Aziz Nesin "Türk insanının %60'ı aptaldır"

Kaybeden taraf mı? RTE'nin dışında kimse kazanmadı ki hocam hiçbir zaman.

Genel seçimler öyle de, 2007'den beri sosyal medya kopyala yapıştır gidiyor 15 senede gram ilerleme yok. Bizim millet ne meraklı popülist laflara ve circlejerk yapmaya yemin ediyorum Diyojen'in gündüz vakti elinde fenerle gezdiği gibi "mantık" arıyorum diye gezeceğim yakında.

Sağ tarafta görüyorsun "yurtdışına nereye giderim, ne yapacağım" falan sen seçimlerin iki türlü de biteceğini hiç düşünmediysen, planlarını bugüne kadar çoktan yapmadıysan bu saatten sonra hiçbir şey yapamazsın örneğin.

Genel seçimler öyle de, 2007'den beri sosyal medya kopyala yapıştır gidiyor 15 senede gram ilerleme yok. Bizim millet ne meraklı popülist laflara ve circlejerk yapmaya yemin ediyorum Diyojen'in gündüz vakti elinde fenerle gezdiği gibi "mantık" arıyorum diye gezeceğim yakında.

Sağ tarafta görüyorsun "yurtdışına nereye giderim, ne yapacağım" falan sen seçimlerin iki türlü de biteceğini hiç düşünmediysen, planlarını bugüne kadar çoktan yapmadıysan bu saatten sonra hiçbir şey yapamazsın örneğin.

Haklısınız hocam. Hiç bir yere gidemez kimse bu saatten sonra. Sanki onlar da bizi bekliyor.

20 senedir Facebook dayısı gibi hep aynı laf az yaratıcı olun yahu. Her seçim gecesi kaybeden taraf yeni boşanmış orta yaşlı kadına bağlıyor.

Yaratıcılık hoş karşılamıyor. Normal bir seçimin ardından savaş kazanmışçasına havaya ateş eden, havai fişekler patlatan, yollara çıkıp kutlama yapılan bir ortamda bulunuyorum. Bu söz yakın zamanda birçok kez karşıma çıktı ve beni düşündürdü. Sizin görüşünüzü almak istedim.

Hehe evet akıl makıl falan fıstık hikaye anlatmaya devam et. Sen Breaking Bad editi izleyip gaza gelmeye devam et. Bana bunu açıklasana hikaye anlatacağına. Ne düşünüyorsun?

Bak arkadaşım 2 konudur tartışıyoruz ve 2 konudur beni "Breaking Bad izleyen ergen" olarak tanımlıyorsun. Breaking Bad izleyici kitlesinin the boys dizisinin izleyici kitlesinden daha yaşlı olduğunu ikimizde biliyoruzdur :D. Ayrıca önceki adında patrick bateman 27 olduğundan beni Breaking Bad dışında başka bir şeyden vurmaya çalış. Ayrıca ben Türkiye'nin ekonomisinin iyi olduğunu söylemiyorum. Ve ben AKP fanboyu da değilim. Mülteci, ekonomi gibi bir sürü sorun var ve kabul ediyorum. Ama ben kılıçdaroğlu yerine Erdoğan'ı desteklediğim için bana iqsuz, eğitimsiz diyorsun bende sana soruyorum. Senin ne gibi hünerlerin var? Zengin misin, çok mu akıllısın veya bu ülkeye bir şeyler katacak bir bilim adamı mısın da AKP seçmenlerine böyle diyorsun? Sadece cevap istiyorum.

Yaratıcılık hoş karşılamıyor. Normal bir seçimin ardından savaş kazanmışçasına havaya ateş eden, havai fişekler patlatan, yollara çıkıp kutlama yapılan bir ortamda bulunuyorum. Bu söz yakın zamanda birçok kez karşıma çıktı ve beni düşündürdü. Sizin görüşünüzü almak istedim.

Bu söz 20 yıldır karşıma çıkıyor kişisel görüşlerinizi yazmanız ya da açıklama yapmanız dümdüz trip atan yenge sözü paylaşmanızdan çok daha yararlı olur herkes için.

Konuyu bugün çok karşılaştığım bu söz ve seçim sonrası insanların gösterdiği mantığa dayanmayan hareketleri karşısında hayrete düşmem sonucunda açtım. Amacım bir tarafı ezmek veya hakaret etmek değil. Önemli olan ülkenin ve bizim geleceğimiz boşuna birbirinize kin beslemeyin. Konuyu kapatmak için bildireceğim.

Bu söz 20 yıldır karşıma çıkıyor kişisel görüşlerinizi yazmanız ya da açıklama yapmanız dümdüz trip atan yenge sözü paylaşmanızdan çok daha yararlı olur herkes için.
Sizin 20 yıldır karşınıza çıkması bir anlam ifade etmiyor. Her zaman tartışmaya açık bir söz olduğunu düşünüyorum.

Sizin 20 yıldır karşınıza çıkması bir anlam ifade etmiyor. Her zaman tartışmaya açık bir söz olduğunu düşünüyorum.

Matematiksel olarak tutarlı olmadığı sürece sözlerin bir anlamı yoktur. Ülkedeki zeka seviyesi ortalaması yapılan araştırmalarla belirlenmiş, ufak bir azınlık dışında "zeki, üstün zekalı" seviyesinde kimse yok. Kendisini zeki zannedenlerin de tamamına yakını ortalama zekaya sahip düz insanlar.

Bak arkadaşım 2 konudur tartışıyoruz ve 2 konudur beni "Breaking Bad izleyen ergen" olarak tanımlıyorsun. Breaking Bad izleyici kitlesinin the boys dizisinin izleyici kitlesinden daha yaşlı olduğunu ikimizde biliyoruzdur :D. Ayrıca önceki adında patrick bateman 27 olduğundan beni Breaking Bad dışında başka bir şeyden vurmaya çalış. Ayrıca ben Türkiye'nin ekonomisinin iyi olduğunu söylemiyorum. Ve ben AKP fanboyu da değilim. Mülteci, ekonomi gibi bir sürü sorun var ve kabul ediyorum. Ama ben kılıçdaroğlu yerine Erdoğan'ı desteklediğim için bana iqsuz, eğitimsiz diyorsun bende sana soruyorum. Senin ne gibi hünerlerin var? Zengin misin, çok mu akıllısın veya bu ülkeye bir şeyler katacak bir bilim adamı mısın da AKP seçmenlerine böyle diyorsun? Sadece cevap istiyorum.

Ben sana hiç bir zaman IQ'suz demedim, sana özel olarak bir şeyde savunmadım. Farklı insanlarla konuşurken burnunu her mesajıma soktun. Ayrıca ben de Breaking Bad izledim merak etme. Sadece hayat dizilerden ibaret değil. Tayyip'i savunmuyorum diyorsun, kaç konudur laikliği kötüleyip, Tayyip'i övüyorsun. Hünerim olmasına gerek yok, ayrıca zengin olmak bir hüner değil. Bilim insanı da değilim. Ben normal bir vatandaşım, ülkede bilindik kurumların yaptığı IQ testleri sonucu söylüyorum. Bizim millette devlet kutsaldır anlayışı var. Hayır devlet kutsal değil, bizim kölemiz. Seni yönetecek adamı sen seçiyorsun. Bir şey yapacakları zaman senin paranı kullanıyorlar. Hükümeti eleştirmek için hünerin olmasına gerek yok. Senin paranla seni yönetiyorsa eleştirme hakkın da var, küfür etme hakkın da. Ben sana eğitimsiz demiyorum, ülkede dünyaya namını salmış bilim insanları diyor. Sen kendi üstüne alındıysan öyle olsun. Senin benim paranla sarayda saatte 417.000 TL harcayan adamı bana savunuyorsun ya, en komiği de bu.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı