Steam Hesabımı çalmaya çalışıyorlar

SametGenç

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Pideci Ustası
Merhaba arkadaşlar. Bana 2 kere Steam giriş kodunuz diye Steam mobil uygulamadan bildirim geldi. Benim giriş yapmadığım halde bu neden geliyor? Korkuyorum hesabımı çalacaklar diye. Steam Guard aktif halde. Bu olay farklı günler de gerçekleşti.

Merhaba arkadaşlar. Bana 2 kere Steam giriş kodunuz diye Steam mobil uygulamadan bildirim geldi. Benim giriş yapmadığım halde bu neden geliyor? Korkuyorum hesabımı çalacaklar diye. Steam Guard aktif halde. Bu olay farklı günler de gerçekleşti.
Steam hesabınızın şifresi ile steam hesabınızın bağlı olduğu mail adresin şifresini daha önce kullanmadığınız bir şifre ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Bu şifreler ile başka yerlere kayıt olmamanızı da tavsiye ederim. Bu şekilde bu durumu yaşamazsınız. Geçmiş olsun.

Epostanız ve şifreniz birilerin eline düşmüş, hiçbir yere bilgilerinizi vermediyseniz bilgisayarınıza bir tür RAT virüsü girmiş olabilir. Epostanızı, şifrenizi değiştiriniz. Steam şifrenizi ve Google şifrenizi değiştiriniz.

Hocam aynı sorun bende var bende ilk defa alınca şifreyi değiştirdim ama sonra devam etti belki bug olmuştur diye takmıyorum artık.

Epostanız ve şifreniz birilerin eline düşmüş, hiçbir yere bilgilerinizi vermediyseniz bilgisayarınıza bir tür RAT virüsü girmiş olabilir. Epostanızı, şifrenizi değiştiriniz. Steam şifrenizi ve Google şifrenizi değiştiriniz.

Benim Facebook hesabımı çaldılar hatta Epic Games hesabımı da çalışırlar hepsini geri aldım o kadar takmadım ama Steam hesabım giderse çok üzülürüm. Bana da öyle oldu gibi geliyor. E-posta şifremi degistirdim Epic hesabım calındığımda ama e-posta mı nasıl değişirtireceğim bildiğim bütün üyeliklerim bu e-posta üzerinden iş yerimdeki sepetler bile hepsiyle tek yek nasıl uğraşacağım.

Benim Facebook hesabımı çaldılar hatta Epic Games hesabımı da çalışırlar hepsini geri aldım o kadar takmadım ama Steam hesabım giderse çok üzülürüm. Bana da öyle oldu gibi geliyor. E-posta şifremi degistirdim Epic hesabım calındığımda ama e-posta mı nasıl değişirtireceğim bildiğim bütün üyeliklerim bu e-posta üzerinden iş yerimdeki sepetler bile hepsiyle tek yek nasıl uğraşacağım.
Malesef tek tek uğraşmanız lazım.

Her hesabınız için tamamen farklı kombinasyondan oluşan içinde küçük harf, büyük harf, özel karakter, rakam içeren şifreler oluşturursanız ve eğer bilgisayarınızda zararlı bir yazılım bulunmuyorsa. Sorununuz çözüme ulaşabilir.

Her hesabınız için tamamen farklı kombinasyondan oluşan içinde küçük harf, büyük harf, özel karakter, rakam içeren şifreler oluşturursanız ve eğer bilgisayarınızda zararlı bir yazılım bulunmuyorsa. Sorununuz çözüme ulaşabilir.

Şifrelerimin hepsi öyle

Şifrelerimin hepsi öyle
Bilgisayarınızda virüs programınız varsa sisteminizi taratabilir misiniz? Bilgisayarınızda virüs programı varsa ismi nedir? Kendi bilgisayarınız dışında başka cihazlardan da hesaplarınızdan giriş yapıyor musunuz? Starbuck gibi ücretsiz wifi hizmeti veren yerlerde wifi hizmeti kullandınız mı? Büyük veri sızıntıları olduktan sonra şifrelerinizi değiştirdiniz mi? Şifreleriniz isim, doğum tarihi ya da biraz daha özel bir örnek vermek gerekirse gün, ay, yıl isim ve soy isim baş harfleri, ve kolay yapılabilen bir özel karakter = "19022020SG+" gibi benzer şifreler yapıyor musunuz? Şifrelerinizi başka insanlarla paylaşıyor musunuz? Steam envanterinizi herkese açık mı? Steam hesabınızla 3. parti sitelere giriş yapıyor musunuz? Korsan yazılım kullanıyor musunuz? Bunlar sorulabilecek bazı sorular. Sorunun neden kaynaklandığını bilmediğim için hepsini tek tek elemek lazım.

Geri
Yukarı