Edit programı önerisi

Ne tür düzenlemeler yapmak istediğine bağlı. Vegas Pro çoğu şeyi sana manuel olarak yaptırır. Yani efekti kendin ayarlarsın. Ama Vegas Pro için preset pack adı altında hazır ayarlar mevcut. Sadece indirip programa entegre ediyorsun.

Hocam biraz konu dışı olacak ama Creative Cloud ne işe yaradığını biliyor musunuz?

Öncelikle Türkçe, daha sonrasında İngilizce öğrenmeni tavsiye ederim. Edit'in Türkçe karşılığı nedir dostum? Patlamalı çatlamalı efekt yapacağım dese biz farklı programlar da tavsiye ederiz. Düzenleme yapacağı bir program arıyor adam ve biz piyasanın en iyilerinden programları tavsiye ediyoruz. Sen gelip burada kelime oyunu yapıyorsun. Bunlar edit programı mı, diyorsun. Edit ne demek onu öğrenmekte fayda var.

Bu arada:

Adobe After Effects, Adobe Systems tarafından geliştirilmiş olan, hareketli grafikler ve görsel efektler oluşturmaya olanak sağlayan bir yazılımdır.

Adobe Premiere Pro, Adobe şirketi tarafından geliştirilen video düzenleme, montaj, kurgu yazılımıdır.
Dostum bu mesajın bu camia ile herhangi bir şekilde alakan olmadığı anlamına geliyor
Piyasada
Kurgu senin dediğin anlamda kullanılır.

Ha bu arada az biraz bilgi edinmek istiyorsan moderatörlüğünü yaptığım bazı editör forumları var,bakabilirsin.

Hocam biraz konu dışı olacak ama Creative Cloud ne işe yaradığını biliyor musunuz?
Birçok Adobe uygulamasını kullanabiliyorsunuz,teker teker almaktan daha ucuza denk geliyor.

Dostum bu mesajın bu camia ile herhangi bir şekilde alakan olmadığı anlamına geliyor.
Piyasada.
Ha bu arada az biraz bilgi edinmek istiyorsan moderatörlüğünü yaptığım bazı editör forumları var, bakabilirsin.

En son editlediğiniz videoyu atar mısınız merak ettim de.

Aylık ne kadar peki?
Adobe'nin sitesinden bakabilirsiniz.

En son editlediğiniz videoyu atar mısınız merak ettim de.
Kanalımı sildiğim için güzel editim kalmadı.

Bir iki tane basit editim var yeni kanalda

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Adobe'nin sitesinden bakabilirsiniz.

Kanalımı sildiğim için güzel editim kalmadı.

Bir iki tane basit editim var yeni kanalda.

Güzel arkadaşım konunun başında bir diğer arkadaşın videosuna bunlar edite örnek olarak atılmaz demişsin fakat senin yaptıklarınla arkadaşın yaptığı arasında pek bir fark yok. Asıl konuya gelirsek konuyu açan arkadaşıma önerim şu şekilde, eğer sıfır bilginiz varsa wonderhare Filmora uygulaması ile başlayabilirsiniz, Instagram, YouTube, TikTok vb platformlar için günlük içerikler hazırlamak istiyorsanız sizi uzunca bir süre idare edecektir. Hazır birçok preset barındırıyor içinde. Profesyonelleşmek gibi bir amacınız varsa; sadece cut kurgu yapacaksanız Premiere öneririm fakat görsel efektler içeren düzenlemeler yapmaksa amacınız After Effects öğrenmeye başlayabilirsiniz. Profesyonel anlamda renk düzenlemeleri yapıp profesyonel bir kariyer düşünüyorsanız da DaVinci Resolve programını öneriyorum.

Ha bu arada az biraz bilgi edinmek istiyorsan
2013 yılından beri edit&kurgu yapan, görsel efekt anlamında da birçok çalışması olan, çoğu edit&montaj sayfası fenomeninin ünlü olmasını sağlayan adama; bu camiadan değilsin, demek. 😃 Şu an bambaşka bir hayat yaşadığım için 2018'den beri aktif olarak bu işlerle ilgilenmiyorum. Günümüzde hazır efektlerle yapılan şeyleri biz yıllar önce teker teker frame frame yapardık. Bir Bulgar arkadaşım vardı artık aktif içerik üretmiyor ama sana onun bir videosunu bırakıyorum, video nasıl efektlenir görmüş olursun. Bass noktalarına shake vermek pek bir numara değil. 2016 yılına ait örnek bir video:

Güzel arkadaşım konunun başında bir diğer arkadaşın videosuna bunlar edite örnek olarak atılmaz demişsin fakat senin yaptıklarınla arkadaşın yaptığı arasında pek bir fark yok. Asıl konuya gelirsek konuyu açan arkadaşıma önerim şu şekilde, eğer sıfır bilginiz varsa wonderhare Filmora uygulaması ile başlayabilirsiniz, Instagram, YouTube, TikTok vb platformlar için günlük içerikler hazırlamak istiyorsanız sizi uzunca bir süre idare edecektir. Hazır birçok preset barındırıyor içinde. Profesyonelleşmek gibi bir amacınız varsa; sadece cut kurgu yapacaksanız Premiere öneririm fakat görsel efektler içeren düzenlemeler yapmaksa amacınız After Effects öğrenmeye başlayabilirsiniz. Profesyonel anlamda renk düzenlemeleri yapıp profesyonel bir kariyer düşünüyorsanız da DaVinci Resolve programını öneriyorum.

Yok derken? Ya körsünüz ya da yalan söylemekten de anlamıyorsunuz?

2013 yılından beri edit&kurgu yapan, görsel efekt anlamında da birçok çalışması olan, çoğu edit&montaj sayfası fenomeninin ünlü olmasını sağlayan adama; bu camiadan değilsin, demek. 😃 şu an bambaşka bir hayat yaşadığım için 2018'den beri aktif olarak bu işlerle ilgilenmiyorum. Günümüzde hazır efektlerle yapılan şeyleri biz yıllar önce teker teker frame frame yapardık. Bir bulgar arkadaşım vardı artık aktif içerik üretmiyor ama sana onun bir videosunu bırakıyorum, video nasıl efektlenir görmüş olursun. Bass noktalarına shake vermek pek bir numara değil. 2016 yılına ait örnek bir video:

Hazır efektler ile yaptığımı kim söyledi? 3-5 dakika da yaptığım geri dönersem kanalım boş kalmasın diye attığım videolar onlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mac varsa önereceğim tek program finalcut Pro eğer Windows kullanacaksan Premiere Pro öneriyorum.

Geri
Yukarı