Biceps ve sırt için antrenman programı önerisi

Hocam ben 2 ayda arnold olayim anlamında demedim. Hızlı büyümeyi şey anlamında dedim eğer hareketler az ise veya daha iyi hareketler varsa bunlar ile zaman kaybetmeyeyim diye dedim. 1 yıl olacak benim de 20 gün sonra herhalde. Kolum 26cm di şu an 30. Yavaş gelişiyorum ondan dedim belki daha alternatif hareketler varsa yapayim diye.

Hocam bir de mesela biceps çalışıyorum. Hareketi doğru yapmama rağmen biceps yanmıyor 3. setten itibaren yanıyor ve omuzum sakatlamışım gibi ağrıyor. Seti biceps yorulduğu için değil omzum yandığı için bitiriyorum genelde. Sizde oldu mu? Bu arada söylemeyi unuttum kreatin kullanıyorum şu an ara verdim 4 hafta sonra tekrar başlayacağım kreatine.
Hocam cidden çok yavaş gelişiyorsunuz. 1 yılda 4cm büyüme çok az. Ben 2.5 ayda 4-5cm büyüttüm. Genetiğiniz ya çok kötü ya da hareketleri düzgün yapmıyorsunuz ve tüketmiyorsunuz kasınızı.

Bir de hocam iştah nasıl arttırabilirim? İştahım az önceden günde 1 öğün yemek yerdim ama son 1 aydır yemeyi arttırdım ama nasıl diyeyim çok nadir acıkıyorum 1 kaşık yesem de doyuyorum.

Hocam cidden çok yavaş gelişiyorsunuz. 1 yılda 4cm büyüme çok az. Ben 2.5 ayda 4-5cm büyüttüm. Genetiğiniz ya çok kötü ya da hareketleri düzgün yapmıyorsunuz ve tüketmiyorsunuz kasınızı.
Hocam beslenmeden olabilir iştahım fazla yok çünkü. İlk başladığım zamanlar yiyordum ama sonradan azaldı iştah.

Hocam yorulmuyorum demiştim de son 2 aydır spora gitmeden önce birşeyim yok ama spordayken birden uyku çöküyor. Ama uykunun sebebi spor yapıp yorulduğumdan değil ben de anlamadım. Spordan sonra eve gelince yorgunluk geçiyor sizde hiç oldu mu?
Kanka ben sabahları 4 haşlanmış yumurta, 100gr yulaf, 3 muz, 3 çilek, 1şeftali ve 1 portakal yiyorum. Salona giriyorum soyunma odasında muz yiyorum 1 tane. Spor sonrası da soyunma odasında muz yiyorum. Bence bunu dene sağlam bir kahvaltı yaparak git spora. Eğer sabahları gidemiyorsan da iyice yemek yiyip git. Yani bende olmuyor bu ama en azından bu da işe yaramazsa Preworkout dene. Bence bu dediğin tamamen beslenme ile alakalı.

Kanka ben sabahları 4 haşlanmış yumurta, 100gr yulaf, 3 muz, 3 çilek, 1şeftali ve 1 portakal yiyorum. Salona giriyorum soyunma odasında muz yiyorum 1 tane. Spor sonrası da soyunma odasında muz yiyorum. Bence bunu dene sağlam bir kahvaltı yaparak git spora. Eğer sabahları gidemiyorsan da iyice yemek yiyip git. Yani bende olmuyor bu ama en azından bu da işe yaramazsa Preworkout dene. Bence bu dediğin tamamen beslenme ile alakalı.

Hocam peki Gainer alsam işe yarar mı? Bir de protein tozu. Çünkü iştah yok ya yemek yiyemiyorum bari buradan karşılayayim.

Bir de hocam iştah nasıl arttırabilirim? İştahım az önceden günde 1 öğün yemek yerdim ama son 1 aydır yemeyi arttırdım ama nasıl diyeyim çok nadir acıkıyorum 1 kaşık yesem de doyuyorum.

Hocam beslenmeden olabilir iştahım fazla yok çünkü. İlk başladığım zamanlar yiyordum ama sonradan azaldı iştah.
Kanka senin beslenmede problem var emin ol başka bir şeyde değil. Bunu dedikten sonra belli zaten. Yeteri kadar beslenmiyorsun. Siz nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama ben günlük yaklaşık 400gram tavuk pilav yiyorum 2 öğün yiyorum toplamda tavuk pilavı babam aşçı olduğu için çok şükür protein sorunu çekmiyorum ben. İştahsızlık falan hikaye gerçekten bahane bu. Bu iş bahanelere gelmez. Yemen gerek başka çaren yok. Ya yersin adam gibi beslenirsin ya da bu işte 1 aylık adam seni 2.ayında geçer.

Hocam peki Gainer alsam işe yarar mı? Bir de protein tozu. Çünkü iştah yok ya yemek yiyemiyorum bari buradan karşılayayim.
Gainer kilo aldırıcı. Kilonuz az ise alınabilir. Protein tozunu ben kullanmıyorum. Eğer yeteri kadar protein alamıyorsanız günlük yaşamınızda almanızı öneririm.

Yüksek kalorili tarifler var internetten bakabilirsin. Ben para tuzağı görüyorum aslında ama en kötü ihtimalle gainer alabilirsin hiçbir şey yiyemiyorsan. İştah için ama bir doktora gidip tahlil yaptırmanı öneririm Çinko demir vb eksiklerden de iştahsızlık olabiliyor. Günde 1 öğün normal insan için bile az. Sporcu insan 3-4 öğünden aşağı yememeli. Yanlış anlama ama benim 45 kg kız arkadaşım 1 öğün yiyor. Bu arada ben de eskiden çok zayıftım ama sporla birlikte 57 kgden 74e çıktım çoğunluğu kas olarak. Sevdiğin yemekleri yemeğe çalış ve dediğim gibi kalorisi yüksek yiyecekler ye bolca.

Kanka senin beslenmede problem var emin ol başka bir şeyde değil. Bunu dedikten sonra belli zaten. Yeteri kadar beslenmiyorsun. Siz nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama ben günlük yaklaşık 400gram tavuk pilav yiyorum 2 öğün yiyorum toplamda tavuk pilavı babam aşçı olduğu için çok şükür protein sorunu çekmiyorum ben. İştahsızlık falan hikaye gerçekten bahane bu. Bu iş bahanelere gelmez. Yemen gerek başka çaren yok. Ya yersin adam gibi beslenirsin ya da bu işte 1 aylık adam seni 2.ayında geçer.

Gainer kilo aldırıcı. Kilonuz az ise alınabilir. Protein tozunu ben kullanmıyorum. Eğer yeteri kadar protein alamıyorsanız günlük yaşamınızda almanızı öneririm.

Hocam protein alamıyorum ondan alabilirim toz. Gainer da şu an 57 kiloyum amacım 65 olmak ikisini de alabilirim. Ben çok fazla bahane sevmem ama bir zorlamaya çalışayim kendimi evde olan yemeklerle. Olursa eğer yazarım buraya.

Hocam protein alamıyorum ondan alabilirim toz. Gainer da şu an 57 kiloyum amacım 65 olmak ikisini de alabilirim. Ben çok fazla bahane sevmem ama bir zorlamaya çalışayim kendimi evde olan yemeklerle. Olursa eğer yazarım buraya.
Kanka benim boyum 170 kilom 63 BKE bakımından yeterli. Senin boyunu bilmiyorum ama boyun uzun ise çok zor işin sen kilo almadan kas kazanman aşırı zor bir şey. Yani eğer uzunsan ve kas üretmeye çalışıyorsan vücudunda bu şu demek=okyanusa bir bardak su dökmek.

1 günde ne yiyorsunuz? 1 yıl boyunca dümenden spor yapıp çok kötü beslensem bile çok daha fazla büyür kolum.

Hocam anlatayim sabah 2 veya 3 tane yumurtayla omlet yapıyorum. Yanına peynir ekmek falan standart şeyler işte. Sonra okula 3-4 tane pizza tost yiyorum. Onun dışında çok bir şey yok kantine abur cuburadan başka. Eve gelince annem ne yaparsa onu yiyorum ama genelde makarna yiyorum 2 tabak. Ondan sonra bir şey yemiyorum fazla.

Geri
Yukarı