Kiracı evden çıkmıyor

Receppbattal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bizim bir kiracimiz var adam gecen 2021 Kasım ayından beri eve gelmiyor. Telefonlarını kapatmış arıyoruz ulaşamıyoruz. Evinde eşyası falan var eve de giremiyoruz.
Eğer geri dönüp derse işte evime girmişsiniz eşyamı almışsınız deyip suç atarsa diye. En son mahkemeye gittik o da bir ton uğraştırdı yok kiracı için ayrı dava, icra için ayrı dava, işte tebligat gidiyor almiyor bir daha gidiyor almiyor. Toplam 1.5 yılımızı aldı işte bu olaylar.

5 Mayıs'a (yani bu yazıyı yazdığım gün) devlet, adamın eşyalarını almaya geldi. Ama neymiş eşyaları depoya koycaklarmis, o alana kadar 2 yıl depoda kalacakmış. Bu yüzden bizden 50k para istediler. Siz bu parayı verin biz adamdan tahsil edebilirsek size geri veririz dediler. E zaten 1.5 yıl boş kalmış evim İstanbul'da kiralar uçtu gitti bayağı bir zarardayim onu bile vericeğini zannetmiyorum. Bir de üstüne böyle bir olay çıkıyor. Zaten istesem de 50k veremem o kadar maddi gücüm yok. Mecbur adamları geri gönderdim eşyası da hala duruyor. Ne yapmam lazım? Bu tarz konularda bilgisi olan var mı yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bizim bir kiracimiz var adam gecen 2021 Kasım ayından beri eve gelmiyor. Telefonlarını kapatmış arıyoruz ulaşamıyoruz. Evinde eşyası falan var eve de giremiyoruz.
Eğer geri dönüp derse işte evime girmişsiniz eşyamı almışsınız deyip suç atarsa diye. En son mahkemeye gittik o da bir ton uğraştırdı yok kiracı için ayrı dava, icra için ayrı dava, işte tebligat gidiyor almiyor bir daha gidiyor almiyor. Toplam 1.5 yılımızı aldı işte bu olaylar.

5 Mayıs'a (yani bu yazıyı yazdığım gün) devlet, adamın eşyalarını almaya geldi. Ama neymiş eşyaları depoya koycaklarmis, o alana kadar 2 yıl depoda kalacakmış. Bu yüzden bizden 50k para istediler. Siz bu parayı verin biz adamdan tahsil edebilirsek size geri veririz dediler. E zaten 1.5 yıl boş kalmış evim İstanbul'da kiralar uçtu gitti bayağı bir zarardayim onu bile vericeğini zannetmiyorum. Bir de üstüne böyle bir olay çıkıyor. Zaten istesem de 50k veremem o kadar maddi gücüm yok. Mecbur adamları geri gönderdim eşyası da hala duruyor. Ne yapmam lazım? Bu tarz konularda bilgisi olan var mı yardımcı olur musunuz?
Kirasını yatırıyor mu?

Toplat eşyaları at. Açsaydı telefonunu gelseydi evine.
Hatta daha kötüsünü yap git sat eşyaları. Sonra da kontratınız bitti o eşyaları almamanız sizin suçunuz. Tabi kontratı bittiyse.

Son düzenleme:

Ben bu işlerden çok çektim. Yasal yola başvurursan çok uzun sürüyor ve çoğu zaman sonuçsuz kalıyor. İşi metazori yapman lazım, ben kürt'lere 2 kez ev verdim hepsinde uğraşmak zorunda kaldım. Adamlar evden çıkmadılar üstüne kavga çıkarttılar. İş ciddiye dönünce tıpış tıpış gittiler.

Şikayet ederse durduk yere haksız duruma düşer.

Kirasını yatırıyorsa düzenli olarak evi satmadan çıkarmanız zor hocam. Bizim kiracı yaklaşık 2 yıl kira vermedi hakim anca öyle çıkardı. Hakimler davayı erteledikçe erteliyor.

Son düzenleme:
Çevreye rahatsızlık vermediği sürece, kirasını düzenli ödediği sürece, kira sözleşmelerine yanıt verip zamlı anlaşmalara uyduğu sürece, mülke hasar vermediği sürece kanuni olarak pek yaptırım olmaz. Zaten böyle kiracıyı kimse çıkarmak istemez.

Hatta daha kötüsünü yap git sat eşyaları. Sonra da kontratınız bitti o eşyaları almamanız sizin suçunuz. Tabii kontratı bittiyse.

Kontrat bitse bile otomatik yenileniyor diyebiliyorum iki kisi anlaşarak iptal edebiliyor diyebiliyorum yanlisim yoksa.

Kirasını yatırıyor mu?
hayır yatırmıyor
Hatta daha kötüsünü yap git sat eşyaları. Sonra da kontratınız bitti o eşyaları almamanız sizin suçunuz. Tabi kontratı bittiyse.
kontratı bitti ama her sene yenileniyor diye biliyorum. Eve girip eşyalarını atmayı bende isterim de bu haneye tecavüze giriyor. Adam gelir şikayetçi olursa bu sefer ben sıkıntıya düşerim.

Hayır yatırmıyor.

Kontratı bitti ama her sene yenileniyor diye biliyorum. Eve girip eşyalarını atmayı bende isterim de bu haneye tecavüze giriyor. Adam gelir şikayetçi olursa bu sefer ben sıkıntıya düşerim.

Tanıdık avukat var mı?

Ben bu işlerden çok çektim. Yasal yola başvurursan çok uzun sürüyor ve çoğu zaman sonuçsuz kalıyor. İşi metazori yapman lazım, ben kürt'lere 2 kez ev verdim hepsinde uğraşmak zorunda kaldım. Adamlar evden çıkmadılar üstüne kavga çıkarttılar. İş ciddiye dönünce tıpış tıpış gittiler.
Valla devlet hep kiracı tarafından oluyo bir kere yasal yola girdik hata yaptık.

Yeni konular

Geri
Yukarı