Uçak gövde ve motor bakımı okunur mu?

KenanBulutE

Hectopat
Uçak gövde ve motor bakımı bölümü nasııldır arkadaşlar? Havacılığa, uçaklara meraklı birinin kesinlikle gitmesi gereken bölümlerden birimidir? Bu bölümden mezun olan biri iş bulma konusunda sıkıntı çeker mi? Bölümün zorlukları nelerdir?

@painkiller ve @Jira hocam sizde mi bu bölümden mezundunuz?

Çok güzel bir bölümdür okunabilir tabi. Mezun olup iş bulmak her şeyde olduğu gibi sektörün durumuna ve senin becerilerinize kalıyor. Kesin okunması gereken bir bölüm değil ama eğer uçak bakım ile ilgili ve bu alanda çalışmak istiyorsan tabi ki okunur. Ama işte havacılık sektörü hem biraz zor hem de biraz pamuk ipliğine bağlı maalesef. Yani her şeyden nem kapabiliyor malum.

Hayır ben bu bölüm mezunu değilim.

Yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız mühendislik okuyun derim. Uzay mühendisliği - elektrik mühendisliği, makine mühendisliği vs. Bu mühendislik bölümlerinden mezun kişiler de uçak gövde motor bakım süreçlerinde görev alabilir ve mühendis oldukları için daha iyi unvanlarda ve pozisyonlarda çalışabilirler diye düşünüyorum.

Uçak bakımın kralı uçak bakım teknisyenidir. Yurt dışında zaten uçak bakım mühendisi olarak geçer, bizim ülkede teknisyen geçer. MRO'da mühendisin uçak üzerinde mühür yetkisi yoktur, yetkili teknisyenin sorumluluğu ve mührü geçer uçağa CRS verme konusunda :) Tabii ki bu meslekle ilgili sayfalarca yazılacak detay var, yazsan kitap olur yani işin özeti bu ama mühendis ve teknisyen ayrımında.

Mühendis ve teknisyenin görev tanımlar çok farklı, bunları araştırıp yeteneğine göre seç.

Uçak gövde ve motor bakımı bölümü nasııldır arkadaşlar? Havacılığa, uçaklara meraklı birinin kesinlikle gitmesi gereken bölümlerden birimidir? Bu bölümden mezun olan biri iş bulma konusunda sıkıntı çeker mi? Bölümün zorlukları nelerdir?

@painkiller ve @Jira hocam sizde mi bu bölümden mezundunuz?

Kısaca cevap vereyim, evet okunur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uçak teknisyeni yazınca Uçak gövde ve motor bakımı çıkıyor da ben doğru bölüme bakıyorum değil mi?

Havacılıkla gram alakam yok iken havacılığı sevdiren ve hatta pilotluk sevdasına düşüren bir bölüm oldu benim için, nitelikli okula gidip ve modülleri geçip lisanslı teknisyen olur isen iş imkanı ve parasal olarak çok rahat edersin.

Havacılıkla gram alakam yok iken havacılığı sevdiren ve hatta pilotluk sevdasına düşüren bir bölüm oldu benim için, nitelikli okula gidip ve modülleri geçip lisanslı teknisyen olur isen iş imkanı ve parasal olarak çok rahat edersin.
Çok teşekkür ederim cevabınız için, siz ne yaptınız? Bu bölümde misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı