3 ayda YKS kazanılır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bak bu konuda ne güzel tavsiyeler vermişsin kardeşim. Kendinde uygulasana.
Yahu ben zaten 45-55 net yapıyorum. Daha da üstüne çıkmam lazım.

Profilinde sınır olmasa bu okul mevzusuyla ilgili açtığın tüm konuları atarım. Ayrıca bende onu anlamadım ne yapacağını bilmediğin için konu açıyorsun sonra aynı konuyu yine açıyorsun ve yine ve yine demek ki anlatılanları uygulamıyorsun ve uygulamayacaksın daha dün de dedim verilen her cevaba "anlamıyorum, beceremiyorum, yapamıyorum deyip duruyorsun bu insanlar senin uşağın değil aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp gündeme sokuyorsun. Senin çalışmak gibi bir isteğin arzun yok ne yapacağını kendin bilmiyorsan biz nasıl bilelim senin yerine mi girelim sınava ne yapalım?
Buyur açtım profilimi.

Geçen yılki sıralamayı yakalayabilir miyim en azından?

Yalnız 0 AYT matematik neti. 25-30 edebiyat ve sos1.
Ustam lütfen sizden ricada bulunuyorum, kendinize çeki düzen verin. Sizi burda azarlamıyorum, ricada bulunuyorum.

Daha öncede benzer konular açtığını hatırlıyorum. Bizler sana tavsiye verip yanlış yaptığın durumları düzeltmeni söyleyebiliriz. Bundan fazlasını yapamayız. Gelişimi kendine sadece sen yapabilirsin ve sadece isteyerek bir yere varamazsın. Önceki konu açışlarından çalışmaya başlasan şuan durumun daha iyiydi. Senin şuan sıkı çalışıp elinden geleni yapmaktan başka şansın yok. Kazanıp kazanmamak sende bitiyor.

Misal bende çizim öğreniyorum. Zorunda mıyım? Hayır, hobi sadece ama ilerlemem için hergün çizmek zorundayım. Bir başkası benim çizim yeteneğimi geliştirmeyecek. Sadece daha kolay yolları söyleyebilirler. Kolay yolları söyleseler bile ben çalışmazsam, zaman ayırmazsam, yapamam. Ben ileride kendi romanımı yazmak istiyorum. Gidiyorum çizim öğreniyorum. Gidiyorum ebedi romanlar okuyor ilham alıp yazıyorum. Eğer ki sadece isteyerek çizer olsak herkes olurdu.

Sen 150k ya girmek istiyorsun ancak unuttuğun şey bir başkası da istiyor. Onla senin kapasiten aynı olsa bile çalıştığı için seni geçebilir.

Gelelim kapasitesi mevzusuna bu ne yazık ki seni rakiplerden 1-0 öne geçirecek bir özellik olsa da bu özelliği kullanmadığın müddet bir işe yaramaz. Misal; Çizim yeteneğin var ancak çalışmıyorsun. Çizim yeteneği olmayıp çok çalışan biri senden daha güzel çizim yapabilir.

Kısa kesiyor; senin adına cidden üzülüyorum çünkü şuan sıkı çalışıp 150k ya girebilirsin ancak başta işi sıkı tutup düzene soksan belki ilk 20k ya gireceksin. Kim bilir tabii ki sen bileceksin. Kapasiteni biz bilemeyiz, onu işleyerek bize gösterecek olan sensin.

Lütfen dediklerimi anlamaya çalış. İyiliğini istemesem bu kadar uzun yazmazdım. Belki bu yüzden 1 yılın çöpe gidebilir. Ancak unutma şuan çalışmaya başlasan bile iyi bir yer tutturma şansın var. Lütfen kendine hedef belirle, çabala, istediğini elde et. Sana inanıyorum iyi bir yer kazanırsın.

(O kadar çok lütfen yazmışım ki anla)

Başarılar dilerim.

3 ayda YKS kazanılır mı?
Üniversite okunmalı mı?
Matematik dersi çok zor geliyor
YKS programım nasıl?
2 yıllık bölüm kazanmak mantıklı mı?
Kunduz nasıldır?
Ders nasıl çalışılır?
Bıyıklı Matematik 55 Günde TYT Matematik Kampı nasıldır?
Sosyoloji okunur mu?
2. kez mezuna kalmak mantıklı mı?
Matematiği anlamamak zeka geriliği belirtisi olabilir mi?
Çözüldü AYT matematik sorusu çözümü
Polinom konusu nasıl yapılır?
Bilgisayar mühendisliği okumak artık mantıklı değil mi?
Çözüldü TYT fizik sorusu
AYT matematikte 20 net için nasıl çalışılmalı?
TYT matematik için YouTube kanalı önerisi
TYT matematikte temel oluşturmak için soru bankası önerisi
Mert hoca 0 matematik kampından 70 günde TYT matematik kampına geçilir mi?
Matematik dersinde konuyu anlayıp soru çözememek
Çözüldü YKS başvuru iptali ve para iadesi var mı?
YKS matematik ve geometri için özel ders almak mantıklı mı?
TYT ve AYT matematik konu anlatımlı kitap önerisi
3 ayda YKS için ne yapılabilir?
Bi nefes almam lazım atıyorum daha.
YDT mi zor YDS mi?
4 ayda TYT ve AYT matematikten 25 net nasıl çıkarılır?
Hem YKS'ye çalışıp hem oyun oynanır mı?
4 ayda YKS matematikte 20 net üstüne çıkılır mı?
YKS'ye başvurup girilmezse herhangi bir ceza uygulanır mı?
4 ayda YKS kazanılır mı?
Yatay geçiş nasıl yapılır?
İyi bir üniversiteye gitmeden hayatta başarılı olmak mümkün mü?
Kötü üniversiteye gitmek problem olur mu?
YDT için ne kadar çalışmalı?
YKS için koçluk önerisi
Sınav yılında oyunlardan nasıl uzak durulur?
Matematiği anlamıyorum
YKS puanıyla yatay geçiş yapılacak bölüm önerisi
YKS denemelerinde maksimum 44-55 net yapmak
YKS'ye tekrar çalışmak vs yatay geçiş yapmak
Ne yatay geçişmiş arkadaş ben yoruldum gidip yatayım bari.

Son düzenleme:
Ustam lütfen sizden ricada bulunuyorum, kendinize çeki düzen verin. Sizi burda azarlamıyorum, ricada bulunuyorum.

Daha öncede benzer konular açtığını hatırlıyorum. Bizler sana tavsiye verip yanlış yaptığın durumları düzeltmeni söyleyebiliriz. Bundan fazlasını yapamayız. Gelişimi kendine sadece sen yapabilirsin ve sadece isteyerek bir yere varamazsın. Önceki konu açışlarından çalışmaya başlasan şuan durumun daha iyiydi. Senin şuan sıkı çalışıp elinden geleni yapmaktan başka şansın yok. Kazanıp kazanmamak sende bitiyor.

Misal bende çizim öğreniyorum. Zorunda mıyım? Hayır, hobi sadece ama ilerlemem için hergün çizmek zorundayım. Bir başkası benim çizim yeteneğimi geliştirmeyecek. Sadece daha kolay yolları söyleyebilirler. Kolay yolları söyleseler bile ben çalışmazsam, zaman ayırmazsam, yapamam. Ben ileride kendi romanımı yazmak istiyorum. Gidiyorum çizim öğreniyorum. Gidiyorum ebedi romanlar okuyor ilham alıp yazıyorum. Eğer ki sadece isteyerek çizer olsak herkes olurdu.

Sen 150k ya girmek istiyorsun ancak unuttuğun şey bir başkası da istiyor. Onla senin kapasiten aynı olsa bile çalıştığı için seni geçebilir.

Gelelim kapasitesi mevzusuna bu ne yazık ki seni rakiplerden 1-0 öne geçirecek bir özellik olsa da bu özelliği kullanmadığın müddet bir işe yaramaz. Misal; Çizim yeteneğin var ancak çalışmıyorsun. Çizim yeteneği olmayıp çok çalışan biri senden daha güzel çizim yapabilir.

Kısa kesiyor; senin adına cidden üzülüyorum çünkü şuan sıkı çalışıp 150k ya girebilirsin ancak başta işi sıkı tutup düzene soksan belki ilk 20k ya gireceksin. Kim bilir tabii ki sen bileceksin. Kapasiteni biz bilemeyiz, onu işleyerek bize gösterecek olan sensin.

Lütfen dediklerimi anlamaya çalış. İyiliğini istemesem bu kadar uzun yazmazdım. Belki bu yüzden 1 yılın çöpe gidebilir. Ancak unutma şuan çalışmaya başlasan bile iyi bir yer tutturma şansın var. Lütfen kendine hedef belirle, çabala, istediğini elde et. Sana inanıyorum iyi bir yer kazanırsın.

(O kadar çok lütfen yazmışım ki anla)

Başarılar dilerim.
Elinize sağlık hocam umarım arkadaşa yardımcı olur bu mesaj.

Eğer çalışıp sınava girersen sonuçları bekliyoruz. Lütfen iyi bir sıralamaya gir ve bizi şaşırt :D.

3 ayda YKS kazanılır mı?
Üniversite okunmalı mı?
Matematik dersi çok zor geliyor
YKS programım nasıl?
2 yıllık bölüm kazanmak mantıklı mı?
Kunduz nasıldır?
Ders nasıl çalışılır?
Bıyıklı Matematik 55 Günde TYT Matematik Kampı nasıldır?
Sosyoloji okunur mu?
2. kez mezuna kalmak mantıklı mı?
Matematiği anlamamak zeka geriliği belirtisi olabilir mi?
Çözüldü AYT matematik sorusu çözümü
Polinom konusu nasıl yapılır?
Bilgisayar mühendisliği okumak artık mantıklı değil mi?
Çözüldü TYT fizik sorusu
AYT matematikte 20 net için nasıl çalışılmalı?
TYT matematik için YouTube kanalı önerisi
TYT matematikte temel oluşturmak için soru bankası önerisi
Mert hoca 0 matematik kampından 70 günde TYT matematik kampına geçilir mi?
Matematik dersinde konuyu anlayıp soru çözememek
Çözüldü YKS başvuru iptali ve para iadesi var mı?
YKS matematik ve geometri için özel ders almak mantıklı mı?
TYT ve AYT matematik konu anlatımlı kitap önerisi
3 ayda YKS için ne yapılabilir?
Bir nefes almam lazım atıyorum daha.
YDT mi zor YDS mi?
4 ayda TYT ve AYT matematikten 25 net nasıl çıkarılır?
Hem YKS'ye çalışıp hem oyun oynanır mı?
4 ayda YKS matematikte 20 net üstüne çıkılır mı?
YKS'ye başvurup girilmezse herhangi bir ceza uygulanır mı?
4 ayda YKS kazanılır mı?
Yatay geçiş nasıl yapılır?
İyi bir üniversiteye gitmeden hayatta başarılı olmak mümkün mü?
Kötü üniversiteye gitmek problem olur mu?
YDT için ne kadar çalışmalı?
YKS için koçluk önerisi
Sınav yılında oyunlardan nasıl uzak durulur?
Matematiği anlamıyorum
YKS puanıyla yatay geçiş yapılacak bölüm önerisi
YKS denemelerinde maksimum 44-55 net yapmak
YKS'ye tekrar çalışmak vs yatay geçiş yapmak
Ne yatay geçişmiş arkadaş ben yoruldum gidip yatayım bari.
Bu konulara yapılan toplam yorumlar 1K'yı rahatlıkla geçiyordur ve bu kadar konudan çıkarılan ders nedir? Evet hiçbir şey yapmamak. Harcanan vakite bak arkadaş yazıktır.

Ayrıca sayısal yapmadan 0 matematikle nasıl sayısal 240'a girdin?

Konu sahibinin bu tarz konularına defalarca kez yardım etmeye çalıştım ancak yine sanki yerinde sayıyormuş gibi. Boşuna konuşmuşuz gibi. Arkadaşın troll olduğunu düşünmeye başladım. Ya da ciddi bir paranoyak. Kendisine verebileceğim en iyi tavsiye düşünmeden çalışması, bu kadar plan yapmak bir süre sonra mantıksız çünkü aklını yiyip bitirmekten öteye geçmiyor. Düşünmekten de verimli çalışabileceğini sanmıyorum.

(3 ayda kazanılır) Hocam AYT'nin getirisi TYT'ye göre fazla olduğu için bu 3 ay içinde AYT'yi fullemek bence mantıklı olabilir. Eğer tyt de çalışmak istiyorsanız fizik, kimya, biyoloji ve mat derslerinden tyt branş denemeleri çözebilirsiniz. Benim görüşüm böyle. Kolay gelsin.

Çok rahat 3 ayda 100k yapabilirsin günlük 8 saatlik çalışmayla. Tabii kişinin kendisine de bağlı, 1yıl boyunca tam odak çalışıp sayısal 130k yapan arkadaşım da son 6 ay çalışıp 28k yapan arkadaşım da var. TYT netlerin biraz düşükmüş, TYT de hızlı net kazanacağın konulardan biraz net kazanmaya çalışabilirsin.
Bu insanlar dahi mi? Ben kaç aydır çalışıyorum aklımdan bile geçmiyor bu sıralamalar.

@fenomenale @Physchopath @Playboi @Keremmss @Mike_Wazowski
Ben FloridaJoker. Artık tüm bu konulara bir nokta koyma vakti geldi. Dediğiniz gibi hesabı uçurdular. Bu hesabı da uçurmadan yazayım dedim. Başka şekilde ulaşamam size çünkü. Tüm bu konuları açma nedenim yaşadığım ciddi psikolojik sorunlar. Şimdi neden psikoloğa gitmedin diyebilirsiniz fakat onun da bir nedeni var ve her şeyi açıklamamam lazım. Daha çok şey anlatabilirdim ama derya deniz çok uzun hikaye. Tekrardan tüm samimiyetimle Technopat Sosyal camasından özür dilerim. Böyle konular açmamam gerekirdi.
Bu arada hesabı uçurmamalarının nedeni çoklu üyelik. @Renster hesabı da bana ait. O hesapta troll konu açtığımı itiraf ettiğim ciddi bir süre uyarı aldım. Hatta o hesapta bile YKS konuları var bakabilirsiniz.
Dostum bence boşver, sağlığından önemli mi sınav? Kendini bu kadar sıkmaya değmez inan ki. Ben yazın son ayından beri çalışma saatimi arttıra arttıra 8 saate çıkardım, bayadır 8 saat çalışıyorum. 2 haftadır düzgün çalışmadım. Çalıştığıma değmedi açıkcası keşke çalışmasaydım diyorum. Bence çalışmayarak iyi bile etmişsin. Çalışıp emeğinin karşılığını alamamak da senin bulunduğun durum kadar kötü bir durum. Babam beni bir ustanın yanına götürse inan hiç umrumda olmaz iki güne unuturum bu sınavı. Sen hangi bölümden sınava gireceğini bile bilmiyorsun sırf başarı elde etmek için o bölümleri istiyorsun ama o bölümleri sıkıp girsen bile hayatın kurtulmayacak. Orada da rekabet devam ediyor üstelik sana paralı bir meslek de sunmuyorlar, iş sana bakıyor. Bence akademi işlerini boşver. Babana git bir sor neler yapabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu insanlar dahi mi? Ben kaç aydır çalışıyorum aklımdan bile geçmiyor bu sıralamalar.

Dostum bence boşver, sağlığından önemli mi sınav? Kendini bu kadar sıkmaya değmez inan ki. Ben yazın son ayından beri çalışma saatimi arttıra arttıra 8 saate çıkardım, bayadır 8 saat çalışıyorum. 2 haftadır düzgün çalışmadım. Çalıştığıma değmedi açıkcası keşke çalışmasaydım diyorum. Bence çalışmayarak iyi bile etmişsin. Çalışıp emeğinin karşılığını alamamak da senin bulunduğun durum kadar kötü bir durum. Babam beni bir ustanın yanına götürse inan hiç umrumda olmaz iki güne unuturum bu sınavı. Sen hangi bölümden sınava gireceğini bile bilmiyorsun sırf başarı elde etmek için o bölümleri istiyorsun ama o bölümleri sıkıp girsen bile hayatın kurtulmayacak. Orada da rekabet devam ediyor üstelik sana paralı bir meslek de sunmuyorlar, iş sana bakıyor. Bence akademi işlerini boşver. Babana git bir sor neler yapabilirsin.
Dediklerinizi düşüneceğim hocam. Ama önce psikolojik sorunlarımı aşmam lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı