Silindir Şeklindeki Mac Pro'nun Grafik İşlemcisi Değiştirilebilir mi?

mum ışığı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sizi saçmalayarak rahatsız ettiysem özür dilerim. İngilizce bilmediğim için bir soru sormak istiyorum. Ben makinelerin nasıl çalıştığını epey merak eden biriyim ve bu sorum da onunla ilgili. Silindir şeklindeki Mac Pro bilgisayar kasasını biliyorsunuzdur, şurada 2 tane haberi var: 2013 Mac Pro teardown reveals Apple’s first easily repairable computer in years | ExtremeTech

Mac Pro Late 2013 Repair

Anladığım kadarıyla işlemcisini kendi başına değiştirip yükseltebiliyorsun fakat merak ettiğim şey grafik işlemcinin de değiştirilip değiştirilemeyeceği. Dual AMD FirePro grafik işlemci bulunduran Mac Pro için tasarlanmış bir ekran kartı kullanılmış bu kasada fakat bu ekran kartında bulunan grafik işlemciyi kendi başımıza değiştirip yükseltebiliyor muyuz ekran kartını değiştirmeye gerek kalmadan? Mesela ekran kartından AMD'nin FirePro grafik işlemcisini çıkartıp onun yerine mevcut ekran kartına AMD'ye ait başka bir grafik işlemciyi takabilir miyiz Mac Pro için tasarlanmış ekran kartını değiştirmeden yukarıdaki yazılara göre? Bu bilgisayarı alacak kadar param yok zaten fakat benim bu soruyu sormamdaki amaç tamamen başka: Merak ediyorum.
Sevgiler.

Sorun çözüldü. Grafik işlemcilerin ekran kartlarında tümleşik bir şekilde yer almasından kaynaklanıyormuş bu durum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı