YouTube Bağımlılığından Nasıl Kurtulurum?

wontagadra

Hectopat
Aşırı derecede YouTube bağımlılığım var ve saçma sapan her videoyu izliyorum. Zamanimi israf ediyorum birakamiyorum beynim uyuşuyor bir müddet sonra bunu da hissediyorum. Cesitli uygulamalar kullandım Forest vb fakat çözüm olmadı ne yapsam bilmiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube'yi bırakmaya çalışıp bağımlılığından kurulabilecegine inanmıyorum. Seni dışarıdan baska bir aktivitenin çekmesi gerekiyor. Örneğin; bu bir spor, bir çalgı aleti veya kitap okuma olabilir. Video izlemeyi unutturacak ve ona zaman ayıramayacak kadar meşgul olursanız (7/24 hareket halinde olmaktan bahsetmiyorum) sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

Forest ne tarz bir uygulama bilmiyorum ama telefon veya bilgisayar bağımlılığını yine o platform üzerindeki bir uygulamayla cozemezsiniz. İlk olarak o platformdan uzak durmanız gerekiyor.

Bir de bugün atılan su motivasyon videosunu izle 🙂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler izleyeceğim [emoji4]
Youtube'yi bırakmaya çalışıp bağımlılığından kurulabilecegine inanmıyorum. Seni dışarıdan baska bir aktivitenin çekmesi gerekiyor. Örneğin; bu bir spor, bir çalgı aleti veya kitap okuma olabilir. Video izlemeyi unutturacak ve ona zaman ayıramayacak kadar meşgul olursanız (7/24 hareket halinde olmaktan bahsetmiyorum) sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

Forest ne tarz bir uygulama bilmiyorum ama telefon veya bilgisayar bağımlılığını yine o platform üzerindeki bir uygulamayla cozemezsiniz. İlk olarak o platformdan uzak durmanız gerekiyor.

Bir de bugün atılan su motivasyon videosunu izle [emoji846]

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen, bende de vardı bu bağımlılık. Sanırım kurtuldum. Nasıl yaptım dersen, pubg mobile oynamaya başladım. Onun bağımlılığına takıldım, Youtube, film vs her şeyi yedi bitirdi bu bağımlılıkta.😂 Şimdi başka bağımlılık arıyorum. Ondan da kurtulmak için.😃
Not: Bağımlılıkları siz seçmiyorsunuz, onlar sizi seçiyor ve çekiyor. Yararlı bağımlılığa eğiliminiz varsa olur, yoksa zorlamayla bir yere kadar gider.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı