Steam Üzerinden hala oyun alıyor musunuz?

Küçümsediğimden değil hocam. Forumda Steam dolara geçtikten sonra şirketi kafasında düşman olarak belirleyip Steam'i ve Steam kullananları aşağılamaya çalışan ve bunu yaparken yanlış bilgi yayan, yanlış bilgi yaydığı söylediğinde de görmezden gelip aynı yanlış bilgiyle yoluna devam eden birkaç şahıs var. Onlara ithafen söyledim. Üzerinize alınmanıza gerek yok yani.

Epic Games bir gün dolara geçerse aynısı ona da yapılacak.

Küçümsediğimden değil hocam. Forumda Steam dolara geçtikten sonra şirketi kafasında düşman olarak belirleyip Steam'i ve Steam kullananları aşağılamaya çalışan ve bunu yaparken yanlış bilgi yayan, yanlış bilgi yaydığı söylediğinde de görmezden gelip aynı yanlış bilgiyle yoluna devam eden birkaç şahıs var. Onlara ithafen söyledim. Üzerinize alınmanıza gerek yok yani.
Şahsen Steam'in dolara geçmesi beni yadırgamıyor. nasıl olsa Azerbaycanda yaşadığımdan dolayı fiyatlandırma yine dolardı. lakin dolar'a geçmesi sonucu düşman olan, kullananları aşağılamaya çalışan şahıslar varsa, fazla abartı yapanlardır. Sonuç olarak Steam çok kaliteli bir platform. sırf dolara geçti diye terörist gibi tanıtmaya gerek yok. bunların hepsi fazla vatanseverlikten geliyor diye düşünüyorum. tıpkı bir birey tek bir marka belirleyip onun üzerinden yol alması gibi.

Steam dolara geçtiğinden beri Epic Games, ve Microsoft Store'a yöneldim.
Epic'te gördüğüm her indirimi değerlendirmeye çalışıyorum. Sanirim yakın zamanda bir arayüz güncellemesi gelecekmiş onu bekliyorum artık.

Ama Steam'de uzun aradan sonra Dead Cells return the castlevania DLC'sini alacağım sanırım. Epic'te çok daha uygun fakat oyun Steam'de.

Ben alıyorum bir çok kez. Çünkü ; 2014'den beri steam kullanıyorum. 600 adete yakın oyunum var. Yıllardır buradayım,başka yere de geçeceğimi düşünmüyorum. Dolar stabil olmadığı sürece de TL'ye dönmez. Bu yemeğin de tadı hep yavan kalır.

Dolar kuruna geçtiğinden beri oyun alanlar var mı? Neler aldınız?
Ben birkaç indie oyun ve Dark Souls'ları istek listeme ekledim belki bir gün alırım diye o kadar.

Lehtal Company ve Baldur's Gate 3 aldım.

Lethal Company, Diablo IV, Palworld, We Were Here Too, Orcs Must Die! 3 ve ETS 2 alabileceğim 10'dan fazla DLC.

Kısacası aldım. Kütüphane olarak şu ana kadar Steam kullandım ve hala da orada toplamaya çalışıyorum. Dolar kuruna geçmesini çok önemsemiyorum. "Steam dolara geçti, Steam bitti ya!" diyenleri anlamıyorum hiç bir zaman. Kişisel tercih olarak saygım sonsuz. Nerede ucuz ise oradan alınabilir. Özenle kütüphanemi Steam'den yapmasam bende diğer platformları düşünürdüm.
(Epic Games platformunda yaşamış olduğum olay ve desteğinin benimle dalga geçmesinden sonra ısınamıyorum.)

Mecburiyetten alıyorum bazen. İndie oyun veya basit vakit öldürmelik simülasyon oyunları seviyorum. Yeni çıkanlar neredeyse bir tek Steam'de çıkıyor, mecbur gidip alıyorum. Yani öncesinde muhakkak alternatifi varsa oradan alırım. Özellikle bazen Xbox Store çok çok ucuza geliyor. Orası olmazsa Epic orası da olmazsa, en son, Steam :)

Dolar kuruna geçtiğinden beri oyun alanlar var mı? Neler aldınız?
Ben birkaç indie oyun ve Dark Souls'ları istek listeme ekledim belki bir gün alırım diye o kadar.
Helldivers 2, birkaç tane eski ve indi oyun;
yani Kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı