Temelden bozuk matematik nasıl düzeltilir?

Şahsen lisede olup çarpma toplamayı daha bilmemen üzücü, 11. sınıfta sözele girebilirsin sayısal ve aşit ağırlık kadar meslek alanı çok yok. Bölme toplama işlemlerini bilemiyorsan yapacak bir şey yok gibi.

Sözel veya sayısala yoğunlaşmak tavsiye ettiğim bir seçenek değil TYT'de sadece sözel veya sadece sayısal çıkmayacak benim düşünceme göre eşit ağırlık seçerek eşit derecede eğitim görmek.

Sözel veya sayısala yoğunlaşmak tavsiye ettiğim bir seçenek değil TYT'de sadece sözel veya sadece sayısal çıkmayacak benim düşünceme göre eşit ağırlık seçerek eşit derecede eğitim görmek.
Dilden yürümeyi düşündünüz mü? Genelde sayılarla arası olmayanların dil becerisi ön planda olur. Sizde öyle bir ilgi var mı?

Sınıftaki herkes en basit konuda bölme işlemi ile cevapları takır takır bulurken benim zoruma gitmişti eğer ki hocayı bulabilirsem sonuna kadar deneyeceğim.
Google'a özel hoca yazdığın zaman bir sürü seçeneğin var. Bu arada bu iş öyle 5000-10.000 tl ile olacak bir iş değil. Ailenle oturup konuşmalısın.

Dilden yürümeyi düşündünüz mü? Genelde sayılarla arası olmayanların dil becerisi ön planda olur. Sizde öyle bir ilgi var mı?

Benim ilgi alanım programlama fakat kendim kodlarla bir program yapabilecek kadar becerim yok 2. olarak hukuk düşünüyordum fakat sanırım ikisini de olamayacağım.😩

Hocam yabancı diliniz iyiyse ne mutlu size.

Evet yabancı dilimi geliştirdim İngilizce derslerinde aktifim ama bu sefer de kıytırık bir üniversiteden mevzun olup işsiz kalmak gibi bir amacım yok.

Google'a özel hoca yazdığın zaman bir sürü seçeneğin var. Bu arada bu iş öyle 5000-10.000 TL ile olacak bir iş değil. Ailenle oturup konuşmalısın.

Ailem benim için bunu düşünüyor zaten bir hoca bulduğum zaman işi çözebilirim.

Benim ilgi alanım programlama fakat kendim kodlarla bir program yapabilecek kadar becerim yok 2. olarak hukuk düşünüyordum fakat sanırım ikisini de olamayacağım.😩

Evet yabancı dilimi geliştirdim İngilizce derslerinde aktifim ama bu sefer de kıytırık bir üniversiteden mevzun olup işsiz kalmak gibi bir amacım yok.
Aslında dil en kolay iş bulabileceğiniz bölümlerden. İnternette, yüzyüze makale/oyun/kitap çevirileri, tercümanlık (rehberlik mesela) , dil öğretmenliği vs. vs.

Hocam sıfırdan başlamak istiyorsunuz. Matematikte o kadar çok konu var ki? Hangi birini yetiştiresiniz. Yetiştirene kadar bu sefer diğer derslerinize zaman ayıramazsınız. Daha matematiği orta seviyeli olanlar bile zorlanıyorsa, moralinizi bozmak istemem açıkçası ama durum ortada, en azından, sözel, eşit ağırlık veya yabancı dil sınavlarına girerek kendinizi deneyin, antrenmanlarla matematik 1, 2, 3 size şifa gelecektir ustammm.

Ailem benim için bunu düşünüyor zaten bir hoca bulduğum zaman işi çözebilirim.
Tamam diyorum ya bende ailen tamamsa en basitinden özel hoca yazıp google'den bir hoca bulabilirsin. Ve sanırım 9. veya 10.sınıfsın burdan çok çalışsan sayısal 50k bile gelebilir.

Hocam sıfırdan başlamak istiyorsunuz. Matematikte o kadar çok konu var ki? Hangi birini yetiştiresiniz. Yetiştirene kadar bu sefer diğer derslerinize zaman ayıramazsınız. Daha matematiği orta seviyeli olanlar bile zorlanıyorsa, moralinizi bozmak istemem açıkçası ama durum ortada, en azından, sözel, eşit ağırlık veya yabancı dil sınavlarına girerek kendinizi deneyin, antrenmanlarla matematik 1, 2, 3 size şifa gelecektir ustammm.

Temel işlemleri öğrenmek istiyorum sadece kafamdan işlem yapabilmek istiyorum konuları bilmesem bile parantezli işlemleri vs. kafadan yapabilmek o kadar mutlu ederki beni.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı