3000 TL E-Spor Sistemi Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu senin aklın beynin, yani sadece stok soğutucu ve macun değil olay. Sadece o olsaydı keşke bu yüzden bu kadar kargaşa. İlk bakışta insana normal geliyor, doğaldır bilmeyebilir falan diyorsun kendi kendine sonra anlıyorsun ki laf anlatmaya çalıştığın şahısın bilgisizlik sorununun ötesinde bir sorunu var. Bu kadar adam geri zekalı olamaz, sana laf anlatmaya çalışıyor aynı şekilde. Konuyu okuyup yazmaya tenezzül etmeyen bir çok technopat elbette var.

40 gündür technopatım ilk defa adam akıllı bir forum sitesi bulup ve ilk defa bir forum sitesine üye olup bilgi alışverişi yapıyorum. Burada 40 gündür ilk defa sen gibi biri gördüm!
Harbi ya beni de süresiz engelleyin yok böyle bir şey ya adam nankörlüğün ötesinde nankör bir de utanmadan saygısız birine mi yazıyor ya harbi bu forum da türeme doldu gerçekten iyi niyetle yaklaşıyoruz anlatıyoruz adam çok bilgili ama konu açma gereği duyuyor ya ne çeşit bir türeme ne çeşit bir ironi anlamadım bu nedir gerçekten @Spontune .

@JaroxJamaica
Dostum bu arkadaşı mı yoksa bizi mi engellersin bilmiyorum bir el at gözünü seveyim bir de konuyu kilitle lütfen.

@GCN ne macundur arkadaş keşke tenezzül edip söylemeseydin bir bilgi de sende kalsaydı olan bir işlemciye olurdu burada çıldırmazdım.

@samet67671
Neymiş, boya zor çıkıyormuş :(
@ProphetYani çok ukalasın eğer herşeyi biliyorum havasında isen bir daha konu açma sana yardıma gelenlere ukalalık yapma teşekkür ederim de geç kavga ile olmaz bu işler.
Siz deli misiniz? Ortada bir çok yanlışınız olmasına rağmen hakaret falan ediyorsunuz. İlk defa bilgisayar toplayacağım. Stok fan ile ilgili şeyleri bilemeye bilirim. Macun alırsam Stok fanın altındaki macunu görüp silebilirim. Olan niye işlemciye olsun. 1 aydır araştırma yapıyordum. GCN'nin önerdiği toplama bilgisayarın iyi olmadığı gerçekten açıkca ortada ve buna teşekkür ettim ve yanlışını düzeltmeye çalıştım. Yarın bir gün başka birine gider yardım ediyormuş gibi görünebilirsiniz. Yardım doğru olmadıktan sonra... İnsanları küçük gördükten sonra... İnsanlara hakaret edip tek doğrunun sizin ki olduğunu düşündükçe... Siz ne ''saygıyı'' hak edersiniz, ne de bir ''teşekkürü''. Çünkü insanları yanlış yönlendiriyor, yardım ediyormuş gibi görünüyorsunuz. Bide bunu savunuyorsunuz. Hakaret edin. Laf atın. Nankör diyin. Gidin başka insanları yanlış yönlendirin. Sizin seviyenize inmeyeceğim. Gerçekten de sizle uğraşmayıp teşekkür ederim diyip geçmek lazım.

Son düzenleme:
Siz deli misiniz? Ortada bir çok yanlışınız olmasına rağmen hakaret falan ediyorsunuz. İlk defa bilgisayar toplayacağım. Stok fan ile ilgili şeyleri bilemeye bilirim. Macun alırsam Stok fanın altındaki macunu görüp silebilirim. Olan niye işlemciye olsun. 1 aydır araştırma yapıyordum. GCN'nin önerdiği toplama bilgisayarın iyi olmadığı gerçekten açıkca ortada ve buna teşekkür etmek yerine yanlışını düzeltmeye çalıştım. Yarın bir gün başka birine gider yardım ediyormuş gibi görünebilirsiniz. Yardım doğru olmadıktan sonra... İnsanları küçük gördükten sonra... İnsanlara hakaret edip tek doğrunun sizin ki olduğunu düşündükçe... Siz ne ''saygıyı'' hak edersiniz, ne de bir ''teşekkürü''. Çünkü insanları yanlış yönlendiriyor, yardım ediyormuş gibi görünüyorsunuz. Bide bunu savunuyorsunuz. Hakaret edin. Laf atın. Nankör diyin. Gidin başka insanları yanlış yönlendirin. Sizin seviyenize inmeyeceğim. Gerçekten de sizle uğraşmayıp teşekkür ederim diyip geçmek lazım.
Arkadaşın topladığı sistem gayet iyi sadece ekran kartını Nvidia yapıp paşalar gibi yayın yapabilirsiniz.

1. Konuşma = GCN Sistem Önerisi

2. Konuşma = Benim Yazdığım (Uyardım ve İnsan gibi yaklaştım ama değilmiş)
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. :)
1-) MSI'ın gaming ibareli anakartlarından birini almak zorundayım.
2-) Shadowplay uygulamasından yararlanmak için Nvidia almak zorundayım.
3-) Önerdiğin Kasa ve Psu kalitesiz...
4-) SSD'nin yazma hızı düşük.

3. Konuşma = GCN Cevabı (1-3'deki Saygısızlığa bakın) (Kavga Etmeye Dünden Razı Arkadaş)
  1. Kusura bakma PSU'nun kalitesiz olduğundan bu kadar eminsen neden konu açtın?
  2. Anakarta gaming ibaresi gelince sana ne kazandırdığını net olarak biliyor musun?
  3. Sabahtan akşama kadar diskten diske yada disk içerisinde tek yaptığın iş kopyala yapıştır mı?
  4. Kasaya da bu kadar kafayı takma, bırak o birazcık kalitesiz olsun berbat olmasın yeter.
  5. Termal macun alıp masrafa girme, stok soğutucunun üzerinde sürülü geliyor, jelatini kaldırıp monte eder iş biter.
  6. Ekran kartını GTX 960 ile değiştirirsin.
  7. Kafayı SSD'ye çok takıyorsan, Ultra II yada Fury alırsın. Benim tavsiyom 240 GB alıp HDD'yi sonraya bırakmak.
  8. Kasaya da çok kafa takıyorsan, çok da fazla bütçe ayırmadan 30-40 lira fazla vererek bunu alabilirsin.AeroCool Cruisestar Advance Mid Tower Pencereli 3 Adet Fan Takılı USB 3.0 Kasa

Arkadaşın topladığı sistem gayet iyi sadece ekran kartını Nvidia yapıp paşalar gibi yayın yapabilirsiniz.
Herkes gayet iyi sistem toplayabilir. Önemli olan mükemmel olması. Önemli olan gayet iyiden daha iyisi olabilmesi

Burası bilgi alış-veriş sitesi. Sen görmek istediğini görüyorsun, görülmesi gerekeni değil. Altı üstü bir macun al ya da alma elinde fazladan kalacak. İlk mesajda iyi veya kötü eleştirileriniz bekliyorum deyip bir eleştiri geldiğinde "Hayır benim bildiğim doğru sen ne anlarsın" tarzında cevap vermenin mantığı nedir? Bizim amacımız sizin paranızı boşa harcayıp pişman olmanızı engellemek. Şimdi konuya gelecek olursak:

• R9 380'in oyun performansı daha iyi ve twitch yayıncılığı yaparken de Nvidia sana fazla yardım etmeyecek
  • Çoğu insan Nvidia'nın yazılımından alıyorum deyip yazılımını kullanmıyor, arayüzü güzel geldiği için performansdan feragat etmeye gerek yok. Render almayıp streamer'lik yapacaksın.
  • Anakart performansı çok etkileyen bir faktör değil, Gaming ibaresi biraz daha iyi ses yongası ve Killer Ethernet sunuyor sadece sana ki Killer'i MSI üretmiyor.
  • 6500 ile zaten OC yapamayacağın için Gaming anakart almanın manası yok.
  • İnternetin zayıfsa emin ol zaten Killer'in sana yardımı olmayacak. Güçlü ise zaten Killer'e ihtiyacın olmaz.
Arkadaşın dediği gibi at gözlüğüyle bakmaktan vazgeç.

Madem espor diyorsun 2200tl civari pc olup monitöründe 144hz olması için 1000tl ödeyip 3200 tl civarı toplaman gerek. Eğer ki e spordan cs go kastediyorsan 144 hz almazsan 60 fps üstü göremeyeceğin için yüksek fps alan bilgisayara ihtiyacın olmaz.

Arkadaşım sen macunu al bildiğin gibi de sistemini topla. Insanlar sana "iyi veya kötü" bir öneride bulunuyor, açmış olduğun konuya istinaden. Fakat ben bilirimlik yapıyorsun,bence sen daha fazla yazma çünkü yapmış olduğun sistem mükemmel, süper.

Burası bilgi alış-veriş sitesi. Sen görmek istediğini görüyorsun, görülmesi gerekeni değil. Altı üstü bir macun al ya da alma elinde fazladan kalacak. İlk mesajda iyi veya kötü eleştirileriniz bekliyorum deyip bir eleştiri geldiğinde "Hayır benim bildiğim doğru sen ne anlarsın" tarzında cevap vermenin mantığı nedir? Bizim amacımız sizin paranızı boşa harcayıp pişman olmanızı engellemek. Şimdi konuya gelecek olursak:

• R9 380'in oyun performansı daha iyi ve twitch yayıncılığı yaparken de Nvidia sana fazla yardım etmeyecek
  • Çoğu insan Nvidia'nın yazılımından alıyorum deyip yazılımını kullanmıyor, arayüzü güzel geldiği için performansdan feragat etmeye gerek yok. Render almayıp streamer'lik yapacaksın.
  • Anakart performansı çok etkileyen bir faktör değil, Gaming ibaresi biraz daha iyi ses yongası ve Killer Ethernet sunuyor sadece sana ki Killer'i MSI üretmiyor.
  • 6500 ile zaten OC yapamayacağın için Gaming anakart almanın manası yok.
  • İnternetin zayıfsa emin ol zaten Killer'in sana yardımı olmayacak. Güçlü ise zaten Killer'e ihtiyacın olmaz.
Arkadaşın dediği gibi at gözlüğüyle bakmaktan vazgeç.
1-) ''Hayır benim bildiğim doğru sen ne anlarsın'' ben böyle bişi demedim. Güzel iftira attın. Tebrikler
2-) Nvidia Twitch yayıncılarına daha iyi destek sunuyor.
3-) Killer'ı MSI üretiyor demedim. 2. Güzel iftira. Tebrik 2
4-) Overclock ile Gaming anakartının gram alakası yok. B150 serisi zaten O.C odaklı bir anakart değil.
5-) İnternetim zayıf falan demedim. Zayıf olsaydı zaten yapmazdım. Killer Eternet tercih etmemin sebebi kesintisiz sorunsuz ve istikrarlı bir bağlandı istediğimden kaynaklı.

Arkadaşım sen macunu al bildiğin gibi de sistemini topla. Insanlar sana "iyi veya kötü" bir öneride bulunuyor, açmış olduğun konuya istinaden. Fakat ben bilirimlik yapıyorsun,bence sen daha fazla yazma çünkü yapmış olduğun sistem mükemmel, süper.
Ben bilirimlik yapıyorum diye bir şey yok. Öyle bir şey olamaz. Çünkü bir şey için tek bir doğru vardır. Belki ben yanlışımdır. Birisi gelip şu konuda yanlış bir sistem olmuş desin ve beni ikna etsin

Son düzenleme:
1-) "Tarzı" dedim. Saçmalayışın 1. Tebrikler.
2-) Arkadaş dedi dedim. Saçmalayışın 2. Tebrikler.
3-) Madem Overclock yapmayacaksın, anakartı üst segment almanın manası ne ?
4-) Bazooka'nın Ethernet sistemi zaten sorunsuz ve istikrarlı bir bağlantı sunacaktır.
Bırak artık her şeyi üstüne alınmayı, ya yardımımızı dinle ya da çok bilmişliğin ile kendi sistemini al.

1-) "Tarzı" dedim. Saçmalayışın 1. Tebrikler.
2-) Arkadaş dedi dedim. Saçmalayışın 2. Tebrikler.
3-) Madem Overclock yapmayacaksın, anakartı üst segment almanın manası ne ?
4-) Bazooka'nın Ethernet sistemi zaten sorunsuz ve istikrarlı bir bağlantı sunacaktır.
Bırak artık her şeyi üstüne alınmayı, ya yardımımızı dinle ya da çok bilmişliğin ile kendi sistemini al.
1-) Yazı tarzı öyle mi yenimi çıktı bu? Tek bildiğim böyle bir şey yazmadım bak yazmak... Yazmanın bir tarzı yoktur. Gömmek için her yolu denediniz. Tebrikler. Güzel uydurma.
2-) ''Anakart performansı çok etkileyen bir faktör değil, Gaming ibaresi biraz daha iyi ses yongası ve Killer Ethernet sunuyor sadece sana ki Killer'i MSI üretmiyor.''
Arkadaşta öyle bişi dedi ama bunu bildiğin sen onayladın. Kaçamak cevap bunlar. ''Arkadaşın dediği gibi at gözlüğüyle bakmaktan vazgeç.'' ''Arkadaşın dediği'' dediğin atgözlüğü içindi.
3-) Gaming anakart Üstsegment mi oluyor?!?!?! H110M Gaming... Gaming için özel hazırlanmış B150 Bazooka... B150 Gaming M3? Bunlar üst segmentmi? Overclock için mi? Yapma lütfen...
4-) Bazooka'nın Ethernet sisteminde de Gaming Lan var. Yani killer Eternet yazmadan bunu öğrenseydiniz keşke.
5-)''Bırak artık her şeyi üstüne alınmayı, ya yardımımızı dinle ya da çok bilmişliğin ile kendi sistemini al.''
Bu ne demek abi :D :D :D Güldürüyorsun beni... Üstüme alınmaktan vazgeçiyim. Yanlış bilgilerinizi mi dinliyim. Gidin başkalarına yanlış bilgi verin. Burdakiler şahsıma haksız yere hakaret olarak bir sürü şey söyledi ve üstüme alınmıyım öyle mi?

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı