GT 730 sistemde Hackintosh Ventura açılmadı

timurcengiz1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.
Bu akşam bir arkadaşımdan GT 730 ekran kartı aldım. Sistemimde kurulu olan Hackintosh Ventura bu ekran kartı ile açılmadı. Sistemi açabilsem birkaç patch yönetimi var denemek istediğim. Lakin sistem bir türlü açılmıyor. GT 730 ile sistemimi nasıl açabilirim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata görseli atabilir misiniz?
@566156 hocam müsait ise yardımcı olacaktır.

3 gündür uyumadım gece gündüz bununla uğraşıyorum ne denediysem olmadı belki günde 5 kere sistem kuruyorum. bir türlü bu kartı tanımadım

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-03-19 12.31.58.png
    Ekran Resmi 2023-03-19 12.31.58.png
    105,3 KB · Görüntüleme: 47
Boot argümanlarına -igfxvesa ekleyebilir misiniz? İşe yaramadıysa shikigva=1 ekleyip deneyin (-igfxvesa boot argümanını kaldırın).

Bu arada hocam ekran kartını takın ama takılıyken boot argümanlarına nv_disable=1 ekleyin. Sonra Hackintool ile tanıtmaya çalışın. Tanıtabildiyseniz sistemi yeniden başlatın ve nv_disable=1 argümanını kaldırıp macOS'i açın.

Son düzenleme:
Görüntüyü ne şekilde alıyorsun? Birde BIOS'ta dahili GPU'yu kapa.
biosda dahili gpu kapatıyorum. 3 mb olarak görüyor.

Boot argümanlarına -igfxvesa ekleyebilir misiniz? İşe yaramadıysa shikigva=1 ekleyip deneyin (-igfxvesa boot argümanını kaldırın).

Bu arada hocam ekran kartını takın ama takılıyken boot argümanlarına nv_disable=1 ekleyin. Sonra Hackintool ile tanıtmaya çalışın. Tanıtabildiyseniz sistemi yeniden başlatın ve nv_disable=1 argümanını kaldırıp macOS'i açın.
dediklerinizi yaptım sistem sürekli restart atıyor.

bu şekilde bir türlü tanıtamadım

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-03-20 02.22.05.png
    Ekran Resmi 2023-03-20 02.22.05.png
    84,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
GT 730 ama hangi mimarı? Ayrıca görüntüyü ne şekilde alıyorsun? VGA mı?

GT 730 Fermi mimarisi görüntüyü DVI ve HDMI ikisindende alabiliyorum. Fakat 3 MB. OpenCore patcher yaması ile denediğimde sistem hiç açılmıyor sürekli reset atıyor.

GT 730 takılı iken ve GT 730'dan görüntü alıyorken Ventura'yı USB'ye yazdırıp sıfırdan kurmayı dener misiniz?

Denedim hocam sonuç aynı maalesef 3 MB ya da 5 MB görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı