Türk Telekom'un Hizmet ve Modem Sorunu

BraveHeaTR

Kilopat
Daha fazla  
1,5 yıl öncesine kadar Süperonline kullanıyordum. Süperonline'ın verdiği standart modemi kullanmak istemediğim için Asus DSL- N16 satın aldım. Süperonline üyeliğimi sonlandırana kadar en ufak problem yaşamadım. Ardından Türk Telekom müşterisi oldum. Üyelikle beraber aldığınız standart modemi ( TP-LİNK TD-W9970) kullanmadım ve elimde bulunan Asus modemi taktım. 1 yıldan biraz fazla bir süre kullandım. Modem konusunda bir sorunum yoktu fakat Türk Telekom'un imza hareketi olan gün içinde en az 10 kere yaşanan kesintilerden çok şikayetciydim. 5-10 saniye sürüyordu bu kesintilerin her biri. Ocak ayında bu kesintiler iyice arttı ve 2 hafta önce bütün bir gün boyunca internet gelmedi. Arıza kaydı oluşturdum ve teknik servis eve geldi. Asus modeminiz yanmış veya anakartında sorun oluşmuş, eğer garantisi var ise gönderip tamir ettirebilirsiniz dediler. Kendi modemim servisten gelene kadar Türk Telekom'un verdiği TP-LİNK'i taktım ve ara sıra ping yükselişleri olsa da internete bağlanabildim. Modem servisten geldiğinde, içindeki açıklama notunda: "Uzun süreli bağlantı testi yapılmıştır ve bir problem görülememiştir. Modeminiz gayet sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır. Sadece yazılım sıfırlama işlemi yapılmıştır." yazıyordu. Modemi bağladım ve kurulumu tamamladıktan sonra internete bağlandım. 2 gün içinde sürekli kopmalar oldu yine ve şuan yine aynı sorunu yaşıyorum. Türk Telekomun modemini takıyorum çalışıyor fakat Asus modemim de servisten yeni gelmiş olmasına ve bir sorun yok açıklamasını yapmalarına rağmen çalışmıyor. Eve tekrar çağırsam aynı şeyleri söyleyeceklerine eminim. Ne yapmam gerekiyor? Bu sorunun bir açıklaması var mı? Başka modem satın alsam yine aynı sorunu yaşar mıyım?

Belki kablolarda sıkıntı vardır. Bina içi ve daire içi kabloları yenileyin.
Evime gelen kablo dışında evin içindeki tüm kabloları tek tek değiştirdim denedim. Yine aynı sonuç. Evime gelen kabloda da bir sorun olsaydı Bir modem de çalışıp diğer modemde çalışmaması çok saçma bir durum. Bir tarafta yanlışlık var. Uzun süredir kullandığım modem neden şimdi çalışmıyor ki? Türk Telekom sadece kendi modemlerinde çalışabilecek bir internet hizmetine geçiş yapmış olamaz sanırım, çok saçma olur ve aşırı tepki alır. Yapabileceğim tek şey yeni bir modem satın alıp kullanmak olucak sanırım fakat bu konuda biraz daha bilgi sahibi olmadan almak istemiyorum. Görüşlerinize açığım. Teşekkür ederim.
Belli olmaz.

DSL ışığı mı gidiyor yoksa internet mi?
Modemi açtığım anda 10 saniye boyunca DSL yanıp sönüyor sonra direk sönüyor. İnternet ışığı hiç yanmıyor. TP LİNK modemde ise bir sorun olmuyor. Şuan TP LİNK bağlı durumda.

Belli olmaz.

DSL ışığı mı gidiyor yoksa internet mi?
Bende W9970 V1 var yani TTNET olmayan. Galiba bu ping drop işi tüm TTNET modemlerde var. Garantiye yeniden göndermeyi deneyin.
Türk Telekom'un verdiği modem W9970. Sorunum bu modemle alakalı değil. Hangi modem olursa olsun zaten Türk Telekom interneti kesintilerle dolu bir internettir. Benim sorunum kendi cebimden satın aldığım Asus DSL-N16 modem ile ilgili. Bu modem servisten yeni geldi ve hiçbir sorun olmadığı yazılmış. Sanırım yanlış anlamışsınız konuyu.

Türk Telekom'un verdiği modem W9970. Sorunum bu modemle alakalı değil. Hangi modem olursa olsun zaten Türk Telekom interneti kesintilerle dolu bir internettir. Benim sorunum kendi cebimden satın aldığım Asus DSL-N16 modem ile ilgili. Bu modem servisten yeni geldi ve hiçbir sorun olmadığı yazılmış. Sanırım yanlış anlamışsınız konuyu.
Kardeşim senin şu an yapabileceğin tek şey, emin olmak amacı ile modemini başka bir yerde denemek. TTNet servisi çözemedikleri olayı kesin bozuk servise yolla ya da yenisini al demeleri ile ünlüdür. Sözleşmesi bitti taşeron un yenisi gelecek onlar daha da beter olacak.

Türk Telekom'u arayın, ekipler gelsin ve hattı kontrol etsin, bina da ki hatta sıkıntı var mı diye, modem servisten geldiği hal de orada pek ilgilenmemiş de olabilirler.

Şöyle yapabilirsiniz; Türk Telekom modemi kullanmayan bir tanıdığınız arkadaşınız var ise onun modemini takıp sorun olup olmadığını deneyin, eğer sorun olmaz ise modem den kaynaklı olabilir.

Problemin kaynağını bulabildiniz mi acaba?
1,5 yıl öncesine kadar Süperonline kullanıyordum. Süperonline'ın verdiği standart modemi kullanmak istemediğim için Asus DSL- N16 satın aldım. Süperonline üyeliğimi sonlandırana kadar en ufak problem yaşamadım. Ardından Türk Telekom müşterisi oldum. Üyelikle beraber aldığınız standart modemi ( TP-LİNK TD-W9970) kullanmadım ve elimde bulunan Asus modemi taktım. 1 yıldan biraz fazla bir süre kullandım. Modem konusunda bir sorunum yoktu fakat Türk Telekom'un imza hareketi olan gün içinde en az 10 kere yaşanan kesintilerden çok şikayetciydim. 5-10 saniye sürüyordu bu kesintilerin her biri. Ocak ayında bu kesintiler iyice arttı ve 2 hafta önce bütün bir gün boyunca internet gelmedi. Arıza kaydı oluşturdum ve teknik servis eve geldi. Asus modeminiz yanmış veya anakartında sorun oluşmuş, eğer garantisi var ise gönderip tamir ettirebilirsiniz dediler. Kendi modemim servisten gelene kadar Türk Telekom'un verdiği TP-LİNK'i taktım ve ara sıra ping yükselişleri olsa da internete bağlanabildim. Modem servisten geldiğinde, içindeki açıklama notunda: "Uzun süreli bağlantı testi yapılmıştır ve bir problem görülememiştir. Modeminiz gayet sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır. Sadece yazılım sıfırlama işlemi yapılmıştır." yazıyordu. Modemi bağladım ve kurulumu tamamladıktan sonra internete bağlandım. 2 gün içinde sürekli kopmalar oldu yine ve şuan yine aynı sorunu yaşıyorum. Türk Telekomun modemini takıyorum çalışıyor fakat Asus modemim de servisten yeni gelmiş olmasına ve bir sorun yok açıklamasını yapmalarına rağmen çalışmıyor. Eve tekrar çağırsam aynı şeyleri söyleyeceklerine eminim. Ne yapmam gerekiyor? Bu sorunun bir açıklaması var mı? Başka modem satın alsam yine aynı sorunu yaşar mıyım?

Problemin sebebini bulabildiniz mi acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı