Trendyol 14 günlük iade hakkim yok diyor

Sözleşmeyi okudum hocam. Yasada yazan hijyen kullanımına aykırı ve bilgisayar sarf malzemeleri, tek kullanımlık elektronik bileşenlerin iadesi olamaz deniyor. Trendyol da bu maddeyi kötüye kullanarak laptoplari bu kategoride değerlendiriyorlar.
İçinize sinmeyen ürünü fotoğraf çekip kusur aramak birinci yanlışınız. İkinci yanlışınız işletim sistemi kurmanız. Servis iyimser yaklaşıp ekranı değiştirse bile farklı olmayacağının garantisi olmayacak. Sıfır aldığın ürünün içinin açılması ekstra moral bozar. THH çözüm aramayı deneyin.

Canım sıkıldı deyip iade edebilir. Bazı ürünler hariç ki konuda da değinilmiş. Kanun tüketiciye bu hakkı veriyor. İsteyen istediği maddeyi koysun, yazsın, çizsin. Ya güzellikle ya da THH ile seve seve...

Sen indirimden teşhir ürünü mü satın aldın? Satıcı, ışık sızması olduğunu sana bildirmiş gibi söyledin de anlayamadım. Tabii ki de THH'ye başvur en kısa zaman da ama teşhir ürünü aldıysan sonuç olumsuz.
Yok yorum yapan arkadaşa verdiğim cevap,öyle anladın sanırım. Işık sızması donanımsal bir sıkıntı olarak gecmiyormus ona istinaden yazdım
Canım sıkıldı deyip iade edebilir. Bazı ürünler hariç ki konuda da değinilmiş. Kanun tüketiciye bu hakkı veriyor. İsteyen istediği maddeyi koysun, yazsın, çizsin. Ya güzellikle ya da THH ile seve seve...
Bende bunun aynısını söyledim. Bana kanunda yazılı maddeyi atarak, bu maddeye istinaden elektronik ürünlerde paket açılmış olduğu için iade almıyoruz denildi. THH başvuru yapacaktım. Satıcı ile görüştüm iadeye onay vereceklerini söylediler.
İçinize sinmeyen ürünü fotoğraf çekip kusur aramak birinci yanlışınız. İkinci yanlışınız işletim sistemi kurmanız. Servis iyimser yaklaşıp ekranı değiştirse bile farklı olmayacağının garantisi olmayacak. Sıfır aldığın ürünün içinin açılması ekstra moral bozar. THH çözüm aramayı deneyin.
İçime sinmeyen ürün derken hocam? Ekranda aşırı derecede ışık sızması var. Normalde Asus marka Laptop kullanıyorum onda da ışık sızması var, gözü rahatsız etmiyor. Bu ekran film izlerken, Google arama yaparken dahi renkler farkli geliyor ve göz yoruyor. Keyfi olarak laptop iadesi istemiyorum. 14 gün yasal hakkım var Trendyol iade konusunda, biraz uğraştırıcı. Neyseki satıcı THH ile uğraşmak istemiyorum deyince iade onayı verdiler

Son düzenleme:
@Hasan.can bu panellerde kenar LED kullanıldıkça ışık sızmaları kaçılmaz olacak. Ekran parlaklığı daha fazla olan modellerde daha da göze batıyor. Haklı olarak bu şekilde kullanmak istemezsin fakat iade gibi durumlarda belli durumlar var. Müşteri hizmetlerine ''ürün beklentilerimi karşılamadı'' deseydin belki daha uzlaşmacı bir yol sergilenirdi. Müşteri hizmetlerine çalışmadığı yerlerden neden belirtirseniz kolaya kaçıp servise yönlendirir. Sorununuz çözüldüğü için sevindim. 🙂

@Hasan.can bu panellerde kenar LED kullanıldıkça ışık sızmaları kaçılmaz olacak. Ekran parlaklığı daha fazla olan modellerde daha da göze batıyor. Haklı olarak bu şekilde kullanmak istemezsin fakat iade gibi durumlarda belli durumlar var. Müşteri hizmetlerine ''ürün beklentilerimi karşılamadı'' deseydin belki daha uzlaşmacı bir yol sergilenirdi. Müşteri hizmetlerine çalışmadığı yerlerden neden belirtirseniz kolaya kaçıp servise yönlendirir. Sorununuz çözüldüğü için sevindim. 🙂
Hatayı orada yaptım zaten ben😃 benim düşüncem ürünün ayıplı mal kategorisinde değerlendirilip, alınması yönündeydi. Tecrübe olmuş oldu. Teşekkür ederim.

Sözleşmeyi okudum hocam. Yasada yazan hijyen kullanımına aykırı ve bilgisayar sarf malzemeleri, tek kullanımlık elektronik bileşenlerin iadesi olamaz deniyor. Trendyol da bu maddeyi kötüye kullanarak laptoplari bu kategoride değerlendiriyorlar.
Çok saçma. 2 gün kullandığım AirPods'u beğenmediğim için iade ettim Hepsiburada'ya. Hatta müşteri hizmetlerine sormuştum iade alır mısınız diye hayır demişlerdi ama aldılar.

Çok saçma. 2 gün kullandığım AirPods'u beğenmediğim için iade ettim Hepsiburada'ya. Hatta müşteri hizmetlerine sormuştum iade alır mısınız diye hayır demişlerdi ama aldılar.
Bazen bende anlayamıyorum hocam, büyük şirketlerin iade politikalarını bazen yasadaki hakları tanımazlar. Bazen yasak olan hakları yasallastirirlar.

Geri
Yukarı