Elektronik Galax RTX 4080 40.999 TL!

Kredi kartı ile alışveriş yaptıktan sonra mı yapıyor taksidi ? Ve 16 gb uzun süre götürür mü bu kart ? 7900XTX mi bu mu?
3K fark ile 4080 varken 7900XTX e bulaşmayın pişman olursunuz.

Geçen nesilde 3080 ve 6800XT denk kartlardı fakat 3080 hem 10GB hem de daha yüksek TDP ye sahip olduğu için 6800XT önerilebiliyordu fakat bu nesilde böyle bir durum söz konusu değil 4080 oyunlarda ortalama 50W daha az güç tüketiyor hem de geçen nesildeki gibi VRAM olarak insanların kafasını kurcalamıyor, 16GB önümüzdeki nesil için bile fazlasıyla yeterli sırf 24GB diye 7900XTX almak gibi bir hataya düşmeyin o VRAM e ihtiyaç duyacak oyunlar için daha çook uzun yıllar var.

Bir diğer mevzu da DLSS ve RTX. Evet AMD tarafında da var ama yazılımsal olduğu için Nvidia nın yakınından geçemiyor maalesef. Bunların dışında Nvidia nın bir ton işe yarar teknolojisi de cabası misal bir çok insanın haberdar bile olmadığı DLDSR muazzam çalışıyor 2K monitörü sanki native 4K gibi ölçekliyor görüntü kalitesi arşa çıkıyor, AMD de benzer bir teknoloji sunuyor ama evlere şenlik hiç sunmasa daha iyiymiş görüntü kalitesinde değişiklik yok 🤣

Son olarak satarken de dünyanın her yerinde hem daha yüksek fiyata hem de daha çabuk satıyorsun bu da ayrı bir gerçek. Arada 7-8K fark olsa bende 7900XTX al derdim ama 3K için asla pişman olmazsın hatta ilerde bana dua edersin :)

İkiside uzun vadede götürecek kartlar hocam iş yapan biriyseniz 4080 almanızı öneririm.
Oyun oynuyorum genelde. Başka bir aktivitem yok.

3K fark ile 4080 varken 7900XTX e bulaşmayın pişman olursunuz.

Geçen nesilde 3080 ve 6800XT denk kartlardı fakat 3080 hem 10GB hem de daha yüksek TDP ye sahip olduğu için 6800XT önerilebiliyordu fakat bu nesilde böyle bir durum söz konusu değil 4080 oyunlarda ortalama 50W daha az güç tüketiyor hem de geçen nesildeki gibi VRAM olarak insanların kafasını kurcalamıyor, 16GB önümüzdeki nesil için bile fazlasıyla yeterli sırf 24GB diye 7900XTX almak gibi bir hataya düşmeyin o VRAM e ihtiyaç duyacak oyunlar için daha çook uzun yıllar var.

Bir diğer mevzu da DLSS ve RTX. Evet AMD tarafında da var ama yazılımsal olduğu için Nvidia nın yakınından geçemiyor maalesef. Bunların dışında Nvidia nın bir ton işe yarar teknolojisi de cabası misal bir çok insanın haberdar bile olmadığı DLDSR muazzam çalışıyor 2K monitörü sanki native 4K gibi ölçekliyor görüntü kalitesi arşa çıkıyor, AMD de benzer bir teknoloji sunuyor ama evlere şenlik hiç sunmasa daha iyiymiş görüntü kalitesinde değişiklik yok 🤣

Son olarak satarken de dünyanın her yerinde hem daha yüksek fiyata hem de daha çabuk satıyorsun bu da ayrı bir gerçek. Arada 7-8K fark olsa bende 7900XTX al derdim ama 3K için asla pişman olmazsın hatta ilerde bana dua edersin :)
Güzel bilgilendirme için teşekkürler hocam.

Kredi kartı ile alışveriş yaptıktan sonra mı yapıyor taksidi ? Ve 16 gb uzun süre götürür mü bu kart ? 7900XTX mi bu mu?
AMD tarafından pek bir bilgim yok açıkçası. 16 GB VRAM en az 2-3 sene çok rahat götürür diye tahmin ediyorum. Kredi kartı ile tek çekim yapıp, ödemeniz provizyondan çıktıktan sonra kendiniz taksitlendirmeniz gerekiyor. Bunu yaparken kartın ekstre dönem tarihine dikkat edin ekstre gelmeden önce provizyondan çıkıp taksitlendirmeniz gerekiyor aksi takdirde yapamazsınız.

bende vakıfbankta var şuanki sistemim i5 12600k 3080 ddr4 16gb ram 3600mhz 4080 e geçmeye değermi acaba monitörde 2k veya 4 k değil...4080 alınca işlemciyi yükseltmek gerekiyor monitörüde öyle...

VakıfBank şu an 50.000₺ elektronik harcamaya 4 taksit yapıyor. VakıfBank kullanıp bu kartı almayı düşünen varsa değerlendirebilir. Geçtiğimiz eylül ayında Zotac Trinity 4080 35.000₺ 6 taksitle almıştım VakıfBank sayesinde. Şu an güzel bir fırsat VakıfBank kullananlara.

Size tavsiyem sanal kart oluşturun fakat sanal kartın Troy olmasına dikkat edin yani Troy kart oluşturana kadar deneyin. Daha önce oluyordu rastgele 2-3 karttan biri Troy olarak atanıyordu. Eğer Troy sanal kart oluşturabilirseniz 100-50.000TL arası harcamaları peşin fiyatına 6 taksit yapabiliryorsunuz.

Super modeli 42.999,00 TL. Alınır mı acaba? Uzun süre götürür mü beni? RGB ve SUPER çok fark ediyor mu sizin paylaştığınız ile? @waltmeisterrr @Braymm

@Mazotçu

Super modeli 42.999,00 TL. Alınır mı acaba? Uzun süre götürür mü beni? RGB ve SUPER çok fark ediyor mu sizin paylaştığınız ile? @waltmeisterrr @Braymm

@Mazotçu

Hocam kıyas yapabilmek için bahsettiğiniz hem ürün hakkında hemde 4080 Super çok bilgi sahibi değilim. Zotac hakkında konuşabilirim ama Galax hakkında bilgim yok maalesef. Diğer arkadaşlar mutlaka yardımcı olur. Ama diyebileceğim tek şey, 4000 serisi kartların FrameGeneration ile birlikte eski nesillere göre çok ısınmadığı. Bundan dolayı tercih edilebilir gibi duruyor.

@Mazotçu

RGBsiz 41.999

Yeni konular

Geri
Yukarı