Gaming laptopların FPS'i neden düşük?

Mux Switch'ten önce dikkat edilmesi gereken Dual channel olması evet çift kanal RAM olsa bile monitöre bağlamak fark ettirir ancak çift kanal RAM bu farkı azaltır ayrıca ekran kartına abanan oyunlarda MUX Switch farkı o kadar fazla olmaması lazım testlerde gözlemlediğim kadarıyla işlemci odaklı oyunda grafik arttiiginda bile MUX Switch'in farkı azalıyor hatta hiç fark etmiyor(Fortnite bahsettiğim oyun) belki sizde farkli bir sorun olabilir

Arkadaşlar, Acer Nitro 5 kullanıcısıyım. Performans düşüklüğünden yakınıyordum ki sebebini öğrenene kadar. Büyük hevesle aldığım, her oyunda 100 FPS alacağımı düşündüğüm laptop geldi ve indirdiğim Valorant, LoL gibi oyunlarda kimi yerde FPS'nin 90'ı görmesinde şok oldum ve araştırmaya kalktım nedendir diye. Bir videoya denk geldim ve videoda harici monitöre bağlayınca FPS'nin arttığını gördüm, inanamadım. Bugün denedim 120-130 FPS aldığım Valorant'ta 200 FPS'nin altına düşmediğimi fark ettim. LoL'de TF'lerde 88'e düşen FPS'nin 144'ten aşağı inmediğini gördüm. Orta ayarlarda 45-60 FPS oynadığım Mafia definive Edition'da 60'ın altına düşmediğimde sorunumun muxswitch olduğunu öğrendim. Bu galiba iyi bir şey bilgisayarın ömrü için ancak oyun performansını çok etkiliyor be abi. Konuyu açma nedenim ise aynı sorunu yaşayan arkadaşların bilgilenmesi, laptoplarından şüphelenmemeleri içindir, teşekkürler.
Soğutma kullanabilirsin

Laptoplarda masaüstüler gibi kocaman ekran kartlarını kocaman soğutuclarla soğutmuyorlar yani eğer ekran kartları ve işlemciler masaüstüler kadar yüksek TDP değerlerine sahip olursa ısınmaktan yanacakları için FPS düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı