Witcher 3 neden bu kadar seviliyor?

Fear77

Hectopat
Selam arkadaşlar

Witcher 3'ü ne zaman bir yerde görsem sürekli övülüyor? Daha geçen arkadaşımın abisi falanda hayatımda oynadığım en iyi oyun falan diyor. YouTube'da dolaşırken sürekli Witcher 3'ün övüldüğünü gördüm. Ben de en sonunda neymiş lan bu Witcher deyip indirdim ancak neden ilk 3 saatin ardından oyunun pek beni sarmadığını anladım. Genel olarak oynarken fazla zevk almıyordum. Bu da beni biraz tuhaf hissetirdi insanların överek oynadığı bu oyundan ben hiç zevk almıyordum. Bu da beni bir oyuncu olarak kendimi geri hissetirdi. Acaba ben mi bir şeyi yanlış yaptım diye de düşündüm hatta bu yüzden kasım'da çıkacak olan cyberpun 2077'den de biraz endişe duydum çünkü oda bir RPG'ya oda beni sarmazsa herkesin deli dehşet beklediği bu oyun. Acaba bunun sebebi ne olabilir? Ben mi oynarken bir yanlış falan yapıyorum? Son zamanlarda en iyi oynadığım oyun ise Watch Dogs 2 idi. Oyunun her dakikasından zevk aldım hatta oyunu 3 günde bitirdim. Ben normalde yan görevleri ve DLC görevlerini falan yapmayı sevmem ama bu oyunda onu bile yapıyordum. Göreve giderken geçen vakiten bile zevk alıyordum.
Kısacası insanlar neden bu Witcher 3'ü bu kadar seviyor acep oynarken ben mi bir yerde yanlış yaptım? Belki de RPG'yi yanlış anlamışımdır.

Selam arkadaşlar

Witcher 3'ü ne zaman bir yerde görsem sürekli övülüyor? Daha geçen arkadaşımın abisi falanda hayatımda oynadığım en iyi oyun falan diyor. YouTube'da dolaşırken sürekli Witcher 3'ün övüldüğünü gördüm. Ben de en sonunda neymiş lan bu Witcher deyip indirdim ancak neden ilk 3 saatin ardından oyunun pek beni sarmadığını anladım. Genel olarak oynarken fazla zevk almıyordum. Bu da beni biraz tuhaf hissetirdi insanların överek oynadığı bu oyundan ben hiç zevk almıyordum. Bu da beni bir oyuncu olarak kendimi geri hissetirdi. Acaba ben mi bir şeyi yanlış yaptım diye de düşündüm hatta bu yüzden kasım'da çıkacak olan cyberpun 2077'den de biraz endişe duydum çünkü oda bir RPG'ya oda beni sarmazsa herkesin deli dehşet beklediği bu oyun. Acaba bunun sebebi ne olabilir? Ben mi oynarken bir yanlış falan yapıyorum? Son zamanlarda en iyi oynadığım oyun ise Watch Dogs 2 idi. Oyunun her dakikasından zevk aldım hatta oyunu 3 günde bitirdim. Ben normalde yan görevleri ve DLC görevlerini falan yapmayı sevmem ama bu oyunda onu bile yapıyordum. Göreve giderken geçen vakiten bile zevk alıyordum.
Kısacası insanlar neden bu Witcher 3'ü bu kadar seviyor acep oynarken ben mi bir yerde yanlış yaptım? Belki de RPG'yi yanlış anlamışımdır.
Yanlış yapıyorsun. Oynadığın oyun RPG oyunu yani karakteri kendin olarak düşünüp ona göre rol yapacaksın. Hikayeye de daldığında anlarsın neden bu kadar sevildiğini.

Çünkü harika.
Sevmek zorunda değilsin. Bir şeyleri bir şekilde sarmamıştır.

Bak ben GTA V bilgisayara çıktığı zamanlarda oynayıp bitirdim. Korsan oynamıştım ve tüm okula HDD ile dağıtmıştım 😄 Şu an Epic Games sağ olsun tekrar indirdim daha ilk görevi yaptım. Oyunda bir sürü güzel şey gördüm. Hepsinin sonradan eklenmesi imkansız. İnsanların bu kadar sevmesi benim için anlamsızken yavaş yavaş anlam kazanıyor. İleride sana da böyle gelebilir.

Bir de Witcer'ı sevmeyenlerin oyunu düzgün oynamadıklarından şüpheleniyorum. Koşa koşa göre mi yapıyorsunuz?

Şahsi fikrimi söylüyorum. Ben single player oyuncusuyum, online oyunlardan nefret ederim. Hayatında RPG oyunları yada FRP masa oyunları oynamış veya hikayeli oyunları çok seven oyuncular bu oyunu: oyunun hikayesi, karakterleri, dünyası gibi nedenlerden dolayı çok seviyor. Bende onlardan biriyim. Ama bir kitle var, online oyunlardan başka bir şey oynamıyor, LOL, CS gibi oyunlar oynayıp sonra Witcher 3'ün varlığından haberdar olunca "Lan böyle oyunda mı var dünyada" diyip oynuyorlar ve sonra hayatımda oynadığım en iyi oyun bu moruk diyip dolaşıyorlar. Neden beğendin diye sorunca da çünkü çok güzel diyorlar.

Selam arkadaşlar

RPG oyun tarzı sizi göre değil galiba. Çünkü bu oyun tarzı sabır ve emek ister. İlk 3 saatten oyundan bir şey anlaman imkansızdı zaten. Ayrıca insanların yaptığı bir hata var bana göre. Sırf Witcher 3 övülüyor diye ondan önceki oyunları bırakıp pat diye buna başlıyorlar. İlk oyundan başlarsın ya da konusunu okursun daha sonra diğer oyunlara geçersin çünkü konu birbiriyle bağlantılı. Daha sonradan anlama sıkıntısı çekmezsin.

Zevk meselesi. Çünkü senin bayılarak oynadığın Watch Dogs 2'ye 2 saat tahammül edebildim.
1593182331496.png

Bu da Witcher 3 sürem.

Şahsen bence de güzel oyunda abicim her yerde övülünce kusasım geliyor sevmiyen kişiler bence oyunu değil kitlesini sevmiyor çünkü sevilmiyecek bir oyun değil bence.

Bir yere yetişecekmişsin gibi oynarsan oyunu, zevk alamazsın. Diyalogları fazla ve oyuna kendini vermen lazım.
Kesinlikle oynuyacaklara tavsiyemdir; Diyalogları atlamayın, oyundan bir şey anlıyamazsınız.

RPG oyun türü size göre değil anlaşılan. Yani, sevmek zorunda değilsiniz. Bunun oyunculukta geri kalmayla da alakası yok. Zevkler ve renkler meselesi işte.

Geri
Yukarı