Galatasaray - Sparta Prag maçında ne yapar?

Okanı da orada bırakıp dönsünler, korkak futbol oynatıp duruyor Şampiyonlar Liginden beri. ŞL'den de Avrupa Liginden'de elendik. Savunma yol geçen hanına döndü. Demek ki Anadolu takımlarını yenip göz boyamak ile olmuyormuş. Avrupa'nın en küçük takımı bile gelir böyle koyar sana. Savunmada da hücumda da kısırdık. Koskoca Galatasaray'ın 2 tane isabetli şutu vardı topu topu 90 dakikada.

Futboldan anlamayan Okan da, Avrupa'ya sağ ve sol bek yetiştiremeyen yönetim de derhal istifa etsin. Teknik direktörlüğede Mourinho boştayken gelsin. Türk teknik direktörler Lig için yeterli olabilir ama Avrupa için asla.

Hakeme denilecek çok ama çok şey var da demeyeceğim. Kel kafalı İngiliz bizi doğradı. Kaybetmemizin 2. sebebi bu ne idüğü belirsizdir.
Galatasaray'ı bitiren Okan Buruk oldu.
Okan Buruk ne alaka? Takımda oynatacak bek mi var sanki? Kaan Ayhan dediğin adam Stoper, Berkan Kutlu dediğin adam Merkez Orta Saha oyuncusu. Adam stoperleri, orta sahaları, kanatları bek oynatmaya çalışıyor çünkü bek yok. Preciado bek yokluğunu bize bugün çok güzel bir şekilde gösterdi. Koskoca takım Avrupa'ya bek olmadan, stoperleri bek oynatarak çıkıyor; Ama ne hikmetse suçlu beceriksiz yönetim değil Okan Buruk oluyor. Bu adam Ekimde Old Trafford'da Manchester United'ı 3-2 yendi. Geçen sene bizi şampiyon yaptı ve eminim ki bu sene de yapacak. Nasıl bu kadar nankör olabiliyorsunuz gerçekten anlayamıyorum.

Okan Buruk ne alaka? Takımda oynatacak bek mi var sanki? Kaan Ayhan dediğin adam Stoper, Berkan Kutlu dediğin adam Merkez Orta Saha oyuncusu. Adam stoperleri, orta sahaları, kanatları bek oynatmaya çalışıyor çünkü bek yok. Preciado bek yokluğunu bize bugün çok güzel bir şekilde gösterdi. Koskoca takım Avrupa'ya bek olmadan, stoperleri bek oynatarak çıkıyor; Ama ne hikmetse suçlu beceriksiz yönetim değil Okan Buruk oluyor. Bu adam Ekim'de Old Trafford'da Manchester United'ı 3-2 yendi. Geçen sene bizi şampiyon yaptı ve eminim ki bu sene de yapacak. Nasıl bu kadar nankör olabiliyorsunuz gerçekten anlayamıyorum.

Yönetime yazar bu sezon ki hatalar. Geçen sene ne kadar başarılı bir transfer politikası izledilerse bu sezon tam tersini yaptılar. En alınmayacak oyuncuları aldılar davinson hariç. Yine doldu takım satması zor dolgun maaşlı oyuncularla.

Faydasız bencil takım uyumu olmayan Zaha kurtarıcı giriyor, Icardi desen bu sezon ortalarda yok sakat mıdır hala nedir, sağ bek yok sol bek yok. Defans ve orta sahaya bir şey demiyorum iyi. Avrupa'daki kanatların kerem-barış olursa varlık gösteremezsin çok yetersizler. Mertens iyi oynuyor herif bu sezon futbolu bırakacak takımı sırtlıyor bu kadar plansızlar aslında yani. Boey satıyorsun yerine aldığın adam o da kiralık daha ortalarda yok. Zaten kiralık yani hazır gelmesi lazım.

Son düzenleme:
Yönetime yazar bu sezon ki hatalar. Geçen sene ne kadar başarılı bir transfer politikası izledilerse bu sezon tam tersini yaptılar. En alınmayacak oyuncuları aldılar davinson hariç. Yine doldu takım satması zor dolgun maaşlı oyuncularla.

Faydasız bencil takım uyumu olmayan Zaha kurtarıcı giriyor, Icardi desen bu sezon ortalarda yok sakat mıdır hala nedir, sağ bek yok sol bek yok. Defans ve orta sahaya bir şey demiyorum iyi. Avrupa'daki kanatların kerem-barış olursa varlık gösteremezsin çok yetersizler. Mertens iyi oynuyor herif bu sezon futbolu bırakacak takımı sırtlıyor bu kadar plansızlar aslında yani. Boey satıyorsun yerine aldığın adam o da kiralık daha ortalarda yok. Zaten kiralık yani hazır gelmesi lazım.
Zaha'nın oyuna girmesi hataydı zaten. Icardi geçen maç attığı golle daha ilk 11 oyuncusu olacağını gösterdi. Kerem çok yetersiz Avrupa'ya göre doğrudur. Ama Barış bir tık daha iyi. Fiziksel gücü yüksek. Sağ ve sol beki Avrupa'ya bildirecek zaman Avrupa'ya transfer bildirme süresi geçti. Maçtaki değişikliklerin çoğu yanlıştı.

Preciado. O bonus kafalı herifi koca takım durduramadı. Kırmızı da gelince iyice önleri açıldı, eleğe çevirdiler işte.
Gönül ister ki önümüzdeki yaz eksikler kapatılsın, yedeğiyle asıyla Avrupa için sağlam bir kadro kurulsun ama sanmıyorum. Yine FB'ye çalım atacağız diye giderler Tete gibi birini alırlar.
Yine de çok kolay gol yediğimizi düşünüyorum kırmızı karttan sonra.

Bu senaryoyu tahmin ediyordum. İlk yarıyı izledim sadece. Böyle berbat bir transfer politikası izlenirse sonucu böyle olur. Geçen seneki takımı bozdular.
İlk yarı iyi oynadık aslında. Ama ikinci yarı çok baskı uygulayacaklarını tahmin ediyordum. Kolay pozisyona giriyoruz ama kolay pozisyon veriyoruz. Hücumda top kaptırdığımız zaman orta saha bomboş kalıyor. Rahat bir şekilde ceza sahasına geliyorlar.

Zaha'nın oyuna girmesi hataydı zaten. Icardi geçen maç attığı golle daha ilk 11 oyuncusu olacağını gösterdi. Kerem çok yetersiz Avrupa'ya göre doğrudur. Ama Barış bir tık daha iyi. Fiziksel gücü yüksek. Sağ ve sol beki Avrupa'ya bildirecek zaman Avrupa'ya transfer bildirme süresi geçti. Maçtaki değişikliklerin çoğu yanlıştı.

Yine de çok kolay gol yediğimizi düşünüyorum kırmızı karttan sonra.

Ben ikinci yarıyı izlemedim ama tahmin ettim olacakları. Prag çok daha diri takım. Netler, pozisyona girdiler mi iyi veya kötü bitiriyorlar ezip mundar etmiyorlar atağı. Bizimkiler ayağında yarım saat top geveliyorlar.

Okan Buruk ne alaka? Takımda oynatacak bek mi var sanki? Kaan Ayhan dediğin adam Stoper, Berkan Kutlu dediğin adam Merkez Orta Saha oyuncusu. Adam stoperleri, orta sahaları, kanatları bek oynatmaya çalışıyor çünkü bek yok. Preciado bek yokluğunu bize bugün çok güzel bir şekilde gösterdi. Koskoca takım Avrupa'ya bek olmadan, stoperleri bek oynatarak çıkıyor; Ama ne hikmetse suçlu beceriksiz yönetim değil Okan Buruk oluyor. Bu adam Ekimde Old Trafford'da Manchester United'ı 3-2 yendi. Geçen sene bizi şampiyon yaptı ve eminim ki bu sene de yapacak. Nasıl bu kadar nankör olabiliyorsunuz gerçekten anlayamıyorum.
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nden elenme sebebi, Bayern'i yenip tarihi bir zafer alamamasının sebebi ve daha birçok sebep Okan Buruk'a ait. Beşiktaş Sergen Yalçın ile forvetsiz, Şenol Güneş ile stadyumsuz şampiyon oldu. Okan Buruk iyi bir teknik direktör değil. Büyük takım teknik direktörü de değil. Bu net.

Geri
Yukarı