Çözüldü Ventura Güncelleme Hatası Nasıl Çözülür?

• Konuyu başlatan Ark_Us
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 902
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Buradan Ventura imajını indirip Rufus ile 32 GB USB yazdım, ardından kendi EFI dosyamı OC-EFI bölümüne atıp USB boot etmeye çalışınca; karşıma kocaman bir yasak işareti çıktı ve ekran öylece kaldı.

Bunun sebebi nedir?

Çözüm
SMBIOS kısmından yeni bir model için olanı seç ve save yap. Sistemi yeniden başlatıp güncellemeri kontrol et.
Siz ilk olarak normal kurulum deneyin. Ama şunu söyleyeyim benim sistemim sizinkine çok benzer. Diretk Ventura kurulumu yapamadım sürekli hata aldım. Montery kurup Update ile Ventura'ya geçtim. Hata almaya devam edersen ilk montery kurun. Sonra Update ile geçersin ;)

Update üzerinde Ventura güncellemesi yok maalesef keşke olsa, sistem güncel uyarısı veriyor. İlk önce buradan indirdiğim imajı Rufus ile USB yazdım, ardında boot etmeye çalıştığımda yasak işareti ile kaldı.

Not: şu an Monterey yüklü.

SMBIOS kısmından yeni bir model için olanı seç ve save yap. Sistemi yeniden başlatıp güncellemeri kontrol et.

En alt kısmında bir yer var orayı söylüyorsunuz sanırım.

Vay arkadaş şaka gibi, önceden buraya konu açtıydım benim cihaz 2014 model gözüküyor daha üst model nasıl gösterebilirim diye kimse cevap veremdiydi; bu kadar basit olcağın bilseydim USB ile uğraşmazdım.

Gerçekten teşekkürler cevap vermeseniz ben 2 saat USB'den boot etmeye çalışacaktım.

En alt kısmında bir yer var orayı söylüyorsunuz sanırım.

Vay arkadaş şaka gibi, önceden buraya konu açtıydım benim cihaz 2014 model gözüküyor daha üst model nasıl gösterebilirim diye kimse cevap veremdiydi; bu kadar basit olcağın bilseydim USB ile uğraşmazdım.

Gerçekten teşekkürler cevap vermeseniz ben 2 saat USB'den boot etmeye çalışacaktım.

Bu konu dışında başka bir sorun var Siri sesli çağıramıyorum sorunun, ne olduğunu aratırdığım da Siri ayarlarında listen for "hey Siri" adında ayarın olmadığı fark ettim bu ayarı nasıl geri gelecek.
Not bunun için yeni konu açrın derseniz çoktan açtım Monterey sayfasında mevcut.

@claus

Son düzenleme:

@claus
O zaman muhtemelen benim forumda olmadığım zamandır ;)
Bir dönem ara vermiştirm. Çözüm için buradayım, sadece macOS'ta değil diğer başlıklar'da varım. Sadece bazen yetişmem zor oluyor :D
Eline sağlık. Diğer sorun için uygun zamanda bakayım. Görmezsem etiketlersin soruya :D

Geri
Yukarı