Vejeteryan olmalı mıyız?

Ya bırak bu işleri al sen küçük tüpü etleri aldım ben kuzende top getiriyor kilimi aldıydım Doblo hazır gidek mangal yapak :)

Nüfus kontrol edilmiyor. Hızla artıyor. Bu nüfusun gelişimi ve insan medeniyetine katılımı oldukça zor oluyor. Ve tüketim bu nedenle artıyor. Acaba gelecekte vegan olmayanlar için insan kesip mi yedirsek? Çünkü ha inek kesmişsin, ha insan. Bir farkı yok. İkisi de hayvan, canlı, bilinçli... Ağaçlar canlı değil mi? Evet, canlı. Gelecekte ne olacak? Valla gelecekle pekte iyi bir şey olmayacak. Bunu bugünün dünyasına bakıp anlamak mümkün. Ne olmasını isterdim? Ahlak olmasını isterdim. Bir insana canlı, özgür, değerli, v.s. Diyorsan ki, bu insan da bir hayvan... Kediye, köpeğe, ineğe, kuşa, maymuna da aynı hakları vermelisin. Ahlak bunu vicdanlı ve akıl sahibi insanların kafasına vurur! Kendi özgürlüğüne dokundurmuyorsan o hayvana ya da canlıya da dokundurmayacaksın! Yoksa ahlaklı olmaz. Kesmiyelim mi? Yemiyelim mi? Bu tercih meselesi. Ahlaka göre hayır. Kesmeyecen yemeyecen. Ama kendi nüfusunu koruduğun gibi koruyup kontrol edeceksin. Eee, daş mı yiyek? İnsanın ihtiyacı olan nedir? Et mi? Ot mu? Enerji mi? Enerji, değil mi?! He, o zaman bedeninin ihtiyacı olan enerjiyi teknoloji ile karşılıyana kadar en az ahlaksızlıkla yiyecen. Ama zamanının ve yaptığının bilincinde olacaksın. Ya maymunlar cehennemi değil de, inekler cehennemi olursa? Hadi daha kötüsü, atların intikamı olursa? Bakın, bir atın değil!... Yani kısacası aklın ve bilimin önderliğinde en ahlaklı ve doğru olanı arayarak, hesaplayarak, gerçeğin peşinde, insanlık ve medeniyet bilinciyle yaşamalıdır her insan. Gerçek aklınızın içindedir. Yeterki biraz düşünün. Hee, yemi diyon yani? Wasdsdw?? [emoji58][emoji58]

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı