor, bence gayet yeterli.
bana kalırsa A30 alacağınıza Redmi Note 7'yi öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı