Trendyol 14 günlük iade hakkim yok diyor

Hasan.can

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Trendyol üzerinden laptop satın aldık. Laptop ekranında ışık sızması vardı ve ekranı yazılan gibi gelmedi. Trendyol'dan iade talebi oluşturdum. 7 gün sonunda bana iade reddi sonucu verildi. Nedeni ise laptopta donanımsal sıkıntı olmaması. Fakat fotoğraf ekte bunda sıkıntı yok mu? Sonrasında aradığımda bana elektronikte ürünlerin paketi açılmış ürünlerin iadesi olmuyor. Yetkili servisten iade onayı gerekiyor dediler. Daha önce laptop iadesi yapan birisi olarak benim yasal hakkımı olduğunu söylememe rağmen başlarından savdilar. Şimdi tüketici haklarına başvuru yapacağım. Sizin görüşünüz nedir arkadaşlar @494722 @Wexiar

Dosya Ekleri

• IMG_20220405_210102.jpg
    IMG_20220405_210102.jpg
    15,4 KB · Görüntüleme: 140
  • IMG_20220405_205953.jpg
    IMG_20220405_205953.jpg
    17 KB · Görüntüleme: 124
  • IMG_20220405_210049.jpg
    IMG_20220405_210049.jpg
    14,9 KB · Görüntüleme: 111
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ürünü alırken imzaladığın sözleşmeleri bir oku, eğer orda bilgisayarın kullanıldıktan sonra iade alınmayacağına dair ek bir madde yoksa 14 gün içinde iade hakkının olması lazım. Arızalı ürünü zaten iade edebiliyorsun ama arızasız elektronik ürünler kullanılınca ikinci el durumuna düştüğü için iadeleri aldığın siteye hatta satıcıya göre bile dallanıp budaklanıyor maalesef.. Umarım iade edebilirsin.

Dostum ürünü alırken imzaladığın sözleşmeleri bir oku, eğer orda bilgisayarın kullanıldıktan sonra iade alınmayacağına dair ek bir madde yoksa 14 gün içinde iade hakkının olması lazım. Arızalı ürünü zaten iade edebiliyorsun ama arızasız elektronik ürünler kullanılınca ikinci el durumuna düştüğü için iadeleri aldığın siteye hatta satıcıya göre bile dallanıp budaklanıyor maalesef.. Umarım iade edebilirsin.
Hocam her site farklı sözleşme yapabilir. Benim bildigim Kanunda sadece hijyen standartlarına takılan ürünlerin iadesi alınmaz deniyor ben müneccim değilim abi bana gelen malın iyi köyü olduğunu bilemem. Yanlış biliyorsam düzeltin hocam
İşletim sistemi kurdun mu?
Evet Windows kurmuştuk

Hocam her site farklı sözleşme yapabilir. Benim bildigim Kanunda sadece hijyen standartlarına takılan ürünlerin iadesi alınmaz deniyor ben müneccim değilim abi bana gelen malın iyi köyü olduğunu bilemem. Yanlış biliyorsam düzeltin hocam

Evet Windows kurmuştuk
Dostum "ekran söylendiği gibi gelmedi" demişsin, bu kısmı açar mısın? Eğer sana taahhüt edilenden başka türlü bir ürün geldiyse kesin biçimde hiç koşulsuz iade hakkın olur.

İçine işletim sistemi kurulan bilgisayarlar geri alınmıyor. THH'ye gitseniz daha aleyhinize karar çıkar.
Bu ürünü kullanmadan, sıkıntı olup olmadığını anlayamam ki hocam. Ekranı film izlerken farkettim fotoğraflar da koydum. Bunda donanımsal sorun nasıl olmuyor onuda anlamıyorum
Dostum "ekran söylendiği gibi gelmedi" demişsin, bu kısmı açar mısın? Eğer sana taahhüt edilenden başka türlü bir ürün geldiyse kesin biçimde hiç koşulsuz iade hakkın olur.
Işık sızmasınin bu denli fazla olup göz yoracagini bilmiyorduk, böyle bir ekran beklemiyorduk

Satıcı işi yokuşa sürmek için ürünü servise göndermiş. Servis raporunu beklemekten başka çareniz yok. İnşallah kullanıcı hatası demezler. Mesela satıcı Amazon olsa koşulsuz iade alırdı ama Hepsiburada dahil birçok satıcı ürünü önce servise gönderip servis raporuna göre hareket ediyor. Onun dışında işletim sistemi kurulması, film izlenmesi, oyun oynanması kısaca bir PC ile yapılabilecek ne varsa ve ne yaparsanız yapın bu durum 14 günlük iade hakkınızı bozmaz.

Geri
Yukarı