Türk Telekom'dan TurkNet'e cayma bedeli ödemeden geçme

RealOmer

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Otomotiv Mühendisi
Merhaba. Kendi binama GigaFiber 1000 Mbps geldi ama benim ev hattım bakır kablo olduğu için direkt geçiş yapamıyorum. İlk Türk Telekom'u iptal ettirip öyle geçmem gerekiyor ben de bir vatandaş olarak kendi haklarımı kullanarak taahhüt ödemeyeceğim ama aboneliği iptal etikten sonra mı tüketici hakem heyetine başvuracağız, yoksa önce mi? Bir açıklık getirebilir misiniz?

Eğer GigaFiber'e geçiyorsanız 880-900 lira civarı cayma bedelini TurkNet karşılıyor. İptal ettirmek istediğinizi ve ne kadar cayma bedeli ödeteceklerini sorun.

480TL gözüküyor sistemde.
Eğer GigaFiber'e geçiyorsanız 880-900 lira civarı cayma bedelini TurkNet karşılıyor. İptal ettirmek istediğinizi ve ne kadar cayma bedeli ödeteceklerini sorun.

2 yıllık sözleşmeden 7 ay kullanmışım. Bu Türk Telekom kendini çok zeki zannediyor indirimi abartmış cayma bedeli artsın diye 2015'ten beri kullanıyorumdan artık çıkacağım bu firmadan.

"Belirsiz süreli veya süresi 1 yıl ve daha uzun bir sözleşmeyi herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve ceza ödemeksizin istediğiniz zaman feshedebilirsiniz."
Tüketici hakları arasında bu madde var. Bu madde ile taahhütten yırtmaya çalışabilirsiniz. Ama Tüketici Hakem Heyeti genellikle bu maddeyi kabul etmeyip internet sağlayıcısını haklı buluyor. İtiraz eder, mahkemeye gider, 2-3 yıl uğraşır, hakkımı alırım diyorsanız başarılar dilerim.

Türk Telekom'u arayıp ne kadar cayma bedeli istediklerini sor. Bende TurkNet'e geçmek istemiştim 1500 TL cayma bedeli çıkardılar dolandırcılıktan farkı yok.

"Belirsiz süreli veya süresi 1 yıl ve daha uzun bir sözleşmeyi herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve ceza ödemeksizin istediğiniz zaman feshedebilirsiniz."
Tüketici hakları arasında bu madde var. Bu madde ile taahhütten yırtmaya çalışabilirsiniz. Ama tüketici hakem heyeti genellikle bu maddeyi kabul etmeyip internet sağlayıcısını haklı buluyor. İtiraz eder, mahkemeye gider, 2-3 yıl uğraşır, hakkımı alırım diyorsanız başarılar dilerim.

2015'ten beri kullanıyorum sözleşmeler hep 2 yıllık haklı olan ben olmalıyım.

Geri
Yukarı