Türkiye'ye firmaların ürünleri niye daha geç geliyor?

700853

Picopat
Arkadaşlar çoğu firmada fark ettiğim üzere ürünler Türkiye'ye çok daha geç geliyor. Bunun bir nedeni var mı? Bu yaz sonu motorumu yükseltmek istiyordum ama yeni modelleri daha gelmemiş. Sizce neden olabilir?

Arkadaşlar çoğu firmada fark ettiğim üzere ürünler Türkiye'ye çok daha geç geliyor. Bunun bir nedeni var mı? Bu yaz sonu motorumu yükseltmek istiyordum ama yeni modelleri daha gelmemiş. Sizce neden olabilir?

Satış potansiyeli olan ülkelere sevk ediyorlar.
Pandemi döneminde de küresel çip krizi adı altında aslında firmalar Türkiye'ye ambargo uyguladılar. Devletimiz bunu açık açık beyan etmediği için parası hazır olan fırsatçılara böylece imkan sundular.
Üreticilerin ülkemize karşı izlediği politikanın yanı sıra Kızıldeniz'de yaşanan sorundan sebep sevkiyatlar gecikiyor. Kızıldeniz üzerinden alışveriş yapan bütün sektörler bu krizden dolayı problem yaşıyorlar ve sevkiyatlar erteleniyor.

Önce gelişmiş ekonomisi iyi ülkelere gider ondan sonra Türkiye gibi ülkelere gelir.

Kesinlikle.
Bir dönem ekran kartından tutun otomobil piyasasına kadar bu oldu. Bütün dünya stok sorunu yaşamazken ne hikmetse söz konusu bizim ülkemiz olunca çip krizi olacağı tuttu. İnsanları salak yerine koymayı sevgili ülkemizin değerli temsilcileri çok seviyorlar.

Satış potansiyeli olan ülkelere sevk ediyorlar.
Pandemi döneminde de küresel çip krizi adı altında aslında firmalar Türkiye'ye ambargo uyguladılar. Devletimiz bunu açık açık beyan etmediği için parası hazır olan fırsatçılara böylece imkan sundular.
Üreticilerin ülkemize karşı izlediği politikanın yanı sıra kızıldeniz'de yaşanan sorundan sebep sevkiyatlar gecikiyor. Kızıldeniz üzerinden alışveriş yapan bütün sektörler bu krizden dolayı problem yaşıyorlar ve sevkiyatlar erteleniyor.

Anladım hocam motor almak için sormuştumda bir tanesi yurt dışında 2 yıldır satılıyor Türkiye'ye yeni geldi beklesem mi diye düşündümde.

Anladım hocam motor almak için sormuştumda bir tanesi yurt dışında 2 yıldır satılıyor Türkiye'ye yeni geldi beklesem mi diye düşündümde.

Büyük ihtimalle Türkiye'nin vergi politikalarından ötürü ambargo uygulandı. Motorun yeni modeli çıkacaktır, elde kalan eski üretim modelleri yeni model diye ülkemize gönderiyorlar. Satın almanızı önermem.

Büyük ihtimalle Türkiye'nin vergi politikalarından ötürü ambargo uygulandı. Motorun yeni modeli çıkacaktır, elde kalan eski üretim modelleri yeni model diye ülkemize gönderiyorlar. Satın almanızı önermem.

Yok hocam bazı modelleri saniyesinde geliyor bazıları hiç gelmiyor isteğe bağlı sipariş olabiliyor mu diye merak ettim CFMOTO atvlerinden bahsediyorum.

Geri
Yukarı