3000 TL E-Spor Sistemi Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ProphetYani

Hectopat
Daha fazla  
3000 TL Monitör dahil E-Spor oyunları ve Twitch yayını için sistem topluyorum. Sistemin son hali bu :) Bunu alacağım. Sistem nasıl? Değiştirmem gereken bir parça var mı? İyi kötü tüm eleştirilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. :)
upload_2016-5-20_18-53-32.png

SSD olarak Samsung' u şart olarak görüyorum ve hatırladığım kadarı ile SLI yapacaktınız ama anakartınız SLI desteklemiyor ve PSU SLI için fazla güçsüz.

SSD olarak Samsung' u şart olarak görüyorum ve hatırladığım kadarı ile SLI yapacaktınız ama anakartınız SLI desteklemiyor ve PSU SLI için fazla güçsüz.
SLI'dan vazgeçtim dostum. :) SLI destekli Anakartların fiyatı pahalı üstüne bide PSU masrafı... En iyisi böyle rahat rahat alırım...

O zaman senin için en iyi sistem bende.
Edit:

Dosya Ekleri

• 3000TL (Monitör).png
    3000TL (Monitör).png
    45,5 KB · Görüntüleme: 590
Sadece kasa 2.560 TL

1. 1 veya 2 yıl sonra ikinci 8 GB DDR4 2133MHz bellek alırsın.
  2. Daha sonra 1 TB yada 2 TB HDD alırsın.
  3. Daha sonra DVD sürücüsü alırsın.
  4. Termal macun lazım değil!
  5. Anakartı kesinlikle H110 alma!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sadece kasa 2.560 TL

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. :)
1-) MSI'ın gaming ibareli anakartlarından birini almak zorundayım.
2-) Shadowplay uygulamasından yararlanmak için Nvidia almak zorundayım.
3-) Önerdiğin Kasa ve Psu kalitesiz...
4-) SSD'nin yazma hızı düşük.

1. Kusura bakma PSU'nun kalitesiz olduğundan bu kadar eminsen neden konu açtın?
  2. Anakarta gaming ibaresi gelince sana ne kazandırdığını net olarak biliyor musun?
  3. Sabahtan akşama kadar diskten diske yada disk içerisinde tek yaptığın iş kopyala yapıştır mı?
  4. Kasaya da bu kadar kafayı takma, bırak o birazcık kalitesiz olsun berbat olmasın yeter.
  5. Termal macun alıp masrafa girme, stok soğutucunun üzerinde sürülü geliyor, jelatini kaldırıp monte eder iş biter.
  6. Ekran kartını GTX 960 ile değiştirirsin.
  7. Kafayı SSD'ye çok takıyorsan, Ultra II yada Fury alırsın. Benim tavsiyom 240 GB alıp HDD'yi sonraya bırakmak.
  8. Kasaya da çok kafa takıyorsan, çok da fazla bütçe ayırmadan 30-40 lira fazla vererek bunu alabilirsin. AeroCool Cruisestar Advance Mid Tower Pencereli 3 Adet Fan Takılı USB 3.0 Kasa

Sadece kasa 2.560 TL

Anakartı H110M almasının ne gibi bir sakıncası var?

1. Kusura bakma PSU'nun kalitesiz olduğundan bu kadar eminsen neden konu açtın?
  2. Anakarta gaming ibaresi gelince sana ne kazandırdığını net olarak biliyor musun?
  3. Sabahtan akşama kadar diskten diske yada disk içerisinde tek yaptığın iş kopyala yapıştır mı?
  4. Kasaya da bu kadar kafayı takma, bırak o birazcık kalitesiz olsun berbat olmasın yeter.
  5. Termal macun alıp masrafa girme, stok soğutucunun üzerinde sürülü geliyor, jelatini kaldırıp monte eder iş biter.
  6. Ekran kartını GTX 960 ile değiştirirsin.
  7. Kafayı SSD'ye çok takıyorsan, Ultra II yada Fury alırsın. Benim tavsiyom 240 GB alıp HDD'yi sonraya bırakmak.
  8. Kasaya da çok kafa takıyorsan, çok da fazla bütçe ayırmadan 30-40 lira fazla vererek bunu alabilirsin. AeroCool Cruisestar Advance Mid Tower Pencereli 3 Adet Fan Takılı USB 3.0 Kasa
1. Sistemin taş çatlasa kullancağı Watt miktarı 350W... Sen gidiyorsun Akasa marka 600W Psu öneriyorsun.
2. Anakart Gaming için özel hazırlanmışsa... Audio Boost, DDR4 Boost ve Gaming Lan özellikleri kullanılıyor.
3. Ne demek istediğini anlamadım? Klasik hakaret falan mı? Hiç gerek yok.
4. Birazcık kalitesiz olsun mu? :D 60 Lira daha koyup çok güzel kasalar alınabilir.
5. 750 Liralık CPU'yu sadece bir Stok soğutucuya mı emanet edicem? 10 Liralık Termal Macun'a masraf diyeni ilk defa görüyorum.
6. GTX 960 ve GTX 950 arasında neredeyse hiç fark yok. Boşuna 170 Liralık masraf buna denir. Sonuçta PC'de LoL oynanıcak.
7. Kafayı SSD'ye takmıyorum niye takıyım. Kingston Fury çok daha iyi ve kaliteli... 120 GB SSD yeterde artar. İçine Windows, LoL ve bazı yayın programlarımı indiricem o kadar... HDD lazım. Sonuçta Video falan çekeceğim. Çok yer kaplıyor.
8. Bu kasadan da daha iyileri alınabilir.

Bence bu sistem senin önerinden daha iyi olacaktır. B150m Bazooka - Gaming Anakart olarak hazırlanmış. Sanırım bunu alacağım.
upload_2016-5-20_21-44-59.png

upload_2016-5-20_21-46-57.png

@GCN @Apathetic

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı