Türk Telekom'un hayrına hizmet veriyor gibi davranması

Mobil hatta geçen ay taahhüt yeniledim. Müşteri hizmetlerindeki beye üstüne basa basa vergiler dahil 60 lira dimi dememe rağmen şu vergisi bu vergisi oluyor fatura 65 lira. 5 lira inanın umrumda değil ama söyleyin kardeşim vergilerle şu kadarı bulur deyin. Kayıt oluşturdum incelenmiştir hata bulunmamıştır mesajını aldım. 2013 veya 2014 yılından beri Prime müşterisiyim ve bir daha bulaşmayı düşünmüyorum. Evde internet olarak ta 2 senedir Netspeed kullanıyorum. Yine TTelekom altyapısı ama firma ismi farklı olması bile beni mutlu ediyor.

Yani bakınca genel olarak Türk Telekom'dan şikayetçiyiz Vodafone'dan da öyle geriye Turkcell kalıyor.
Niye geriye sadece o kalsın? Turkcell'de aynı şey. Lider firmalar yüksek fiyat vermek zorunda. Aksi takdirde haksız rekabetten ceza yerler. TürkNet, Netspeed, Millenicom gibi alternatif firmalara yönelmek bu kadar zor değil. Bunlara yönelmeyip internet şöyle kötü böyle kötü demenizin bir anlamı yok. Bile bile kazıklanmış oluyorsunuz.

Piyasanın kralı şuan Kablonet. Altyapın uygunsa keşke Kablonet'e geçseydin.

Müşteri hizmetleri olsun, arayıp başvuru yaptıktan sonra 3 saatte hemen gelip kurulum yapan ekibi olsun, internetin yanında ücretsiz uydu paketleri ve kampanyalar gibi içerikleri olup internet hızında istenileni vermesi, diğer internet servis sağlayıcılarına göre büyük bir fark attığının göstergesidir.

Son düzenleme:
Türk Telekom maalesef iyi değil. Başka firmalara port vermez, kendi portunu aktifleştirmez. Superonline'a port verme sebebi Superonline'ın da kendi altyapısı olması. Tamamen karşılıklı birlik yani. Kuzenim Turknet'e geçti, hızını arttıramıyor, ev telefonu için port yokmuş. Türk Telekom hala fiber falan cart curt diyor. Batmış bir firmadan altyapı beklemek saçmalık bence. Türk Telekom altyapı haklarını diğer firmalara da vermeli bence. Dağınık ve karışık bir konu oldu, ama tepkiliyim :).

Niye geriye sadece o kalsın? Turkcell'de aynı şey. Lider firmalar yüksek fiyat vermek zorunda. Aksi takdirde haksız rekabetten ceza yerler. TürkNet, Netspeed, Millenicom gibi alternatif firmalara yönelmek bu kadar zor değil. Bunlara yönelmeyip internet şöyle kötü böyle kötü demenizin bir anlamı yok. Bile bile kazıklanmış oluyorsunuz.
Haklısınız ama mobil için hala Turkcell kalıyor

Ben mobilde Türk Telekom kullanıyorum, yıllar boyunca Turkcell’deydim fakat herhalde “nerede çokluk orada b*kluk” felsefesi geçerli oluyor. Evimde ev internetimin çekmediği belli noktalar var ve zaman zaman o noktalarda çocuğu uyuturken bir yandan da laptoptan zaman geçsin diye online oyun oynamak için telefonu bilgisayara bağlayıp mobil veriyi kullanıyorum. Turkcell’de iken bu sene başına kadar bir sorun yoktu fakat bu sene başından beri her bilgisayara bağladığımda hot spot mesajı geliyor ve “daha güvenli kullanmak için bıdı bıdı, bıdı bıdı şu kadar ücretle paket satın alabilirsiniz” diyor fakat kullanmamı engellemiyordu da. Ancak yarım saat 40 dk’da bir mobil verim 5 dakikalığına tamamen kesiliyordu. Telefondan Google’a bile giremiyordum. Muhtemelen o hot spot zımbırtısını satmak için yıldırma politikası. Benim de taahhüdüm bitiyordu, geçtim Türk Telekom’a. Yiğidi öldür hakkını yeme, bu sorunu Türk Telekom’da hiç yaşamadım, cayır cayır oynatıyor mobil veriden. Fakat işte Türk Telekom’da da başka sıkıntılar var, veri kesim periyodu daha yüksek. Turkcell’de her veriye 10 kb veri kesiyorken, Türk Telekom’da her veriye 100 kb kesiyor. Turkcell’de 12 Gb paket yetiyorken Türk Telekom’da 20 Gb’lık paket ucu ucuna yetiyor. Bir de LTE çekim gücü fullken bile hızı Turkcell’in 3G hızına eşit diyebilirim.

Hem evimde bu sorunu yaşadığımdan, hem de işyerimde binada Turkcell’in baz istasyonu olduğundan, şemsiye etkisi nedeniyle Turkcell’in işyeri de çekmemesinden ötürü Türk Telekom bana daha cazip geldi. Fiyat politikası olarakta, 20 Gb’lık pakedi 45 TL’ye veriyor :)

Ben mobilde Türk Telekom kullanıyorum, yıllar boyunca Turkcell’deydim fakat herhalde “nerede çokluk orada b*kluk” felsefesi geçerli oluyor. Evimde ev internetimin çekmediği belli noktalar var ve zaman zaman o noktalarda çocuğu uyuturken bir yandan da laptoptan zaman geçsin diye online oyun oynamak için telefonu bilgisayara bağlayıp mobil veriyi kullanıyorum. Turkcell’de iken bu sene başına kadar bir sorun yoktu fakat bu sene başından beri her bilgisayara bağladığımda hot spot mesajı geliyor ve “daha güvenli kullanmak için bıdı bıdı, bıdı bıdı şu kadar ücretle paket satın alabilirsiniz” diyor fakat kullanmamı engellemiyordu da. Ancak yarım saat 40 dk’da bir mobil verim 5 dakikalığına tamamen kesiliyordu. Telefondan Google’a bile giremiyordum. Muhtemelen o hot spot zımbırtısını satmak için yıldırma politikası. Benim de taahhüdüm bitiyordu, geçtim Türk Telekom’a. Yiğidi öldür hakkını yeme, bu sorunu Türk Telekom’da hiç yaşamadım, cayır cayır oynatıyor mobil veriden. Fakat işte Türk Telekom’da da başka sıkıntılar var, veri kesim periyodu daha yüksek. Turkcell’de her veriye 10 kb veri kesiyorken, Türk Telekom’da her veriye 100 kb kesiyor. Turkcell’de 12 Gb paket yetiyorken Türk Telekom’da 20 Gb’lık paket ucu ucuna yetiyor. Bir de LTE çekim gücü fullken bile hızı Turkcell’in 3G hızına eşit diyebilirim.

Hem evimde bu sorunu yaşadığımdan, hem de işyerimde binada Turkcell’in baz istasyonu olduğundan, şemsiye etkisi nedeniyle Turkcell’in işyeri de çekmemesinden ötürü Türk Telekom bana daha cazip geldi. Fiyat politikası olarakta, 20 Gb’lık pakedi 45 TL’ye veriyor :)
"Turkcell’de her veriye 10 kb veri kesiyorken, Türk Telekom’da her veriye 100 kb"
Bu konuyu biraz daha açarmısınız en düşük kesen operatör hangisi biliyorsanız

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı