SATA SSD mi HDD mi?

Arkadaşlar merhaba. Ben oyun için PC toplayacağım 240GB M.2 SSD takmayı düşünüyorum. Yanına ek olarak 1TB harddisk takacağım ama kafam karışık sizce M.2 SSD yanına SATA SSD mi yoksa HDD mi takayım bir şey fark eder mi?
Direk ikisini birleştirip 1 TB M2 SSD takın.
400 TL HDD ayırmıştım ama görüyorum ki M.2 SSD yanına 1TB HDD yerine 1TB SATA SSD daha iyi diyorlar üstüne en fazla 400 500 eklesem 900TL gibi bir fiyat ayırabilirim.

https://www.hepsiburada.com/samsung...5BluIjVAVTiOPjk9M8WFtTlfJO50OOF8aAvNGEALw_wcB İkisini farklı almak yerine tek seferde bunu alın derim. Çok kaliteli bir M.2 SSD olduğu söyleniyor.

Oyunlarda SSD hızının farkı çok büyük bir etki etmez ama dosya aktarımı ya da indirme yapacaksanız etkisini HDD'den daha çok görürsünüz. Bana kalırsa eğer 250GB'lık bir M.2 SSD alıp buna Windows ve Online oyunlarınızı kurun. Yanına eğer oyun oynayacaksınız 1TB WD Blue alırsanız çok daha az para verirsiniz, lakin derseniz ki benim bütçem var o zaman ayrı ayrı almak yerine 1TB Samsung 970 Evo ya da 1TB Kingston A2000 alın ileride hafızası dolmaya başlarsa ekleme yaparsınız.

Direk ikisini birleştirip 1 TB M.2 SSD takın.

https://www.hepsiburada.com/samsung...5BluIjVAVTiOPjk9M8WFtTlfJO50OOF8aAvNGEALw_wcB ikisini farklı almak yerine tek seferde bunu alın derim. Çok kaliteli bir M.2 SSD olduğu söyleniyor.

Oyunlarda SSD hızının farkı çok büyük bir etki etmez ama dosya aktarımı ya da indirme yapacaksanız etkisini HDD'den daha çok görürsünüz. Bana kalırsa eğer 250GB'lık bir M.2 SSD alıp buna Windows ve Online oyunlarınızı kurun. Yanına eğer oyun oynayacaksınız 1TB WD Blue alırsanız çok daha az para verirsiniz, lakin derseniz ki benim bütçem var o zaman ayrı ayrı almak yerine 1TB Samsung 970 Evo ya da 1TB Kingston A2000 alın ileride hafızası dolmaya başlarsa ekleme yaparsınız.

Arkadaşlar diyosunuz ki direk 1T M.2 SSD al daha iyi. Değil mi?
1TB M.2 SSD alsam her şeyi içine yükleyebilirim değil mi?

Arkadaşlar diyosunuz ki direk 1T M.2 SSD al daha iyi. Değil mi?
1TB M.2 SSD alsam her şeyi içine yükleyebilirim değil mi?

SSD'lerden şüphen olmasın ki bazı istisnalar dışında SSD'ler sağlamdır. İster ayrı olarak bir SSD ile bir 1 TB HDD al, ister direk 1 TB SSD al. İkisi de aynı kapıya çıkar bir bakıma ama bütçeniz elverişliyse sadece SSD alınmasını tercih ederim.

Arkadaşlar merhaba. Ben oyun için PC toplayacağım 240GB M.2 SSD takmayı düşünüyorum. Yanına ek olarak 1TB harddisk takacağım ama kafam karışık sizce M.2 SSD yanına SATA SSD mi yoksa HDD mi takayım bir şey fark eder mi?
Eğer video-render yapıp onları depolayacaksan sata SSD'ye boşa para vermeye gerek yok. Ama o alanda da sen program açacaksan sata SSD fark eder.(Oyun için 240 GB M2 SSD yetersiz kalabilir tavsiyem en az 500 GB)

Yeni konular

Geri
Yukarı