Çözüldü Ventura Güncelleme Hatası Nasıl Çözülür?

• Konuyu başlatan Ark_Us
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 901
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Buradan Ventura imajını indirip Rufus ile 32 GB USB yazdım, ardından kendi EFI dosyamı OC-EFI bölümüne atıp USB boot etmeye çalışınca; karşıma kocaman bir yasak işareti çıktı ve ekran öylece kaldı.

Bunun sebebi nedir?

Çözüm
SMBIOS kısmından yeni bir model için olanı seç ve save yap. Sistemi yeniden başlatıp güncellemeri kontrol et.

Dosya Ekleri

• IMG_20230309_183041.jpg
    IMG_20230309_183041.jpg
    154,2 KB · Görüntüleme: 12
Kendi EFI klasörünüzdeki Kext'leri, OpenCore sürümünü ve varsa AMD yamalarını güncelleyip denediniz mi?

Sistem Intel. OpenCore sürümü 8.8 9.0 var da çok da fark edeceğini düşünmüyorum.
Güncel bir OpenCore ile deneme yapabilirim.

oc 9.0 sürümüyle denendim sonuç aynı

Son düzenleme:
Sistemin uyumsuz. Opencore legacy patcher ile ekran kartını tanıtıp kullabilirsin.
Burada detaylıca yazdım. Ama sizin EFI içierğini vs.bilmiyoruz.
İlk olarak bizim EFI ile dener misin?

Sistemin uyumsuz. OpenCore legacy patcher ile ekran kartını tanıtıp kullabilirsin.
Burada detaylıca yazdım. Ama sizin EFI içierğini vs. bilmiyoruz.
İlk olarak bizim EFI ile dener misin?

Denrim ama büyük ihtimal sistemi açamayacağım. Ek olarak bu işlemleri hac üzeridne yapmam gerekiyor sanırım?

Siz ilk olarak normal kurulum deneyin. Ama şunu söyleyeyim benim sistemim sizinkine çok benzer. Diretk Ventura kurulumu yapamadım sürekli hata aldım. Montery kurup update ile Venturaya geçtim. Hata almaya devam edersen ilk Montery kurun. Sonra update ile geçersin ;)

Geri
Yukarı