Skyrim neden bu kadar çok seviliyor?

Sana biraz bahsedeyim.
Oyunda mekanlar çok iyi düşünülmüş ve tasarlanmış. Mekanlara girdiğinde, çeşidine göre kasvetli bir ortam hissiyatını aşırı veriyor.
Müzikler oyun tarihinde yazılmış en iyi müziklerden. Sana dibine kadar hissiyat yüklüyor müzikleri.
Şehirlerde veya ormanda gezerken orada olmanı sağlıyor müzikler.
Ayrı ayrı çok fazla şey yapabilirsin.
Ozanlara katılıp şair ve müzisyen olabilirsin(üstelik karakterin nidalar hariç konuşamıyorken).
Hırsızlar loncasına katılıp soyanlar düzenlersin.
Suikastçi olup tüm kalplere korku salabilirsin.
İstersen avcı olursun.
İstersen büyücülere katılıp büyü yaparsın.
Büyük bir yetenek ağacı var ama inan bana karışık değil.
Bahsetmemi istersen çok şeyden bahsederim ancak spoiler vermek istemiyorum. Ayrı bir hissiyat ayrı bir zevk bu oyun. Sadece eski oluşunu gözardı etmen lazım.

Sana biraz bahsedeyim.
Oyunda mekanlar çok iyi düşünülmüş ve tasarlanmış. Mekanlara girdiğinde, çeşidine göre kasvetli bir ortam hissiyatını aşırı veriyor.
Müzikler oyun tarihinde yazılmış en iyi müziklerden. Sana dibine kadar hissiyat yüklüyor müzikleri.
Şehirlerde veya ormanda gezerken orada olmanı sağlıyor müzikler.
Ayrı ayrı çok fazla şey yapabilirsin.
Ozanlara katılıp şair ve müzisyen olabilirsin(üstelik karakterin nidalar hariç konuşamıyorken).
Hırsızlar loncasına katılıp soyanlar düzenlersin.
Suikastçı olup tüm kalplere korku salabilirsin.
İstersen avcı olursun.
İstersen büyücülere katılıp büyü yaparsın.
Büyük bir yetenek ağacı var ama inan bana karışık değil.
Bahsetmemi istersen çok şeyden bahsederim ancak spoiler vermek istemiyorum. Ayrı bir hissiyat ayrı bir zevk bu oyun. Sadece eski oluşunu göz ardı etmen lazım.

Modlara bakıyorum. Vuruş hissi ve savaşları biraz daha güzelleştirecek bir şey bulursam oyuna başlıyorum. 15 20dk kadar oynadım. Eğer savaşlar bu kadar donuk geçecekse ben baygınlıktan ölürüm.

Modlara bakıyorum. Vuruş hissi ve savaşları biraz daha güzelleştirecek bir şey bulursam oyuna başlıyorum. 15 20dk kadar oynadım. Eğer savaşlar bu kadar donuk geçecekse ben baygınlıktan ölürüm.

İngilizcen varsa Skyrim için ücretsiz kurabileceğin DLC gibi bir oyun var ona da bakmanı öneririm. Skyrim'den çok daha başarılı bir oyun.

Savaşlarda yapay zeka eksikliği var.
Hikayeye odaklanırsan sadece zevk alırsın. Ancak aksiyon oyunu değil kesinlikle.

Bu oyunu anlatmak için ciddi bir zaman harcamak gerekiyor. Ama nasıl anlatırsam anlatayım eksik kalır. Bazı arkadaşlar yazmışlar çoğunun söylemlerine katılıyorum.

Pandemi ve askerlik döneminde oynadığım çok oynadığım öyle ki 300 saatim vardır.

Her gittiğim yerde farklı bir olay hikayesiyle bağlıyan bir oyundur kendisi. Görseli yeni oyunlar kadar iyi olmasa da modlarla iyileştirerek iyi görsel yakalanabilir.

Beğenmeyenleri anlıyorum yeni oyunlardaki dinamikler bu oyunlarda yok maalesef. 2012 yılında çıkmış bir oyun.

Olurda ölmezsem ileride çıkacağını umduğum iki oyunu oyunu oynamak istiyorum. Biri yeni elder scroll oyunu diğeri de Half-Life 3 dür. 60 yaşına bile gelsem bu oyunları kesinlikle oynamak isterim. (Torunlarla oynarız artık)

Bu oyunu anlatmak için ciddi bir zaman harcamak gerekiyor. Ama nasıl anlatırsam anlatayım eksik kalır. Bazı arkadaşlar yazmışlar çoğunun söylemlerine katılıyorum.

Pandemi ve askerlik döneminde oynadığım çok oynadığım öyle ki 300 saatim vardır.

Her gittiğim yerde farklı bir olay hikayesiyle bağlıyan bir oyundur kendisi. Görseli yeni oyunlar kadar iyi olmasa da modlarla iyileştirerek iyi görsel yakalanabilir.

Beğenmeyenleri anlıyorum yeni oyunlardaki dinamikler bu oyunlarda yok maalesef. 2012 yılında çıkmış bir oyun.

Olurda ölmezsem ileride çıkacağını umduğum iki oyunu oyunu oynamak istiyorum. Biri yeni elder scroll oyunu diğeri de Half-Life 3 dür. 60 yaşına bile gelsem bu oyunları kesinlikle oynamak isterim. (Torunlarla oynarız artık)

2011'de çıktı oyun dostum ayrıca beğenilmemesinin nedeni oyunun RPG yönüdür. 1 yıl önce çıkan FL New Vegas ile karşılaştırırsan çok net anlarsın. Ben kendi adıma konuşursam eski bir oyunu asla yeni oyunlarla karşılaştırıp bir sonuca varmam. Oyunları her zaman çıktıkları dönem şartlarına göre değerlendiririm.

Muhteşem dolu zengin bir evreni var gerçekten senden önce çok şey yaşandığını gerek dialoglardan, gerek ozanlardan, gerek kitaplardan gerek tarihi eserlerinden görebiliyorsun. Yaşanmışlık var gerçekten. Aşırı iyi müzikler, son derece serbest açık dünyası, rpg sistemi muhteşem yaptığı şeyler. Oyun içerisinde gerçekten rol yaptığını hissediyorsun bir hırsız mısın, suikastçi?, peki bir yaver ya da vampir, kurt adam olur mu? hadi bir ülkenin generali ol tamam o da mı olmaz seçilmiş kişi? peki bir deadrik lordun şampiyonu? ya da büyücü kolejinde bir öğrenci, istersen hepsi. Şöyle beş parasız kimliksiz bir idam mahkumundan 200 saat sonra full deadrik set ile ejderhalara tek atan bir savaşçıya dönüşünce ulan nerden nereye beee diyorsun başlangıçta pot alamazken şimdi kendi evine arazine sahip evli bir savaşçısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı