Fitness ilk gün kol ağrısı normal mi?

Hareket konusunda doğru söylemiş.
1G protein: 4 kalori● 1G karbonhidrat: 4 kalori● 1G yağ: 9 kalori.
Günlük protein ihtiyacın yağsız kas kütlen X 2-3
Günlük yağ ihtiyacın kas kütlen X 0.5-1
Kalan kaloriyi karbonhidrat olarak alacaksın 1 karbonhidrat 4 kalori olduğuna göre 400 kalori açık bıraksan günlük karbonhidrat ihtiyacından 100 gram az alacaksın örnek 200 gramsa 100 gram alacaksın bazı günler su atmak için 0 karb yapabilirsin ama bayağı zorlar çok yapmanı önermem kilo ölçümünü haftalık yap her hafta 1 kilo veremediysen 200-300 kalori kıs.

Örnek beslenme programı.
Kahvaltı 80gram yulaf ya da pirinçunu.
2 tam yumurta
3 yumurta beyazı.
1 ölçek whey ya da 160gram lor.
Oldukça yeşillik (yeşillik az kalorili olduğu için yiyebildiğin kadar ye) değerler 12 gr yağ 65 gram karb 50gram protein 600kalori.

Antrenman sonrası 100 gram pirinçunu 150 gram tavuk ya da balık wheyde olur.

Değerler3 gram yağ 80gram karbonhidrat 40 gram protein 520 kalori.

Akşam yemeği 100 gram pirinç 150 gram tavuk ya da balık 10 gram zeytinyağ.
Yeşillik olabildiğince değerler: 12 gram yağ 77gram karb 42 gram protein 600 kalori.

28 gram yağ 223 gram karbonhidrat 172 gram protein.
1800 kalori.

Olabildiğince yardımcı olmaya çalıştım yardımım dokunduysa ne mutlu bana yemek kalori ve besin değeri ölçümleri için FatSecret uygulamasını kullanabilirsin.

Yağ oranını bulmak için burayı kullanabilirsin.
Sabahları kaşarlı karışık omlet gibisinden birşey yemeyi düşünüyorum ve spora saat 4 gibi gideceğim için okuldan sonra yani onda ne yiyeceğimi karar veremedim ve akşam kalıyor onda da yemek yesem mi kararsız kaldım.

Kalori hesaplamaya girdiğimde bana 2572 kalori günlük almam gerektiğini söylüyor ve benim anladığım kadarıyla bunuda az yiyip yarısını yakmam gerektiğini mı söylüyorsun.

Kusura bakma bu konularda çok kötüyüm hiç bir bilgim yok

Sabahları kaşarlı karışık omlet gibisinden bir şey yemeyi düşünüyorum ve spora saat 4 gibi gideceğim için okuldan sonra yani onda ne yiyeceğimi karar veremedim ve akşam kalıyor onda da yemek yesem mi kararsız kaldım.

Kalori hesaplamaya girdiğimde bana 2572 kalori günlük almam gerektiğini söylüyor ve benim anladığım kadarıyla bunu da az yiyip yarısını yakmam gerektiğini mı söylüyorsun.

Kusura bakma bu konularda çok kötüyüm hiçbir bilgim yok.

Kanka çok düşünmene gerek yok spor sonrası yiyeceğin yemeğin yarısını öğlen ye sabah istersen karışık omlet yap sıkıntı yok kaşar eklemesen iyi olur biraz yağlı ve kalorili en kötü biraz fazla kardiyo yaparsın yakarsın.

Sabahları kaşarlı karışık omlet gibisinden bir şey yemeyi düşünüyorum ve spora saat 4 gibi gideceğim için okuldan sonra yani onda ne yiyeceğimi karar veremedim ve akşam kalıyor onda da yemek yesem mi kararsız kaldım.

Kalori hesaplamaya girdiğimde bana 2572 kalori günlük almam gerektiğini söylüyor ve benim anladığım kadarıyla bunu da az yiyip yarısını yakmam gerektiğini mı söylüyorsun.

Kusura bakma bu konularda çok kötüyüm hiçbir bilgim yok.

Günlük 30 dakika yürüyüş 30 dakika bisiklet öneririm bisiklet daha fazla yakıyor çünkü.

Kilo vermek istiyorum demişsin de kaç kilosun bir de amacın kilo vermekse bunu sadece beslenmeni gözden geçirerek de yapabilirsin amacın kas kütlesi kazanmak mı? nedir?

Kalori açığı ile uzun sürer çok fazla açık verirsen metabolizman yavaşlayabilir ve bu süreyi acayip uzatır spor yapmak en mantıklısı bana kalırsa hem de fit bir vücudun olur.

Kanka çok düşünmene gerek yok spor sonrası yiyeceğin yemeğin yarısını öğlen ye sabah istersen karışık omlet yap sıkıntı yok kaşar eklemesen iyi olur biraz yağlı ve kalorili en kötü biraz fazla kardiyo yaparsın yakarsın.

Günlük 30 dakika yürüyüş 30 dakika bisiklet öneririm bisiklet daha fazla yakıyor çünkü.

Kalori açığı ile uzun sürer çok fazla açık verirsen metabolizman yavaşlayabilir ve bu süreyi acayip uzatır spor yapmak en mantıklısı bana kalırsa hem de fit bir vücudun olur.
Dostum kilo verirken kas kütlesi artmaz dolayısıyla değişen bir şey olmaz kardiyo için ise spor salonuna gerek yok ip atlamak en etkili kardiyodur kondisyonu da geliştirir amaç sadece kilo vermek ise spor salonuna vereceğin para ile tavuk pirinç yulaf veya sebze gibi besinlere ayrılabilir

Dostum kilo verirken kas kütlesi artmaz dolayısıyla değişen bir şey olmaz kardiyo için ise spor salonuna gerek yok IP atlamak en etkili kardiyordur kondisyonu da geliştirir amaç sadece kilo vermek ise spor salonuna vereceğin para ile tavuk pirinç yulaf veya sebze gibi besinlere ayrılabilir.

Çoğu kişi IP atlayamaz mesela ben tam yapamıyorum takılıyorum sürekli ondan dolayı dedim
Kilo verirken kalori açığı ve yeterli protein aldığı için her türlü kas yapar zaten diyet zamanı 5-10 kilo kas kütlesi eklemesini bekleyemeyiz sadece vücudu sıkılaşır fit bir görünüm sağlar sonra bulk girer kas kütlesi kazanır ben olsam spor yapardım güzel fit bir vücudun olur.

Dostum kilo verirken kas kütlesi artmaz dolayısıyla değişen bir şey olmaz kardiyo için ise spor salonuna gerek yok IP atlamak en etkili kardiyordur kondisyonu da geliştirir amaç sadece kilo vermek ise spor salonuna vereceğin para ile tavuk pirinç yulaf veya sebze gibi besinlere ayrılabilir.

Kanka spor salonu ile tavuk parası artık yakın neredeyse tavuk 170 TL spor salonu 1000TL 5-6kilo tavuk için sporumdan vazgeçmezdim yeniysen zaten her türlü gelişirsin.

Çoğu kişi IP atlayamaz mesela ben tam yapamıyorum takılıyorum sürekli ondan dolayı dedim
Kilo verirken kalori açığı ve yeterli protein aldığı için her türlü kas yapar zaten diyet zamanı 5-10 kilo kas kütlesi eklemesini bekleyemeyiz sadece vücudu sıkılaşır fit bir görünüm sağlar sonra bulk girer kas kütlesi kazanır ben olsam spor yapardım güzel fit bir vücudun olur.
Dostum hayır yanlış biliyorsun yapamaz kas da yağda bir kütledir isterse 10000gram protein alsın kütle nedir kilodur yakarken yapamazsın yaparken yakamazsın eğitimini almış birisiyim sertifikalarım var bu spora dair. Doğrusunu anlatıyorum burada lütfen doğruları öğrenin ona göre verim alın bu spordan

Dostum hayır yanlış biliyorsun yapamaz kas da yağda bir kütledir isterse 10000GRAm protein alsın kütle nedir kilodur yakarken yapamazsın yaparken yakamazsın eğitimini almış birisiyim sertifikalarım var bu spora dair. Doğrusunu anlatıyorum burada lütfen doğruları öğrenin ona göre verim alın bu spordan.

Kanka ben kas yapar demedim ki vücudu sıkılaşır fit bir görünüm sağlar sonuçta vücudunda anlık olarak bir kas kütlesi var yağ yakıp kas kütlesi ortaya çıkmazmı ben mi yanlış biliyorum.

Kanka ben kas yapar demedim ki vücudu sıkılaşır fit bir görünüm sağlar sonuçta vücudunda anlık olarak bir kas kütlesi var yağ yakıp kas kütlesi ortaya çıkmazmı ben mi yanlış biliyorum.
Tamam da zaten o vücudunda hali hazırda bulunan kas kütlesini sadece zayıflayarak da açığa çıkarabilir mesela karın kası karın kası diye övünen 55 kilo kemik torbaları gibi onlarda sıkı duruyor bir çok işi bilmeyen insanlarda onları kaslı zannediyor gibi düşün

Tamam da zaten o vücudunda halihazırda bulunan kas kütlesini sadece zayıflayarak da açığa çıkarabilir mesela karın kası karın kası diye övünen 55 kilo kemik torbaları gibi onlarda sıkı duruyor birçok işi bilmeyen insanlarda onları kaslı zannediyor gibi düşün.

Kanka aynı şeyi diyoruz sanırım zaten karın kası %17 yağ oranından aşağı inince hafif hafif belirginleşmiyormu

Geri
Yukarı