Elektronik SteelSeries Apex 9 mini 2599TL

Rapid trigger bu modelde yok ancak 2 modu var Switch'lerin. Biri Gaming diğeri ise typing. Gaming moduna alınca Switch algılama noktasında ki hassasiyet inanılmaz azalıyor hani Switch üzerine yarım değil çeyrek kadar dokunduğunuz an Switch algılıyor. Typing modu ise normal mekanik klavye Switch'lerinin algılama noktasına denk geliyor.

İlk başlarda Gaming mod üzerinde kullanırken yazım yanlışları yapmanız olası. Ama alışınca çok hızlı tepkimesi olan bir klavye olduğunu özellikle oyunda hissedersiniz. A-D tuşları ile FPS oynarken çok hızlı şekilde hafif dokunarak çok seri hareket sağlayabiliyorsunuz köşelerden falan çıkarken.
Ben satın alalı 4-5 ay oldu. Beyaz SteelSeries pudding keycaps takılınca ise görsel şölene dönüyor. Son olarak Klavye'yi tamamen yazılımı kurmadan sadece tuşlar üzerinden kontrol etmeniz mümkün. Ben yazılımı sevmediğim için yazılımsız kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 20230907_093009.jpg
    20230907_093009.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 146
Benim bildiğim bunda da var rapid trigger özelliği ama dökümantasyonlarına bakmak lazım. Yoksa ileride de gelmez ama. Apex Pro Mini satamaz yoksa.

Rapid Trigger gerekmiyor ama. Optic switch olduğundan 0.1ms civarı tepkime süresi var zaten
Yukarıda yazdığım gibi rapid trigger bu modelde yok.

Ürün kalitesini bilmiyorum almak isteyen değerlendirebilir.

ASUS ROG scope TKL Deluxe İtopya'da aynı parada benim tercihim ondan yana oldu ilgisini çeken veya almayı planlayanlar için bu klavyeyi 2. alışım gerçekten mükemmel hissiyatı var ve kalite olarak fazla iyi Cherry MX ile gayet güzel ses tonu var.

1 hafta piyasa araştırması yaptım. Bu fiyat bandında alınabilecek en iyi ürün bu. İngilizce ve %65 olmaması birer eksi ama Apex 3 bile bu modelden daha pahalı neredeyse, yurt dışı fiyatı 130 euro, dümdüz kura çevirdiğimizde bile neredeyse yarı fiyatına satılıyor şu anda.

Switchleri ve malzeme kalitesi çok iyi, kablosuz olmaması eksi ama kablosuz modeli 4k’ya satılıyor zaten.
Kablosuz klavyeyi napacaksın? Hiç gerek yok

Steelseries ve Logitech gibi markalar klavye konusunda aşırı iyi ve apex 9 mini çok kaliteli.O fiyata kaçırılmaması lazım.
Değil. Bir adam akıllı klavyeleri yok. Apex 9 gibi klavyelerinde kullandıkları switchde wobble sorunu, yay sesi sorunu gibi bir sürü dezavantajlar var. Apex Pro serisinde bile bu switchi kullanmışlar, rezalet ürünler. Bu bütçeye GMK67 toplanır, Akko Dracula Castle alınır.

Niye bu ürün hocam?

SteelSeries ve Logitech gibi markalar çok iyi klavye modellerine sahip ve aşırı güvenilir olan markalar, SteelSeries Apex 9 mini de çok kaliteli bir klavye ve bir de bu fiyata düştüyse direkt alınması en mantıklı olan klavye(Tabii Amazon'dan falan alınca garantili gelir mi orasını bilmem).

Ürün kalitesini bilmiyorum almak isteyen değerlendirebilir.

İtopya'da aynı fiyatta.

Rapid trigger bu modelde yok ancak 2 modu var Switch'lerin. Biri Gaming diğeri ise typing. Gaming moduna alınca Switch algılama noktasında ki hassasiyet inanılmaz azalıyor hani Switch üzerine yarım değil çeyrek kadar dokunduğunuz an Switch algılıyor. Typing modu ise normal mekanik klavye Switch'lerinin algılama noktasına denk geliyor.

İlk başlarda Gaming mod üzerinde kullanırken yazım yanlışları yapmanız olası. Ama alışınca çok hızlı tepkimesi olan bir klavye olduğunu özellikle oyunda hissedersiniz. A-D tuşları ile FPS oynarken çok hızlı şekilde hafif dokunarak çok seri hareket sağlayabiliyorsunuz köşelerden falan çıkarken.
Ben satın alalı 4-5 ay oldu. Beyaz SteelSeries pudding keycaps takılınca ise görsel şölene dönüyor. Son olarak Klavye'yi tamamen yazılımı kurmadan sadece tuşlar üzerinden kontrol etmeniz mümkün. Ben yazılımı sevmediğim için yazılımsız kullanıyorum.

Yazılımsız Gaming moda nasıl geçiyoruz.

Son düzenleme:
Apex 9 özelinde konuşmuyorum ben ama @Endless Kaan haklı. Çin klavyelerinde çok ucuza bulabildiğiniz özellikler bu markalarda yok ve genel olarak tuş hissiyatı konusunda iyi değiller. İsimleri var sadece onu satıyorlar. Bu markaların çok iyi olduğu devirler geçti. @Yağmur Deniz

Değiştirilebilir Switch'ler, çift baskılı PBT tuş takımı ve kolay erişilebilir bir kasası var (modlama için) ucuz Çinli markalarda olup bunda olmayan (bu fiyat aralığı için) ses kontrolü için knob, kablosuz bağlantı ve belki mini ekran olabilir.

Düzgün bir garanti ve oturmuş bir yazılım da cabası. Bu klavye bu fiyatta olmasa büyük marka ürünlerini ben de çok önermiyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı