Ev sahibi %350 zam istiyor

Bu arkadaş'ın kiracısıyla görüşün bence yardımcı olur size.

Ayrıca Üfe-Tüfe'ye uymazsa şikayet etme hakkın var.

Hocam ben kiramı günü gününe kuruşu kuruşuna verdim. O konuda yardıma gerek yok ki.

Sozlesmeye koydurdugun madde onemli degil seni 5 yil dolmadan yuzde 25'ten fazla zamma zorlayamaz 10 yil dolmadan da evden cikaramaz.

Peki ben onu bu anlattıklarımla ilgili şikayet edebilir miyim?

Hocam ben kiramı günü gününe kuruşu kuruşuna verdim. O konuda yardıma gerek yok ki.

Peki ben onu bu anlattıklarımla ilgili şikayet edebilir miyim?

Buradaki oranlara uymuyor. Kesinlikle edin, hatta bir önceki fahiş zamda etmeniz gerekiyordu geç kalmışsınız.

Kendı kıracıma enag enflasyon baz alacagım o da %129 cunku 2800'e oturuyor fazlası olursa harama gırer eksıgı olursa ben kazık yerım.
Ben de kendisine bunu ilettim ama oralı bile olmadı adam ne dersem o olacak kafasında.

Buradaki oranlara uymuyor. Kesinlikle edin, hatta bir önceki fahiş zamda etmeniz gerekiyordu geç kalmışsınız.
Anladım hocam çok teşekkürler.

Hocam kiranizi direkt ibana atın, açıklama kısmına kira olarak belirtin. Zam zamanı gelince de 5000 yatırın, yasal olarak en fazla %25 zam yapma hakkına sahip. Eğer elinizde belgeler varsa hiç korkmayın yasal olarak siz haklısınız.

Ki sizin kira sözleşmenizde "yılda %12 zam" gibi bir ibare var. Direkt 4000 +%12si olarak atsanız bile haklı olursunuz (muhtemelen) ama yine de sorun yaşamamak için 5000 atın bence. Bu devirde 5000e ev bulmak mümkün değil pek

Yeni konular

Geri
Yukarı