Yeni kitap okumaya başlayacak birisine kitap önerileri

isoyorilmayali

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yaşım 15 kitap okuma alışkanlığı edinmek istiyorum. Daha çok polisiye-suç kitapları beni sarmıştı. Tabii bu alanda okuduğum kitap sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor maalesef. Onun dışında duyduğum dostoyevski ve tolstoy kitapları, insana bir şeyler katacak kitaplar da önerebilirsiniz. İnanın hiç fark etmez. Teşekkürler şimdiden.

Merhaba yaşım 15 kitap okuma alışkanlığı edinmek istiyorum. Daha çok polisiye-suç kitapları beni sarmıştı. Tabii bu alanda okuduğum kitap sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor maalesef. Onun dışında duyduğum dostoyevski ve tolstoy kitapları, insana bir şeyler katacak kitaplar da önerebilirsiniz. İnanın hiç fark etmez. Teşekkürler şimdiden.
İnsan Neyle Yaşar'a bakabilirsiniz Tolstoy'un güzel bir kitabıdır.

Rezonans kanunları öneririm güzel kitaptır.

Arsen Lüpen serisine başlayabilirsin. Hem yaşına uygun hem de zeki bir hırsızın yine zeki bir polise karşı olan vukaatlarını anlatıyor.

Türk edebiyatından Kürk Mantolu Madonna olabilir, oldukça iyidir. Tek problemi yıllar önce yazılmış olduğu için günümüz dilinden biraz uzak, yani anlaması biraz zor olabilir.

Hayvan Çiftliği; kitap okumaya pek ilgisi olmayan dostlarım bile okumuş ve sevmiştir, oldukça hoş bir klasik diyebilirim.

Hayvan Çiftliği
Simyacı
80 Günde Dünya Gezisi ( Bir tık kalın ama beğenmiştim ben bayağı akıcı idi)

Dostoyevski bence yeni başlayan için uygun değil. Yeraltından notları denedim çok bilinç akışı tekniği vardı beynim yandı kapadım yarıda bıraktım. Diğer kitapları için de benzer yorumlar duydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı