Steam Türk yapımı Visual Novel "Departed Away" çıkış yaptı!

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
images (15).jpeg

Departed Away'ı keşfedin! Arkadaşlığın gizemle birleştiği etkileyici bir görsel roman. Sırları açığa çıkarın, sözlü düellolara katılın ve hikayenizi şekillendiren seçimler yapın. Bu benzersiz hikaye ile duygusal bağlantılar oluşturun.
Alperen Torun tarafından yapılan Departed Away Visual Novel sektöründe Türkiye'den de yapımlar olduğunu bize gösteriyor ve gururlandırıyor. Oyunun çıkış tarihi 29 Ocak 2024 ve Türkçe dil ve arayüz desteği mevcut. Ancak ülkemizde Visual Novel'ler pek bilinmediği için çoğu kişi bundan haberdar olamadı.

YETİŞKİN İÇERİK AÇIKLAMASI:
Geliştiriciler içeriği şu şekilde tarif ediyorlar:

Bu oyunda her yaşa uygun olmayan veya iş yerinde görüntülenmesi sakıncalı olabilecek içerikler yer alabilir: Genel Yetişkin İçerik

Oyun içi görseller:
6f37561966ac1a68b05641e17b48a440.jpg
8d9f63a5bc70dccf72ecf4720955f6fd.jpg
370ad63fe30b2700f06264d59fd1a047.jpg

Arkadaşlık?
"Arkadaş yapmak ne kadar zor olabilir ki?" Yeni okulumun ilk adımlarını attığımda böyle düşünmüştüm. Ama ilk günümün bir kabusa dönüşeceğini nereden bilebilirdim ki? Hata yaptım ve birden herkes beni suçlamaya başladı, yapmadığım bir şeyi benim suçummuş gibi. Yani ben yapmadım ama kimse bana inanmıyor. Sanki sırlarla ve delilerle dolu bir yere tıkıldım gibi. Bu okuldan tiksiniyorum ve diğerler okullar da birbirinin aynısı. Şimdi yapabileceğim tek şey sadece hayatta kalmaya çalışmak.

Hikaye
Hmm... Tüm detayları açıklamak biraz zor, ama bu yeni okula başlamak zorunda kaldım. Kendi seçimim değil, neredeyse beni zorladılar. İşkolik bir anne ve ürkütücü bir baba - ailem pek sıradan değil. Ama konuyu dağıtmayalım. Bu okulda tek istediğim birkaç arkadaş edinmekti, ama... İşte, nasıl sonuçlandığını biliyorsunuz. Avukatımı aramayı başarabildiniz mi? Bir avukata ihtiyacım olacakmış gibi hissediyorum.

Büyüleyici karakterler!
Oh, Beatrice, o gerçekten muhteşem bir kız! Daha önce bu kadar güzel bir kızı hiçbir yerde görmemiştim. Sonra Hitomi var, sessiz, kitap kurdu. Belki bir inek olabilir ama kendice ilginç biri. Ve Marcel, o bir bulmaca. Ona tek bir bakış, kalbinizde bir ateş yakar. Yeteneği de inanılmaz, ancak Veronica'nın yanında normal kalır. Veronica farklı bir seviyede; sadece özveri ve sıkı çalışma ile üst seviye bir sanatçı. Ama aslına bakarsanız... Her birinin içinde şaşırtıcı olan bir şey var, hepsi kafayı yemiş!

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
İşletim Sistemi:
Windows 10 veya üstü
İşlemci: 1.8GHz Dual-Core CPU
Bellek: 4 GB Ram
Ekran Kartı: Entegre grafikler
DirectX: Sürüm 10
Depolama: 250 MB kullanılabilir alan

Steam link:
Oyun çıkalı günler olmuş ancak hiçbir yerde bu konuya dair hiçbir şey görmedim. :(

Son düzenleme:
Grafik olarak cok geride kalmış. Boyle bir türde grafik cok önemli adi üstünde "Graphic Novel". Pixel art cok severim ama ayrıntılardan ve özenden yoksun görünüyor.
Haklısın. Grafik olarak piyasada bulunan Visual Novellere göre oldukça geride ancak ben garfik kalitesi yerine hikayenin kendisine daha çok önem verdiğim için bana pek bir sorun gibi gelmedi.

Milk Outside A Bag Of Milk e benziyor. Çizim kalitesi olarak onun gerisinde kalmış gerçi. Önyargılı olmamak gerek belki bir şans veririm fazla pahalı değil. Ama ne yalan söyleyeyim hiç ilgi çekici durmuyor.

Onlar okumayı sevmez o yüzden haberleri bile olacağını sanmıyorum. :D

Yahu sen ne diyorsun o Steam incelemelerindeki anime pfp'lerin yarısı İmam Hatipli değilse bir şey bilmiyorum. Çok hafife alıyorsun, Türkiye'de Uzakdoğu temelli ne varsa (anime, dizi, müzik, film, visual novel vb.) hayranlarının %80'ini bunlar oluşturuyor.

Yahu sen ne diyorsun o Steam incelemelerindeki anime pfp'lerin yarısı İmam Hatipli değilse bir şey bilmiyorum. Çok hafife alıyorsun, Türkiye'de Uzakdoğu temelli ne varsa (anime, dizi, müzik, film, visual novel vb.) hayranlarının %80'ini bunlar oluşturuyor.
İmam Hatip/Anadolu Lisesi karması bir okulda okumuş birisi olarak bu bilgiyi doğruluyorum. Ayrıca büyük bir kesimi yaoi manga da okuyor. Okula Fiziksel Yaoi manga getiren bile görmüştüm.

İmam Hatip/Anadolu lisesi karması bir okulda okumuş birisi olarak bu bilgiyi doğruluyorum. Ayrıca büyük bir kesimi yaoi manga da okuyor. Okula fiziksel yaoi manga getiren bile görmüştüm.

Bizim okulda aynı imam hatip acayip bir manga ve anime durumu var tek bizim okula özgü değilmiş anlaşılan.

Geri
Yukarı