Steam Hesabımı çalmaya çalışıyorlar

Çift taraflı korumayı etkinleştirin, mümkünse Steam hesabınıza bağlı olan gmaili değiştirin, şifrenizi değiştirin. Ve sisteminizde virüs olma riskine karşın virüs taraması yapın. Verebileceğim tavsiyeler bunlar.

Bende bir süredir aynı problemi yaşıyorum tahmini 6 ay gibi sürede bir defa deneniyor 3. defa yaşadım. Şifreyi değiştirdim ama etki etmedi. Steam kütüphanemi paylaştığım arkadaşlarım var onlar ile alakalı olduğunu düşünüyorum, çünkü şuana kadar bağlı olan mail veya başka hiçbir hesabımdan giriş denemesine veya sızma durumuna denk gelmedim. 2 adımlı koruma sayesinde hiçbirşey olmadı. Olsa 3. adım bile açılır. Güvenlik açısından çok işe yarıyor.

Benim Facebook hesabımı çaldılar hatta Epic Games hesabımı da çalışırlar hepsini geri aldım o kadar takmadım ama Steam hesabım giderse çok üzülürüm. Bana da öyle oldu gibi geliyor. E-posta şifremi degistirdim Epic hesabım calındığımda ama e-posta mı nasıl değişirtireceğim bildiğim bütün üyeliklerim bu e-posta üzerinden iş yerimdeki sepetler bile hepsiyle tek yek nasıl uğraşacağım.

Şifrenizi zor yapın bir de önemli bir tavsiyem Steam hesabınızı gizli yapın kimse görmesin.

Merhaba arkadaşlar. Bana 2 kere Steam giriş kodunuz diye Steam mobil uygulamadan bildirim geldi. Benim giriş yapmadığım halde bu neden geliyor? Korkuyorum hesabımı çalacaklar diye. Steam Guard aktif halde. Bu olay farklı günler de gerçekleşti.

Şifre değiş. Kodu söylemediğin hariç bir b*k yapamazlar.

Çok dikkatli olun. Steam'i bırak hesaptaki kayıtlı e-posta adresinin bile şifresini değiştirin. Steam Guard acik olmasina. Daha bugün başıma böyle bir olay geldi ve envanterimi boşalttılar. Nasıl oldu diye sorarsanız iki ihtimalden şüpheleniyorum. 1. kasa acma sitelerine hesabimla giriş yapmak. 2. de iki gün önce bilgisayarıma fidye yazılımı (virüsü) bulaştı ve dosyaların uzantısı değişti. Dosyalarımı hiçbir sekilde kurtaramadım ve format attim. Dun aksam 11 gibi bana bir mail geldi Steam'den. Ama mailin dili Çinceydi ve benim topluluk pazarindan eşya satın alınmıştı. Ben de arada Steam bug oluyor herhalde diye aldırış etmedim. (Bahsettigim saatte bilgisayarim açıktı ve inernet baglantisı vardı.) Neyse bilgisayarı kapattım ve uyudum. Sabah abim bilgisayarı acinca olanlar olmuş. Sabah 10 gibi bütün envanterimi satmışlar DotA itemi almislar ve onları da daha ucuz fiyata kendilerine satarak transfer yapmışlar. Daha sonra Steam giric gecmisine baktım Taiwan ve Çin'den giris olduğunu fark ettim.
Sonra hesabin sifresini değiştirdim Steam Guard'i kontrol ettim sorun yok gibiydi. O kadar şey satılmış bana bir tane bile onaylama gelmedi diye düşünürken e-posta hesaplarımı kontrol ettim ve onlara da giriş yapmişlar (sadece bilgisayarda Chrome'daki sifresi kayıtlı olan hesaplara). Ama hiçbir şeye dokunmamislar sadece envanteri boşaltmişlar. Ben de e-posta adreslerimin sifrelerini değiştirdim, iki faktörlü dogrulamayı açtım. Hesaplar hala bende ama envanter çalındı. Denemek icin envantere bir iki item ekledim ama henüz bir şey olmadı sıkıntı çözüldü gibi sanki.
Yaşadıklarım simdilik bu kadar. Siz siz olun nereden ne indirdiginize hangi linke tikladiginiza dikkat edin.

Bana da 2 gündür mail geliyor Steam'den "XXXX kullanıcı adlı hesabınıza giriş yapabilmeniz için aşağıdaki kodu girin" vs. diye. Çin'den girilmeye çalışılmış. Bu gün 3 tane daha geldi.

XXXX kısmında yazan kullanıcı adı benim gerçek adım. Fakat şuanda kullandığım Steam hesabımın kullanıcı adı ile uyuşmuyor, çok alakasız bir isim. Yani şu anda kullandığım hesap değil mailde belirtilen. Steam uygulaması üzerinden login deneme listesine baktığımda da sadece kendi loginlerimi görüyorum, Çin'den giriş yapılmamış hiç.

Sanırım çoooooook eskiden açtığım, içi boş bir Steam hesabının şifresini bulmuşlar. Fakat 2 farklı Steam aynı mail hesabına bağlı olduğu için maili bana geliyor. Ama şöyle bir durum var, XXXX'de yazan kullanıcı adını arattığımda, böyle bir Steam hesabının da olmadığını belirtiyor Steam.

Ne olur ne olmaz diye bugün format attım, Win 11'e geçtim bu bahaneyle de. Şifreleri vs. değiştim ama tabii gelmeye devam ediyor maalesef eski hesaba ulaşamadığım için.

1682687299435.png

Çaldıkları eski hesabımı geri aldım. Kendilerine teşekkür ederim, böyle bir hesabım olduğunu hatırladım sayelerinde. 😄 Yeterli koruma olduğu için 10 saniyemi aldı hesabı geri almam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı