THH sürecinde olan ürünü satabilir miyim?

Normalde 14 gün içerisinde hiçbir şart belirtmek zorunda olmadan kişi iade edebilir. Ama bana zorluk çıkartan bir şirkete bende zorluk çıkartırım. Etiklikle alakası yok bu konunun.

Etiklik çizgisini ilk, satıcı firma bozdu.

Satıcı daha önceden belirtiyor hijyen ürünü olduğunu ve iadesinin keyfi olarak mümkün olmadığını. 14 gün olayını bence yanlış anlamışsınız çünkü 14 gün istediğimi yapayım sonra canım sıkılsın iade edeyim gibi bir durum değil o.

Satıcı daha önceden belirtiyor hijyen ürünü olduğunu ve iadesinin keyfi olarak mümkün olmadığını. 14 gün olayını bence yanlış anlamışsınız çünkü 14 gün istediğimi yapayım sonra canım sıkılsın iade edeyim gibi bir durum değil o.

Hocam ben THH talebımı ıptal etmek ıstıyorum ne yapmam lazım.

Hocam sizin hâla anlayamadığınız 2 şey var.

1)Şirketler kafasına göre Tüketici Hakları yasasına kural ekleyemez.
2)Kulaküstü Kulaklıklar Hijyen ürünü değildir.

ekstra olarak;
3)Üzgünüm, canım sıkıldı iade hakkı üstü kapalı bir şekilde vardır.

(6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı ürünü teslim tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir.)

Kalın olarak belirttiğim yer, size itafen kalınlaştırıldı.

Hocam sizin hâla anlayamadığınız 2 şey var.

1)Şirketler kafasına göre Tüketici Hakları yasasına kural ekleyemez.
2)kulak üstü Kulaklıklar Hijyen ürünü değildir.

Ekstra olarak;
3)Üzgünüm, canım sıkıldı iade hakkı üstü kapalı bir şekilde vardır.

(6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı ürünü teslim tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir.)

Kalın olarak belirttiğim yer, size ithafen kalınlaştırıldı.

Burada paketi açılmamış ürünlerden bahsedilmiş yalnız. Sen bir ürünü iade edeceksen o ürün tekrar satılabilir durumda olmalıdır, hasarlı olmadığı sürece.

Ayrıca müşteri mesafeli satış sözleşmesini onaylamadığı sürece ürün alamaz zaten, sipariş kısmında bu maddeleri onaylar.

''hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)'' - Resmi Gazete'den alıntı

Burada paketi açılmamış ürünlerden bahsedilmiş yalnız. Sen bir ürünü iade edeceksen o ürün tekrar satılabilir durumda olmalıdır, hasarlı olmadığı sürece.
Kutusunu açmadan ürünü nasıl kullanacaksın, deneyimleyeceksin, hatasının olup olmadığını öğreneceksiniz? (6.hissiniz yoksa böyle bir şey mümkün değil.)
Biz kutusunu açıyoruz, ürüne zarar vermiyoruz.
Buda sanırım verdiğim son yanıttı. İyi günler dilerim.

Size kalsak ben teknoloji şirketi kurup milyoner olmuştum.

Geri
Yukarı