Windows 10'dan Windows 8.1'e geçilmeli mi?

Windows Update ile güncellemeleri yaptıysanız büyük ihtimalle telemetri ile ilgili güncellemeler de kurulmuştur. Desteği bitmek üzere olan bir işletim sisteminde güncelleme yapmanızı önermem. Ha yapmadıysanız driver konusunda bir sıkıntı olmuştur, driver kurarken program kullandıysanız büyük ihtimalle yanlış driver kurulmuştur. O şekilde yapmak yerine Aygıt Yöneticisi üzerinden bilinmeyen aygıtların donanım kimliklerini internette aratarak kurulum gerçekleştirmeniz tavsiye ederim. Tabii bunu yapmak için cihazını sıfırlamanız veya tekrar format atmanız gerekiyor. Bahsi geçen yöntem işe yaramazsa hafif Linux dağıtımlarını inceleyebilirsiniz, tabii oyun oynamıyorsanız.

Arkadaşlar konu iptal şu anda Windows 10'dan 8.1'e geçtim bilgisayar inanılmaz yavaşladı her türlü performans ayarı driver kurdum tıklayıp 1 saniyede açılan YouTube 3 4 saniyede anca açılıyor.

Eğer ben format atarsam bilgisayar hala 8.1 mi olur Windows 10'a döner mi bilgisayarı aldığımda Windows 10 idi.

Belki oyunlarda daha fazla performans gösterir ama tarayıcıda ilerlemiyor bilgisayar berbat.

İnternet hızından kaynaklı olabilir. İnternet driverinizi güncelleyiniz windows 10 da driverlar kendi kendine iniyor o yüzden hızlı ama siz manuel olarak driver indirip kurun.

Geri
Yukarı