HP Omen 15 DC1008NT Hackintosh Ventura kuramamak

markusantonyus

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
500 gb ssd plus sandisk m2 128 gb
Ekran kartı
gtx1650
Anakart
8575 21.16
İşlemci
i5 9300h
Merhaba.
Intel(R) Core(tm) i5 9300H CPU @ 2.40GHz (coffe Lake)
Bellek yuvası 1
8 GB Samsung 2667MHz.
Bellek yuvası 2
8 GB Samsung 2667MHz.
NVIDIA GeForce GTX 1650.
HP Omen 15 DC1008NT laptop.

Bu cihaza Ventura kurulum ekranında 128 GB olan M.2 SSD'yi görüyor. Elimde 3 adet farklı marka farklı model HDD ve SSD var bunların hiçbirini kurulum ekranında göstermeyi beceremedim. M.2 SSD'yi çıkartmayı denedim sadece SATA portunda SSD veya HDD takılı yükleme yapmayı denedim, USB 3.0 çevirici araçlarla denedim hiçbir şekilde tanıtamadım, gösteremedim.

Bu duruma boyun eğip M.2 SSD'ye kurmaya çalıştığımda kurulum ekranında 59 dakika kuruluyor yazıp 1 saatin sonunda hata ile karşılaştım. Laptopa herhangi bir şekilde kurulum gerçekleştiremedim.
Sizlerdeen ricam bana benim işlemcime vs uygun EFI klasörü desteği sağlamanızdır... İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim:)
@hackintosh kuramama @MacOS Bükücü @284082 @claus

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu 2 kext dosyasını OC-Kext içine at ve config dosyana işle.

Bu disk görmeme sorunu ortadan kaldırabilir.

Sonra dene tekrar. Ayrıca hata nedir tam belirtmemişsin. Görsel vs. gönder gerekirse.

Bu 2 kext dosyasını OC-kext içine at ve Config dosyana işle.

Bu disk görmeme sorunu ortadan kaldırabilir.

Sonra dene tekrar. Ayrıca hata nedir tam belirtmemişsin. Görsel vs. gönder gerekirse.

Hocam hata kodu falan yok aslında. M.2 SSD'ye kurulum başlıyor 1 saat sonunda yükleme esnasında sorun çıktı gibi bir hata veriyor, disk biçimlendirme ekranına atıyor.

Bu kexti kurmayı denedim sonuç alamadım. Acaba Config. Plistimde mi hata var rica etsem kontrol edebilir misiniz?

Daha önce çekmişim hatayı linkte mevcut. (güncelleme yüklenirken hata oluştu)

Son düzenleme:
Config dosyana GenSMBIOS ile MacBookPro16,4 olarak üret ve config dosyana ekle ve tekrar dene.

iMac yazan yeri mi sadece?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-12 223858.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-12 223858.png
    38,3 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı