Trendyol 14 günlük iade hakkim yok diyor

Merhaba, Trendyol üzerinden laptop satın aldık. Laptop ekranında ışık sızması vardı ve ekranı yazılan gibi gelmedi. Trendyol'dan iade talebi oluşturdum. 7 gün sonunda bana iade reddi sonucu verildi. Nedeni ise laptopta donanımsal sıkıntı olmaması. Fakat fotoğraf ekte bunda sıkıntı yok mu? Sonrasında aradığımda bana elektronikte ürünlerin paketi açılmış ürünlerin iadesi olmuyor. Yetkili servisten iade onayı gerekiyor dediler. Daha önce laptop iadesi yapan birisi olarak benim yasal hakkımı olduğunu söylememe rağmen başlarından savdilar. Şimdi tüketici haklarına başvuru yapacağım. Sizin görüşünüz nedir arkadaşlar @494722 @Wexiar
Hakkını savun dostum. Tüketici haklarına başvurabilirsin.

Merhaba, Trendyol üzerinden laptop satın aldık. Laptop ekranında ışık sızması vardı ve ekranı yazılan gibi gelmedi. Trendyol'dan iade talebi oluşturdum. 7 gün sonunda bana iade reddi sonucu verildi. Nedeni ise laptopta donanımsal sıkıntı olmaması. Fakat fotoğraf ekte bunda sıkıntı yok mu? Sonrasında aradığımda bana elektronikte ürünlerin paketi açılmış ürünlerin iadesi olmuyor. Yetkili servisten iade onayı gerekiyor dediler. Daha önce laptop iadesi yapan birisi olarak benim yasal hakkımı olduğunu söylememe rağmen başlarından savdilar. Şimdi tüketici haklarına başvuru yapacağım. Sizin görüşünüz nedir arkadaşlar @494722 @Wexiar
THH başvurmak en iyisi beğenmediğin ürünü kullanma gibi bir zorunluluğun yok.

Satıcı işi yokuşa sürmek için ürünü servise göndermiş. Servis raporunu beklemekten başka çareniz yok. İnşallah kullanıcı hatası demezler. Mesela satıcı Amazon olsa koşulsuz iade alırdı ama Hepsiburada dahil birçok satıcı ürünü önce servise gönderip servis raporuna göre hareket ediyor. Onun dışında işletim sistemi kurulması, film izlenmesi, oyun oynanması kısaca bir PC ile yapılabilecek ne varsa ve ne yaparsanız yapın bu durum 14 günlük iade hakkınızı bozmaz.
Ürün bana geri kargolaniyor hocam geldiğinde, ürünü beğenmedim diyerek iadesini yapacağım tekrardan. Bakalım olmassa heyete başvuru yapicam

Hakkını savun dostum. Tüketici haklarına başvurabilirsin.
Ekranın ışık sızması donanımsal bir hata nasıl olmuyor onu anlayamiyorum tekrar iadesini isteyip heyete başvuru yapacağım. Bakalim
THH başvurmak en iyisi beğenmediğin ürünü kullanma gibi bir zorunluluğun yok.
Öyle hocam daha önce başıma geldi iadesini sorunsuz aldilar. Keşke ilk iadem de sıkıntılı ürün değilde beğenmedim diyerek iade talebi oluştursaydim. Bana kargolaninca, tekrar iade talebi oluşturacağım. Daha 6 günlük cayma hakkı sürem var

Ekranın ışık sızması donanımsal bir hata nasıl olmuyor onu anlayamiyorum tekrar iadesini isteyip heyete başvuru yapacağım. Bakalim

Öyle hocam daha önce başıma geldi iadesini sorunsuz aldilar. Keşke ilk iadem de sıkıntılı ürün değilde beğenmedim diyerek iade talebi oluştursaydim. Bana kargolaninca, tekrar iade talebi oluşturacağım. Daha 6 günlük cayma hakkı sürem var
Bir de şansınızı öyle deneyin hocam. Eğer olmazsa arkanızda kapı gibi THH var 👍

Tüketici hak heyetine başvurduğunu an seve seve iade kabul ediyorlar, içine windows kurulsa bile bizzat deneyimledim :)
Eyvallah hocam, ya içim rahatladı biraz windowsu kaldırarak iadesini deneyecektim, yarın ürünün satıcısı GTI bilisimi arayacağım yardımcı olmazlar ise direkt tüketici heyetine başvuru yapacağım

Geri
Yukarı