Technopat eskileri, yeni Technopat hakkında ne düşünüyorsunuz?

EfeAkkaya

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus NVIDIA GeForce RTX 3070 Dual V2 OC---AMD Ryzen 5 7600X
Monitör: MSİ G274 QPF QD
Kulaklık: HyperX Alpha Wireless
Mouse: ASUS ROG GLADIUS III AimPoint
Klavye: A101 Klavyesi
Telefon: S20FE
GamePad: GC30 V2
Meslek
Yazılım Ve Donanım(Öğrenci)
Technopat kurulalı 12 yıl oldu ve açılan konu sayısı 3 milyon oldu.

1713765439233.png

Forumda eski bir kullanıcı sayılmam yaklaşık 2 yıldır buralardayım. Eski kullanıcılar; sizce eski Technopat'la yeni Technopat arasında çok fark var mı? Geçen yıllar Technopat'ı ne kadar değiştirdi?

Eki Görüntüle 2175390

Forumda eski bir kullanıcı sayılmam yaklaşık 2 yıldır buralardayım. Eski kullanıcılar; sizce eski Technopat'la yeni Technopat arasında çok fark var mı? Geçen yıllar Technopat'ı ne kadar değiştirdi?

Geçen eski yılları bilmem ama geçen ki yıllar ile arasında ilk katıldığımdan bu yana çok daha az Windows hatası konusu açılıyor gibi geldi. Eskiden açılan ekipman önerisi konuları ise çok çok arttı ve sıradanlaştı. Eski konu dışı kategorisindeki konular ise çok daha orijinal ve eğlenceli bir ortamdı. Şu an ise admin grubun insanları biraz daha rahat bıraktığını ve hatalı konuları biraz daha geç tepki verdiklerini ya da gözden kaçırdıklarını söyleyebilirim. Naçizane fikrim bu yönde. Tabii eski kurtlardan bazıları çok daha iyi bilir. @BilgisayarKurdu

Sosyal için konuşacak olursak bence eski ve yeni kıyası yapmak doğru değil çünkü Sosyal'in kalitesini, içerisinde bulunan üyeler belirler. Forum sadece aracı konumdadır ve şöyle de bir gerçek var: Üyesi azken açılan konu sayısı tabii ki daha kaliteliydi fakat bir ürün ya da unsur popüler olursa bozulması kaçınılmaz, böyle de bir gerçek var. Böyle şeylere çok takılmamanızı tavsiye ederim. Forum işinizi görüyor mu? Önemli olan da bu. Sorunuza cevap alıyorsanız ve kaliteli vakit geçiriyorsanız yok eskiden şöyleydi, böyleydi diye günümüzle kıyaslamanın hiçbir mantığı yok. Geçmişe takılı kalmadan önümüze bakmamız gerekir. Düşüncem bu yönde.

Dört yılım var ama çok da aktif bir üye sayılmam, aklımda geldikçe girer takılırım. Bu mevcut dönemde Technopat üyeleri tarafından sevilen bir ismin aramızdan ayrılıp yeni bir forum kurmasıyla terk edilmek istenen bir yere dönüştüğünü düşünüyorum. Reklamını da burada yaptırıp, geçiş yapanların tepkilerini görmezden gelmeleri buna sebebiyet verdiği için aslında yönetimin amacını sorguluyorum.

Arkaplanda neler var, vefa borcu mu yoksa bir anlaşma mı bilmem ama bir üye olarak canımı sıkan bir durumdur bu.

Ben çok eski bir üye olmasam da, en büyük problem bence moderasyon ekibinin artık daha ilgisiz olması.

Bence Mod'lar kötü değil bazıları çok aktif değil ama olsun.

Bir de gece aktif olmadıkları için saat 02:00-09:00 arası konu onaylanmıyor. Sosyal duruyor.

Bence Mod'lar kötü değil bazıları çok aktif değil ama olsun.

Bir de gece aktif olmadıkları için saat 02:00-09:00 arası konu onaylanmıyor. Sosyal duruyor.
Aktiflikten bahsetmiyorum, her zaman öyleydi zaten. Benim bahsettiğim şey, moderatörler bazen konunun içeriğine 2 saniye göz gezdirip hemen onaylıyorlar. Saçma raporları onaylayabiliyorlar, saçma bir sebepten ban atabiliyorlar.

Aktiflikten bahsetmiyorum, her zaman öyleydi zaten. Benim bahsettiğim şey, moderatörler bazen konunun içeriğine 2 saniye göz gezdirip hemen onaylıyorlar. Saçma raporları onaylayabiliyorlar, saçma bir sebepten ban atabiliyorlar.

Evet 32 tane uyarım var. Bazı raporlara ban atmıyorlar bazılarına saçma sebepten ban yapıştırıyorlar.

Eki Görüntüle 2175390

Ben 6 yıllık bir kullanıcıydım. Özel sebeplerden dolayı hesabımı kapattırdım. 2018-2019 ve pandemi dönemi bir daha geri gelmeyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı