e-sport saçmalığı !

Xeansus

Kilopat
Daha fazla  
Gülsemmi ağlasammı.... Geçen günlerde bir baktım kanalın birinde program yapıyorlar lol oyunuyla alakalı kore takımını çağırmışlar bunlar dünya şampiyonumu neymiş programı sunan elemanlar bunlara sorular felan soruyolar, nasıl hazırlanıyosunuz nasıl bukadar ii oynuyosunuz ciddi ciddi sanki iyi bir halt yapıorlarmış gibi sonra bunlara okul durumlarını sordular çocukların hepside okulu bırakmış aslında bunlarıda örnek diye tv ye çıkartıp program yaptıran zihniyeti sorgulamak gerekiyor öncelikle bu işi yapan şahıslarda 2 kelimeyi yanyana getirip konuşamayan kimseler birde e-spor diye bi tabir başlı başına saçmalık zaten bu işlerin bu platformlara taşınması çok tehlikeli ve aptalca bence bu tarz organizasyonların çocuk gelişimine zararlı bulunup kötü örnek teşkil etmesi sebebiyle yasaklanması gerekmekte.

Tamamda bundan bize ne sana ne ? Adamlar bir oyuna gönül vermiş merak salmış ve bu işi başarmışlar. Öğrenim hayatlarının kötü olması ailesinden başka kimseyi ilgilendirmez. Dersleri iyi olsaydı bir oyuna bu kadar vakit ayıracaklarını sanmıyorum.

Okulda okuyup bir işe girdiklerinde alacakları paranın 5 belki 10 katını kazanıyorlar. Bu yüzden okumayı bırakıyorlar. Ben olsam bende bırakırım.

Tamamda bundan bize ne sana ne ? Adamlar bir oyuna gönül vermiş merak salmış ve bu işi başarmışlar. Öğrenim hayatlarının kötü olması ailesinden başka kimseyi ilgilendirmez. Dersleri iyi olsaydı bir oyuna bu kadar vakit ayıracaklarını sanmıyorum.
Başarmışlarmı ? Bu yaptıkları iş yetenkle uzaktan yakından alakası olmayan bir iş normal hayatın içinde olan bu tarz işlere çok fazla vakit ayırmayan insan daha kötü oynar okadar oda beynin odaklanmamasıyla alakalı bi durumdur bu oyunların basında saatlerını harcayanların beyinleri artık oyuna girince kendi otomatik olarak odaklanıyor belli süreden sonra bu iş sadece zaman ve odaklanmayla alakalı başka hiç bir olayı yok aksinide idda eden varsa gitsin pisikoloğun birine sorsun bi insan başka bir insandan neden daha iyi oynayabilir bi oyunu diye. Beni o çocukların dersi yaşantısı tabi ilgilendirmez ama beni bu tarz eylemlerin tv kanallarında iyi birşeymiş gibi özendirilmesi ilköğretim çağındaki gençlerin bunları örnek alarak sosyal çalışan üreten insanlar yerine pc başında moronlaşan sağlıksız uyuşturulmuş insanlara dönüştürülmeye çalışılmaları ilgilendirir büyük ihtimalle max 21 yaşındasın 22 demez :) o yüzden biraz daha gelişimini tamamlayınca beyinsel olarak tabi bunların nekadar tehlikeli şeyler olduğunu anlarsın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı