Aziz Nesin "Türk insanının %60'ı aptaldır"

Ben sana hiçbir zaman IQ'suz demedim, sana özel olarak bir şeyde savunmadım. Farklı insanlarla konuşurken burnunu her mesajıma soktun. Ayrıca ben de Breaking Bad izledim merak etme. Sadece hayat dizilerden ibaret değil. Tayyip'i savunmuyorum diyorsun, kaç konudur laikliği kötüleyip, Tayyip'i övüyorsun. Hünerim olmasına gerek yok, ayrıca zengin olmak bir hüner değil. Bilim insanı da değilim. Ben normal bir vatandaşım, ülkede bilindik kurumların yaptığı IQ testleri sonucu söylüyorum. Bizim millette devlet kutsaldır anlayışı var. Hayır devlet kutsal değil, bizim kölemiz. Seni yönetecek adamı sen seçiyorsun. Bir şey yapacakları zaman senin paranı kullanıyorlar. Hükümeti eleştirmek için hünerin olmasına gerek yok. Senin paranla seni yönetiyorsa eleştirme hakkın da var, küfür etme hakkın da. Ben sana eğitimsiz demiyorum, ülkede dünyaya namını salmış bilim insanları diyor. Sen kendi üstüne alındıysan öyle olsun. Senin benim paranla sarayda saatte 417.000 TL harcayan adamı bana savunuyorsun ya, en komiği de bu.

Sen bana değil zaten, halka eğitimsiz diyorsun zaten. Beni rahatsız eden de bu. Beni yönetecek adamı ben seçiyorsam, benim seçtiğim adama da sen saygı duymak zorundasın (benden kastım halk). Ben AKP destekliyorum diye 14 yaşındaki çocuk benim akıl seviyemin düşük olduğunu söylemesi zoruma gider, nedeni de belli zaten :D. Laikliği kötülüyorsun demişsin, bana 1 mesajımı göster kötülediğime dair bilgisayarı söküp camdan atacağım. Hayat dizilerden ibaret değil falanda demişsin ama onları takmıyorum bile çünkü ne alaka anlamış değilim. Gerçi 14 15 yaşındaki çocuk benim fikrime saygı duysa ne olur duymasa ne olur.

Sen bana değil zaten, halka eğitimsiz diyorsun zaten. Beni rahatsız eden de bu. Beni yönetecek adamı ben seçiyorsam, benim seçtiğim adama da sen saygı duymak zorundasın (benden kastım halk). Ben AKP destekliyorum diye 14 yaşındaki çocuk benim akıl seviyemin düşük olduğunu söylemesi zoruma gider, nedeni de belli zaten :D. Laikliği kötülüyorsun demişsin, bana 1 mesajımı göster kötülediğime dair bilgisayarı söküp camdan atacağım. Hayat dizilerden ibaret değil falanda demişsin ama onları takmıyorum bile çünkü ne alaka anlamış değilim. Gerçi 14 15 yaşındaki çocuk benim fikrime saygı duysa ne olur duymasa ne olur.

Daha demin ki konuda Laik ülkeyi mültecilere bırakmayacağız dediğim zaman Laikliği İslam düşmanlığı sanıyorsun dememiş miydin? Ben halka eğitimsiz demiyorum, anlama kıtlığı olan hocam. Bilim insanları öyle diyor, ben de sana onu söylüyorum. Sen fakirliği seven bir insan olduğun için Tayyip Erdoğan'ı seviyorsun. Sefillik endeksinde 10. ülkeyiz. Senin fikrine de saygına da başlatma. Seni rahatsız edenmiş. Şimdi tek derdimiz senin rahatsızlığın ha. Kira fiyatları uçmuş, ekonomik kriz uçmuş gelip senin derdini dinleyeceğim bir de. Boş boş konuşmayı bırak artık. 14 yaşında, 10 yaşında. O 14 yaşında dediğin çocuklar okul okuyacağına sanayiye girip ailesine ekmek kazandırmaya çalışıyor. Okulu bırakıyor, okulu! Biraz insaf ya. İnsanlığın da mı yok? Hala nasıl bu adamı destekliyorsun?

Erdoğan bir seçim kazanma makinesidir diyordu birisi gerçekten öyle Erdoğan'ın karşısına kimi koyarsan koy kazanmaya devam edecektir diyordu çok haklıymış ismi aklıma gelmedi.

Daha demin ki konuda laik ülkeyi mültecilere bırakmayacağız dediğim zaman laikliği İslam düşmanlığı sanıyorsun dememiş miydin? Ben halka eğitimsiz demiyorum, anlama kıtlığı olan hocam. Bilim insanları öyle diyor, ben de sana onu söylüyorum. Sen fakirliği seven bir insan olduğun için tayyip Erdoğan'ı seviyorsun. Sefillik endeksinde 10. ülkeyiz. Senin fikrine de saygına da başlatma. Seni rahatsız edenmiş. Şimdi tek derdimiz senin rahatsızlığın ha. Kira fiyatları uçmuş, ekonomik kriz uçmuş gelip senin derdini dinleyeceğim bir de. Boş boş konuşmayı bırak artık. 14 yaşında, 10 yaşında. O 14 yaşında dediğin çocuklar okul okuyacağına sanayiye girip ailesine ekmek kazandırmaya çalışıyor. Okulu bırakıyor, okulu! Biraz insaf ya. İnsanlığın da mı yok? Hala nasıl bu adamı destekliyorsun?

Laikliğin İslam düşmanlığı olmadığını söylemek ne zamandan beri laikliği kötülemek? Ayrıca dediğimde yanlış bir şey yok laiklik İslam düşmanlığı değildir zaten. Sözde 10 kat fazla atatürkçüsün öyle mi? :D ayrıca hala bu adamı nasıl destekliyorsun demişsin sana ne be kardeşim sana ne? Benim de dediğim bu. Ülkede sen hangisini istiyorsan o Cumhurbaşkanı olmayacak. Halkın dediği olacak. Buna demokrasi denir. Demokrasiyi getireceğiz diyorsunuz sonra demokrasi ne onu bilmiyorsunuz. Sen hükümeti eleştirebilirsin, hükümete oy verenleri değil.

Demokrasiyi getireceğiz diyorsunuz sonra demokrasi ne onu bilmiyorsunuz.

Ben öyle bir şey demedim, herhangi bir siyasi partiyle bağım yok.

Laikliğin İslam düşmanlığı olmadığını söylemek ne zamandan beri laikliği kötülemek? Ayrıca dediğimde yanlış bir şey yok laiklik İslam düşmanlığı değildir zaten. Sözde 10 kat fazla Atatürkçüsün öyle mi? :D

Evet, Erdoğan'ı destekleyenlerden 10 kat daha Atatürkçüyüm. Ben sana Laiklik İslam düşmanlığıdır diye yazdım gibi anlatma millete. Mesajlar bundan ibaret, kimin ne olduğu belli oluyor.

10 kat fazla atatürkçüsün ama laikliği İslam düşmanlığı sanıyorsun. İronik.
Sen öyle san. Laiklik kimsenin dinine karışmaz, devletle dini tamamen ayrıştırır. Laiklik asıl İslam dinine veya farklı bir dine fayda sağlar. Kişilerin kendi dinini özgürce yaşamasını sağlar. Ama sen bunu anlamazsın.

Evet ben sanıyorum değil mi? İftira atma bari, kendine saygın olsun.

Sen hükümeti eleştirebilirsin, hükümete oy verenleri değil.

Hayır herkesi hakaret etmediğim sürece eleştirebilirim. İfade özgürlüğüm var. Senin anlayışın kıt olduğu için hükümet seçmenlerini eleştirilemez sanıyorsun.

Ben öyle bir şey demedim, herhangi bir siyasi partiyle bağım yok.

Evet, Erdoğan'ı destekleyenlerden 10 kat daha Atatürkçüyüm. Ben sana Laiklik İslam düşmanlığıdır diye yazdım gibi anlatma millete. Mesajlar bundan ibaret, kimin ne olduğu belli oluyor.

Evet ben sanıyorum değil mi? İftira atma bari, kendine saygın olsun.

Hayır herkesi hakaret etmediğim sürece eleştirebilirim. İfade özgürlüğüm var. Senin anlayışın kıt olduğu için hükümet seçmenlerini eleştirilemez sanıyorsun.
Tamam kanka ya, yordun cidden.

Geri
Yukarı