Sözleşmesi olmayan kiracı evden nasıl çıkar?

2 aya çıkması imkansız işte :D polis çağırsa git dava aç diyecek. E, e dava zaten 4 5 ay sürüyor. Sonra bir şey çıkacak. İftira vb olabilir. Mahkeme ertelenecek. Rahat 8-9 ay gider yaşadığım için söylüyorum.

Emniyet zaten bir şey yapamaz. Git şikayet et diyecek. Onların kollarından tutup atma gibi şeyleri yok zaten. Öyle bir şey yapamazlarda.
Hocam iş yerimiz kirada. Kiracı ödeme yapmadı 1 yıl. Dava açtık 1.5 yıl sürdü. Varın siz düşünün.

Benim bildiğim kira sözleşmesi yapmadan kiraya ev vermek suc sayilmakta iki tarafta icin aynı şey ama yanlış biliyor olabilirim hani gidip mahkemeye filan şikayet ederim derse sizde suclusunuz diyebilirsiniz yanlış bilmiyorsam.

Benim bildiğim kira sözleşmesi yapmadan kiraya ev vermek suc sayilmakta iki tarafta icin aynı şey ama yanlış biliyor olabilirim hani gidip mahkemeye filan şikayet ederim derse sizde suclusunuz diyebilirsiniz yanlış bilmiyorsam.
Valla bilgim yok hocam arada kaldım bakalım.

Bilgisi gerçekten olan birisi olsa çok daha iyi olucak ta yinede fikrinizi belirtmeniz benim için değerli teşekkürler.

Evin su, elektrik, doğal gaz gibi şeyleri sizin üstünüze mi kiracının üstüne mi? Sizin üzerinizeyse ve çok zorluk çıkarıyorsa iptal edebilirsiniz, temel ihtiyaçlar bu saydıklarım onlar olmadan oturamazlar herhalde.

Valla bilgim yok hocam arada kaldım bakalım.

Bilgisi gerçekten olan birisi olsa çok daha iyi olucak ta yinede fikrinizi belirtmeniz benim için değerli teşekkürler.
Hocam benim az bilgim var. Biz de çektik bu problemi. Kira sözleşmesi var yenilemediniz mi yoksa hiç ortada sözleşme kağıt vs yok mu?

Evin su, elektrik, doğal gaz gibi şeyleri sizin üstünüze mi kiracının üstüne mi? Sizin üzerinizeyse ve çok zorluk çıkarıyorsa iptal edebilirsiniz, temel ihtiyaçlar bu saydıklarım onlar olmadan oturamazlar herhalde.
O kadar çirkefleşmem hocam bana yakışmaz bir ev için. Seve seve değilse uğraşıcaz mecbur. Olmadı artık çok saygısız olmaya başlarsa haddini aşarsa onu zaten orda huzurla otutturmam.

Hocam benim az bilgim var. Biz de çektik bu problemi. Kira sözleşmesi var yenilemediniz mi yoksa hiç ortada sözleşme kağıt vs yok mu?
Hiç sözleşme mözleşme yapmadık

Var olup yenilenmezse ne olur çıkarma şansımız oluyormu?

Davaya giderse 1 seneyi bulur çözümlenmesi, amcamın kiracısı 14 aydır oturuyor hala çözüme kavuşmadı dava maalesef.

O kadar çirkefleşmem hocam bana yakışmaz bir ev için. Seve seve değilse uğraşıcaz mecbur. Olmadı artık çok saygısız olmaya başlarsa haddini aşarsa onu zaten orda huzurla otutturmam.

Eğer yanlış bilmiyorsam 1 ay kala ihtar göndermeniz gerekiyor, aksi halde devletin belirlediği oranda zamlı kirayı gönderen kiracının sözleşmesi otomatik olarak uzuyor. Detaylı bilen arkadaşlar aydınlatsın.

Kirasını düzgün ödüyorsa çok zor. Sözleşme tarihinden en geç 2 hafta önce sözleşme iptal olacaktır diye bildirmeniz gerekiyor. Yoksa otomatik uzuyor.
Ortada hiç belge falan yoksa yaptığı gaspa girer.

Geri
Yukarı