Sevgilimle kavgalarımız

urn4ga

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-M-A PRO MAX, CPU: AMD Ryzen 3 3200G, GPU: MSI GTX 1650 LP OC 4GB, RAM: HyperX Fury Black 8x2GB 3600MHZ RGB, PSU: Corsair TX650M Kasa: Everest Crystal, Termal Macun: Arctic MX-4
Meslek
Öğrenci, yarı zamanlı grafiker ve developer
Selam. Sanırım bu kategoride ilk bu konu açılıyor olacak. Sevgilimle bir süredir iletişim konusunda problem yaşıyoruz. Ana hatlarıyla buraya anlatıyorum.
2023'ün 14 şubatında tanıştık. O zamandan bu zamana ayrıldığımız barıştığımız oldu. İlk ayrılık nisanın ortalarında oldu. Sonra ağustos'un sonunda ehliyetimi almışken bir şekilde konuşmaya başladık ve tanıştığımız zaman çok isteyip yapamadığım şeyi o gün yaptık. Gittim arabayla evinden aldım gezdik eğlendik. Eylül'de bir iki kez buluştuk. Ama son zamanlarda iyice azaldı buluşmalarımız. En son 1 ay oldu galiba. Uzaktan ilişki yürütmek konusunda biraz berbatım. Uzak olan ya da sürekli görüşme imkanımın olmadığı ilişkilerimin hemen hepsi bu sebepten bitti. Bu sebep derken ben aramızda bir bağ kalmadığını hissetmeye başlıyor gibi oluyorum ve konuşmalarımız azalıyor vs. dün akşam yılbaşı gecesi de babamın olmadığı ilk yılbaşımız olacaktı. Yanlış anlaşılmasın öldü değil boşanma davası var ve saçma sapan yaptıklarından dolayı görüşmek istemiyoruz. Dün akşam az biraz konuştuk. Ailesi çok katı. Memleket ayrımı yapmak istemiyorum ama konyalılar diyeyim siz anlayın. Buluşmalarımız bile kaçak göçek oluyor. Bu yılbaşından önce yapmak istediğim bir hedefim vardı. Fakat ona bütçe yetiştiremedim bende o vakte kadar oluşan bütçeyi aileme ayırdım. Anneme kardeşime hatta kedimize kadar hediye aldım onlara. E tabii sevgilime de almak istedim. Ama ailesi yüzünden bir hediye bile alamadım. Alsam veremem. Küpe kolye al diyeceksiniz ama ailesi normalde bile dışarı çıkmasına izin vermiyor. Bir çiçek almayı, yemeğe götürmeyi çok isterdim. Ama hiçbiri olmadı. Bunlardan ayrı olarak tepemde çok fazla yük var. Araba konusu misal çok önemli benim için. 10 sene önce ilk araba kullandırttılar ve o zamandan beri ben ehliyet alıp araba kullanmayı bekliyorum. Ailem bu konularda biraz katı ceza yersek ödemek çok zor olur vs diye arabayı kaçırmak gibi şeylerim de olmadı. Çok nadir annem babam yanımdayken mahallenin ucuna kadar kullanabiliyordum. Mayıs'ta ehliyet aldım sürekli arabaylaydım. 3 aya yakın arabaylaydım. Ama ben daha hevesimi alamadan araba benden gitti. Yolda, Instagram'da herhangi bir yerde o arabadan görüyor olmak bile çok üzüyor beni. Benim tutkularımdan birisidir arabalar. Arkada dolabımda 180 arabalık Hot Wheels koleksiyonum var. Ve sadece bunun ağır stresi bile beni çok yoruyor. Araba, geçim sıkıntısı, anneme maddi manevi yardım etme çabası derken iyice iyice zorlanıyorum. Bir de mezuna bıraktım bu sene. Bir yandan derslerde birleşince ciddi bunalmaya başladım. Ne yapabilirim? Herhangi bir fikre açığım ne olursa olsun.

Ne yapabilirim? Herhangi bir fikre açığım ne olursa olsun.
İnsanlarla sosyal medyadan konuşamazsınız, bir süre sonra iki taraftan biri sıkılabilir veya isteksiz olabilir, yüz yüze konuşmalarda bu durum yaşanmaz, uzak ilişkiyi yürütmek bu yüzden zordur. "Aşkım hadi bir kahve içelim." diyemezsin uzak ilişki olduğu için ki ailesi de katıymış, bir ilişkinin sağlıklı olması için bence sosyal medyadan ziyade sık sık yüz yüze görüşülmeli ve yüz yüze kontakta kalınmalı, bağ koparılmamalı düzenli aralıklarla görüşülerek. Annene yardım etmen iyi ama açıkçası ben anneme yardım etmek için hayattan vaz geçmezdim, benim şahsi ekonomik özgürlüğüm daha önemli benim için, ömrümü birisine adarsam yaşamamın ne anlamı kalır? Eğer kıza farklı bir boyutta aşık değilsen (çok aşık değilsen), sık sık yüz yüze görüşebileceğin başka birisiyle ilişki kurman daha sağlıklı olacaktır mental olarakta. İnsanlar sürekli konuşmalı yüz yüze, böyle olmazsa ilişki mutluluk vermez bence. Özetle ben annemden çok kendi ekonomime önem verirdim, ya üniversite okur ya da para biriktirmeye başlardım paramı aileme harcamak yerine. Sanal ilişki olan ve sık sık yüz yüze görüşemeyeceğim birisiyle ilişkimi sonlandırıp onun yerine sık sık yüz yüze görüşebileceğim birisiyle ilişki sağlardım illa sağlayacaksam. İlla para, aile, aşk kovalamayıp sadece dersine odaklanıp üniversite hayatına da hazırlanabilirsin. Çok fazla düşünüyorsun.

İnsanlarla sosyal medyadan konuşamazsınız, bir süre sonra iki taraftan biri sıkılabilir veya isteksiz olabilir, yüz yüze konuşmalarda bu durum yaşanmaz, uzak ilişkiyi yürütmek bu yüzden zordur. "Aşkım hadi bir kahve içelim." diyemezsin uzak ilişki olduğu için ki ailesi de katıymış, bir ilişkinin sağlıklı olması için bence sosyal medyadan ziyade sık sık yüz yüze görüşülmeli ve yüz yüze kontakta kalınmalı, bağ koparılmamalı düzenli aralıklarla görüşülerek. Annene yardım etmen iyi ama açıkçası ben anneme yardım etmek için hayattan vaz geçmezdim, benim şahsi ekonomik özgürlüğüm daha önemli benim için, ömrümü birisine adarsam yaşamamın ne anlamı kalır? Eğer kıza farklı bir boyutta aşık değilsen (çok aşık değilsen), sık sık yüz yüze görüşebileceğin başka birisiyle ilişki kurman daha sağlıklı olacaktır mental olarak da. İnsanlar sürekli konuşmalı yüz yüze, böyle olmazsa ilişki mutluluk vermez bence. Özetle ben annemden çok kendi ekonomime önem verirdim, ya üniversite okur ya da para biriktirmeye başlardım paramı aileme harcamak yerine. Sanal ilişki olan ve sık sık yüz yüze görüşemeyeceğim birisiyle ilişkimi sonlandırıp onun yerine sık sık yüz yüze görüşebileceğim birisiyle ilişki sağlardım illa sağlayacaksam. İlla para, aile, aşk kovalamayıp sadece dersine odaklanıp üniversite hayatına da hazırlanabilirsin. Çok fazla düşünüyorsun.

Hocam para konusu şöyle; annemler ayrıldığı ve babam sorunlu biri olduğu için bize hiç yardımcı olmuyor. Üniversite sınavı için dershaneye gidiyorum. Ve yapmış olmamız gereken ama bütçe yetiştiremediğimiz şeyler var. Annemden bağımsız olsam dediğinizi düşünürüm ama senelerdir bizim okullarımızdan dolayı ayrılmadı. Şimdi de ona sırt çeviremem.

Geri
Yukarı