Temelden bozuk matematik nasıl düzeltilir?

Çarpım tablosu ilk kez 3.sınıfta öğretilir hoca o zamandan bana sağlam bir temel sağlayabilirdi.
Çarpım tablosu tamamen ezber dostum lütfen hocana suç atma zamanında çalışmamışsın şimdi hocana sallıyorsun.

Bence boş bir yorum yapmışsın, çocukluk travması geçirmiş olabilir benim gibi, ilk okul matematik hocaları çoğu şeyi değiştirebiliyor maalesef, 4. sınıf hocamdan dolayı matematikten korkardım ama artık korkmuyorum.
Bir yıl içerisinde 3 tane matematik hocamın değiştiğini hatırlarım boş yorum değil.

Merhaba ilk okuldan beri matematiğim çok kötü hatta utanarak söylüyorum daha bu 2022 yılı içerisinde çarpım tablosunu öğrenebildim yeni konular çıktıkça önüme TYT'den o kadar geriye gidiyorum şu an lise öğrencisiyim berbat olan matematiğimi nasıl düzeltebilirim? Tonguç gibi seviyesiz YouTube kanallarını tavsiye etmeyin.
(Düzeltme: İlkokul Hocam'dan ötürü böyle olduğumu düşünüyorum o zaman o hoca adamakıllı öğretseydi belki böyle olmazdım.)

Şahsen lisede olup çarpma toplamayı daha bilmemen üzücü, 11. sınıfta sözele girebilirsin sayısal ve aşit ağırlık kadar meslek alanı çok yok. Bölme toplama işlemlerini bilemiyorsan yapacak bir şey yok gibi.

Bu seviyedeki matematik seviyesi YouTube'dan video izlemekle gelişmez. Uzman bir öğretmen ile özel ders öneriyorum. Sizin eksikliklerinizi veya (varsa) sayılarla olan yeteneksizliğinizi tespit edip ona göre hareket etmeli. Belki de 0'dan başlayıp 2 yıllık bir plan geliştirir. Orasını hocalar bilir. Eğer sayılarla ilgili kabiliyetiniz hiç yoksa bunu size söyler ve başka alanlardan yürürsünüz.

Rehber Matematik kanalı için bir oynatma listesi buldum umarım öğrenebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu seviyedeki matematik seviyesi YouTube'dan video izlemekle gelişmez. Uzman bir öğretmen ile özel ders öneriyorum. Sizin eksikliklerinizi veya (varsa) sayılarla olan yeteneksizliğinizi tespit edip ona göre hareket etmeli. Belki de 0'dan başlayıp 2 yıllık bir plan geliştirir. Orasını hocalar bilir. Eğer sayılarla ilgili kabiliyetiniz hiç yoksa bunu size söyler ve başka alanlardan yürürsünüz.

Hangi hoca lise öğrencisine matematiği baştan öğretirki mesela?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı