Windows 10'dan Windows 8.1'e geçilmeli mi?

mert.934

Centipat
Daha fazla  
Windows 10'dan 8.1'e geçeceğim performansımın artması amacıyla (HDD kullanıyorum) şu anki sürümüm Windows 10 Home.
Ben Windows 8.1 kurunca ürün anahtarı isteyecek o ürün anahtarına Windows 8.1 Pro ürün anahtarı koyarsam (yasal olan ürün anahtarları herkese açık) hata verir mi?

HDD varsa geçmen çok iyi olur.

Pro ürün anahtarı girersen Pro olur. Hatta, ben sana orijinal deneme sürümü lisans anahtarı vereyim. Bu anahtar, Windows'u etkinleştirmek için değildir. Sadece lisans istediği kısmı geçmek ve Windows'un deneme sürümünü başlatmak içindir. Windows'u kurduktan sonra Windows'u etkinleştir yazısını görürsünüz zaten.

Kod:
XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

HDD ile Windows 10 kullanmak tam bir kanser. HDD varsa 8.1 geç derim. Bu arada sistem özelliklerin nedir?

Sisteminiz destekliyorsa kesinlikle Windows 8.1 kullanmanızı tavsiye ederim. SSD ile bile Windows 10'dan daha iyi sonuç veriyor. Edisyon olarak da Windows 8.1 Single Language veya Windows 8.1 Embedded Industry Pro kurmanızı öneririm.

HDD ile Windows 10 kullanmak neden kötü?

Windows 10'u yeni nesil işletim sistemi gibi düşünebilirsin. HDD ise oldukça eski ve lanet bir disktir. HDD'e Windows 10'u kuranların bilgisayarı genellikle yavaş olur. Eziyet gibi bir şey HDD kullanmak Windows 10 ile. O yüzden önermiyoruz. Windows 8.1, Windows 10'a göre daha hafif ve HDD ile uyumlu.

HDD ile Windows 10 kullanmak neden kötü ki,yanlış anlama sadece bilmiyorum ondan sordum.
Windows 10 arka planda Windows 8.1'e göre daha fazla hizmet çalıştırdığından dolayı daha fazla kaynak tüketiyor böylece HDD ile Windows 10 kullanınca %100 disk kullanımı ile sık sık karşılaşıyoruz.

Geri
Yukarı