Ev elektriğim fazla geliyor

Huseyin.Harun

Femtopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar cümleten selamünaleyküm öncelikle 30 yıllık bir binanın en son katında oturuyorum 3+1 ve yıllardır yüksek faturalar ödüyorum. Ck Akdeniz firmasını aradım geldiler baktılar normal dediler. İçime sinmedi normal elektrikçiye baktırdım oda normal dedi ama bana göre aşırı fazla geliyor yaz aylarında 2700 - 3000 TL - kış ayında 900 - 1000 TL arası evimdeki her ürün ekonomik ürünlere çevirdim ampulüne kadar LED ama ne hikmetse komsuların faturası ile karşılaştırdığım zaman 4 5 misli paralar ödüyorum örnek bu ay apartmandaki komsularımın ve benim faturam 1. komşu 95 TL - 2. komşu 215 TL - ve bana gelen 905 TL'lik fatura :( evimde beyaz eşyalar hariç 2 tane PC acık 7/24 onun haricinde başka bir şey yok. İnsan komşularından şüpheleniyor acaba kaçak elektrik mi çekiyorlar diye yapabileceğim veya yaptırabileceğim bir şey varsa yazabilir misiniz?

Arkadaşlar cümleten selamünaleyküm öncelikle 30 yıllık bir binanın en son katında oturuyorum 3+1 ve yıllardır yüksek faturalar ödüyorum. Ck Akdeniz firmasını aradım geldiler baktılar normal dediler. İçime sinmedi normal elektrikçiye baktırdım oda normal dedi ama bana göre aşırı fazla geliyor yaz aylarında 2700 - 3000 TL - kış ayında 900 - 1000 TL arası evimdeki her ürün ekonomik ürünlere çevirdim ampulüne kadar LED ama ne hikmetse komsuların faturası ile karşılaştırdığım zaman 4 5 misli paralar ödüyorum örnek bu ay apartmandaki komsularımın ve benim faturam 1. komşu 95 TL - 2. komşu 215 TL - ve bana gelen 905 TL'lik fatura :( evimde beyaz eşyalar hariç 2 tane PC acık 7/24 onun haricinde başka bir şey yok. İnsan komşularından şüpheleniyor acaba kaçak elektrik mi çekiyorlar diye yapabileceğim veya yaptırabileceğim bir şey varsa yazabilir misiniz?

Dostum o evde %100 kaçak elektrik var imkansız 3000TL bir eve fatura gelmesi mining yapmıyorsan.

Ben 14kW makine çalıştırıyorum bana anca 4000 TL geliyor bir araştır.

Kesinlikle aşırı fazla gibi geliyor. İnanılmaz zor bu kullanıma böyle bir fatura gelmesi. Klima, ısıtıcı vs. tüketimi yüksek başka bir şey kullanıyor olabilir misiniz? CK Akdeniz'i iş çözülene kadar biraz daha rahatsız ediniz.

Beyaz eşyaların enerji tasarufuna uygunmu ona dikkat etmek gerekiyor. Bilgisayarlar performans modunda çalışıyorsa ve Rgb ışıkları vs. varsa onları kapatmayı deneyebilirsin.

İki bilgisayarı hiç kapatmıyorsan ve ekran kartları 3090 falansa (350 w tüketiyor bu manyak cihaz), arka planda oyun falan açıksa bilemiyorum, farklı bir durum da olabilir.

İki bilgisayarı hiç kapatmıyorsan ve ekran kartları 3090 falansa (350W tüketiyor bu manyak cihaz), arka planda oyun falan açıksa bilemiyorum, farklı bir durum da olabilir.

İmkansız hocam 2 PC 7 24 açık kalsın o fatura yine gelmez gelemez yani. Bırak 2 PC'yi 5 PC açık bile kalsa gelmez o fatura :)

Geri
Yukarı