Samsung GSI ROM kurmak için TWRP alternatif var mı?

Telefon hiç mi açılmıyor?

Hocam teli download moduna alıyorum ve TWRP dosyasını Odin ile yüklüyorum. Daha sonra telefon Samsung yazısında kalıyor ve kendini geri kapatıyor. Yani açmak mümkün olmuyor...
Bende stock ROM kurup tekrardan hayat veriyorum ama stock ROM beni tatmin etmiyor bende gsı ROM kuracağım uyumlu ROM PC'de mevcut ama uygun TWRP bulamadım. Samsung Galaxy A12 için sorunsuz çalışan TWRP dosyası veya alternatif arıyorum eğer TWRP'yi kurabilirsem direk pixel tabanlı ROM'u kuracağım.
Yani amacım TWRP bulmak.
Yardımcı olursanız sevinirim :)
@Marcolomboss hocam şu konuya bir bakar mısınız çıkmaza girdim ya :(

Son düzenleme:
A12
Bu konudakileri uygulayın. Lineage OS yüklendikten sonra temiz kurulum ile gsı ROM deneyin.

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Linkteki yönergeleri takip ettim ve uyguladım ama bir sıkıntı mevcut. Telefona TWRP'yi kurdum ama 35 dk uğraşmama rağmen TWRP menüsüne giris yapamadım :/ ve aksi gibi tel Samsung logosunda kaldı ve kendini kapattı.
Bende download moduna aldım ve stock ROM ( Android 11 ) kurdum. Yani kısacası yine gsı ROM'u kuramadım. Rica etsem TWRP + gsı ROM işlemini nasıl yapacağımı bana özet şeklinde kabaca anlatır mısınız?
Nerede hata yaptığımı bir türlü anlamıyorum.

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Linkteki yönergeleri takip ettim ve uyguladım ama bir sıkıntı mevcut. Telefona TWRP'yi kurdum ama 35 dk uğraşmama rağmen TWRP menüsüne giris yapamadım :/ ve aksi gibi tel Samsung logosunda kaldı ve kendini kapattı.
Bende download moduna aldım ve stock ROM ( Android 11 ) kurdum. Yani kısacası yine gsı ROM'u kuramadım. Rica etsem TWRP + gsı ROM işlemini nasıl yapacağımı bana özet şeklinde kabaca anlatır mısınız?
Nerede hata yaptığımı bir türlü anlamıyorum.

ADB-Fastboot bu ZIP dosyasını bir klasöre çıkartın. İçindeki setup dosyasını kurun. Kurarken setup içerisinden masaüstü kısayolu oluşturmayı etkinleştirin. Cihazı normal bir şekilde açın ve "Geliştirici Seçenekleri" kısmından "USB Hata ayıklama" seçeneğini aktif edin. Cihazı bilgisayara bağlayın, ekran kilidini açık tutun ve bilgisayara yüklediğiniz uygulamayı açın. Uygulamaya adb devices kodunu yazın. Telefonda onaylamanız gereken bir panel çıkarsa onaylayın. Programda cihazın seri numarası gözükecektir. Sonrasında adb reboot bootloader komutu ile fastboot moduna girin. Eğer fastboot modundan başka bir yere giderse manuel olarak fastboot moduna alın. Bu arada fastboot modu ile download modu aynı yerdir. Bilgisayara geri dönün, TWRP dosyasının ismini sadece "TWRP" olarak değiştirin ve bilgisayara yüklediğiniz ADB uygulamasının klasörüne atın. ADB'den fastboot flash recovery TWRP.img komutunu girin ve TWRP'nin yüklenmesini bekleyin. Yükleme başarılı olduktan sonra fastboot reboot komutu ile cihazı yeniden başlatın. Cihaz açıldıktan sonra ise adb reboot recovery komutunu kullanarak cihazı TWRP modunda başlatın.

ADB-Fastboot bu ZIP dosyasını bir klasöre çıkartın. İçindeki setup dosyasını kurun. Kurarken setup içerisinden masaüstü kısayolu oluşturmayı etkinleştirin. Cihazı normal bir şekilde açın ve "geliştirici seçenekleri" kısmından "USB hata ayıklama" seçeneğini aktif edin. Cihazı bilgisayara bağlayın, ekran kilidini açık tutun ve bilgisayara yüklediğiniz uygulamayı açın. Uygulamaya adb devices kodunu yazın. Telefonda onaylamanız gereken bir panel çıkarsa onaylayın. Programda cihazın seri numarası gözükecektir. Sonrasında adb reboot bootloader komutu ile fastboot moduna girin. Eğer fastboot modundan başka bir yere giderse manuel olarak fastboot moduna alın. Bu arada fastboot modu ile download modu aynı yerdir. Bilgisayara geri dönün, TWRP dosyasının ismini sadece "TWRP" olarak değiştirin ve bilgisayara yüklediğiniz ADB uygulamasının klasörüne atın. ADB'den fastboot flash recovery TWRP.img komutunu girin ve TWRP'nin yüklenmesini bekleyin. Yükleme başarılı olduktan sonra fastboot reboot komutu ile cihazı yeniden başlatın. Cihaz açıldıktan sonra ise adb reboot recovery komutunu kullanarak cihazı TWRP modunda başlatın.

Hocam müsait zamanımda yapacağım çok açıklayıcı olmuş, tek okumada anladım çok teşekkür ederim :)
MTK işlemci, GSI zor.
Pixel experince Gsı Deneyeceğim hocam sıkıntı çıkarsa Stock roma dönerim zaten.

Hocam müsait zamanımda yapacağım çok açıklayıcı olmuş, tek okumada anladım çok teşekkür ederim :)

Pixel experince Gsı Deneyeceğim hocam sıkıntı çıkarsa Stock roma dönerim zaten.
Aslında odinden TWRP yükledikten sonra cihaz açılsa bu kadar uğraşa gerek kalmayacak. Tuş kombinasyonlarını mı yanlış yapıyorsunuz acaba ? Bir de odinden TWRP kurduktan sonra cihaz açılırken adb reboot recovery komutunu denemekte fayda var. Çünkü eski cihazımda benim ses tuşlarından biri çalışmadığı için manuel alamıyordum. Bootlopa düşünce de cihazın açılıp açılmamasını dert etmeden direk recovery moduna geçebiliyordum.

Aslında Odin'den TWRP yükledikten sonra cihaz açılsa bu kadar uğraşa gerek kalmayacak. Tuş kombinasyonlarını mı yanlış yapıyorsunuz acaba? Bir de Odin'den TWRP kurduktan sonra cihaz açılırken adb reboot recovery komutunu denemekte fayda var. Çünkü eski cihazımda benim ses tuşlarından biri çalışmadığı için manuel alamıyordum. Bootlopa düşünce de cihazın açılıp açılmamasını dert etmeden direk recovery moduna geçebiliyordum.

Hocam yabancı kaynaklar dahil her yerde araştırdım. Tuş kombinasyonlarını doğru yapıyorum ve kılıfı çıkartıyorum. Burada sorun yok ama Odin ile TWRP'yi kurduktan sonra cihaz adeta ölüyor. Açılıcak gibi yapıyor bir anda kapanıyor. Stock ROM'u yükleyemezsem cihaz anında çöp oluyor :/
Yani Odin ile TWRP yüklediğim zaman ne recovery moduna girebiliyorum ne de cihazı açabiliyorum... Zaten TWRP menüsüne bir girebilsem direk SD kart üzerinden ROM'u kurmayı planlıyorum..
Yarın sizin verdiğiniz dosyayı indireceğim ve TWRP'yi kuracağım. Daha sonra ABD üzerinden recovery moduna girmeye çalışacağım. Hayırlısı olsun diyelim.

Konuyu salmadan ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim :)
ADB-Fastboot bu ZIP dosyasını bir klasöre çıkartın. İçindeki setup dosyasını kurun. Kurarken setup içerisinden masaüstü kısayolu oluşturmayı etkinleştirin. Cihazı normal bir şekilde açın ve "geliştirici seçenekleri" kısmından "USB hata ayıklama" seçeneğini aktif edin. Cihazı bilgisayara bağlayın, ekran kilidini açık tutun ve bilgisayara yüklediğiniz uygulamayı açın. Uygulamaya adb devices kodunu yazın. Telefonda onaylamanız gereken bir panel çıkarsa onaylayın. Programda cihazın seri numarası gözükecektir. Sonrasında adb reboot bootloader komutu ile fastboot moduna girin. Eğer fastboot modundan başka bir yere giderse manuel olarak fastboot moduna alın. Bu arada fastboot modu ile download modu aynı yerdir. Bilgisayara geri dönün, TWRP dosyasının ismini sadece "TWRP" olarak değiştirin ve bilgisayara yüklediğiniz ADB uygulamasının klasörüne atın. ADB'den fastboot flash recovery TWRP.img komutunu girin ve TWRP'nin yüklenmesini bekleyin. Yükleme başarılı olduktan sonra fastboot reboot komutu ile cihazı yeniden başlatın. Cihaz açıldıktan sonra ise adb reboot recovery komutunu kullanarak cihazı TWRP modunda başlatın.

Hocam yine TWRP menüsüne giriş yapamadım :(.
Uğraştım ama olmuyor.
Galiba cihaza uygun TWRP ve stabil ROM'lar piyasada yok.
Vazgeçtim bu işten...
Artık seneye deneyeceğiz bakalım.
Yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim :) iyi günler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı