KYK yurdunda kavga ettim

Anhera

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba birazcık içimi dökmek istiyorum izninizle. Ben geçen sene ODTÜ-physıcs bölümü kazandım ve Ankara'ya geldim. Burada durumum çok iyi olmadığı için KYK Yurdunda konakladım. Buraya geldiğimden beri hani tek odağım ders ve derse odaklanıp akademik kariyerimi düşünmekti. Yanımda olan diğer 2 oda arkadaşım, TYT 190 puan civarında almış benim olduğum bölümden alakasız ders çalışmayan, 2 senelik bölüm okuyan tiplerdi. Ben çok sosyal bir insan değilim arkadaş sayım 2'i geçmez gerçekten. Hani tek istediğim bir an önce bölümümü okuyayım ve bitireyim önüme bakayım. Günde 7-9 saat arası çalışma tempom var ve notlarım da iyi geliyor. Konunun özüne gelirsek, aslında yukarıda da bahsettiğim üzere ' arkadaşım yok ' sözü bunun içindi. Belki inanması zor gelecek ama ben oda içerisinde diğer 2 kişiyle çok gerekli durumlar haricinde 7.5 ay civarı konuşmadım. Yanımda ki olan oda arkadaşlarım sürekli neredeyse çalışmayıp yurtta yatan tiplerdi. Hani muhabbetleri çok sığ ve kadinlar üzerine idi bu da beni çok muhatap alınası seviyeye itmiyordu. Benim astigmatli migren hastalığım var ve ışık beni tetikliyor. Saat 23.50 sularında odama geldim ve ışığı kapattım, bir oda arkadaşım X olsun X kişisi gelip ışığı açacağını söyledi ben de hastalığımın olduğunu ilaçları kullandığımı yatıp uyuyacağımı söyledim. Bana küfür ve hakaret etti zaten başıma kadar doluydum onlara karşı ve en sonunda çocukla yüz yüze geldik. Birbirimizi ittikten sonra diger oda arkadaşı y çocuğu alıp diğer odaya soktu, kilitledi. Bagirismalara yandan diger kişiler geldi ve beni sakinleştirdi tam hava almak için dışarıya çıkacakken, aileme çok ağır kufurler etti. Ben de dayanamayıp kapiyi yumrukladim ve kırdım. Memurun odasında ifadelerimiz alınırken haliyle X ve Y yakın arkadaşlar olduğu için y yalan söyleyerek benim aleyhimde savunma yaptı ve zor duruma düştüm. Şu an odam değişti ve beni ayrı bir odaya aldılar. Kavga fiziksel değil sözlü olduğu için o kadar sorun olmayacağını söyleseler dahi kapıyı kırmamın suçundan sadece para cezası ile kurtulamayacağımı kamu malına zarar verme suçuna dahil olduğunu ve başımın ağrıyacağını söylediler. Ben de şu an saat 3.22 sularında bu mesajı yazarken gözüme bir türlü uyku girmiyor. Sizce bunun sonucunda ne olur? Bilgi sahibi olan birisi bana yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba birazcık içimi dökmek istiyorum izninizle. Ben geçen sene ODTÜ-physıcs bölümü kazandım ve Ankara'ya geldim. Burada durumum çok iyi olmadığı için KYK yurdunda konakladım. Buraya geldiğimden beri hani tek odağım ders ve derse odaklanıp akademik kariyerimi düşünmekti. Yanımda olan diğer 2 oda arkadaşım, TYT 190 puan civarında almış benim olduğum bölümden alakasız ders çalışmayan, 2 senelik bölüm okuyan tiplerdi. Ben çok sosyal bir insan değilim arkadaş sayım 2'i geçmez gerçekten. Hani tek istediğim bir an önce bölümümü okuyayım ve bitireyim önüme bakayım. Günde 7-9 saat arası çalışma tempom var ve notlarım da iyi geliyor. Konunun özüne gelirsek, aslında yukarıda da bahsettiğim üzere ' arkadaşım yok ' sözü bunun içindi. Belki inanması zor gelecek ama ben oda içerisinde diğer 2 kişiyle çok gerekli durumlar haricinde 7.5 ay civarı konuşmadım. Yanımda ki olan oda arkadaşlarım sürekli neredeyse çalışmayıp yurtta yatan tiplerdi. Hani muhabbetleri çok sığ ve kadinlar üzerine idi bu da beni çok muhatap alınası seviyeye itmiyordu. Benim astigmatli migren hastalığım var ve ışık beni tetikliyor. Saat 23.50 sularında odama geldim ve ışığı kapattım, bir oda arkadaşım X olsun X kişisi gelip ışığı açacağını söyledi ben de hastalığımın olduğunu ilaçları kullandığımı yatıp uyuyacağımı söyledim. Bana küfür ve hakaret etti zaten başıma kadar doluydum onlara karşı ve en sonunda çocukla yüz yüze geldik. Birbirimizi ittikten sonra diger oda arkadaşı y çocuğu alıp diğer odaya soktu, kilitledi. Bagirismalara yandan diger kişiler geldi ve beni sakinleştirdi tam hava almak için dışarıya çıkacakken, aileme çok ağır kufurler etti. Ben de dayanamayıp kapiyi yumrukladim ve kırdım. Memurun odasında ifadelerimiz alınırken haliyle X ve Y yakın arkadaşlar olduğu için y yalan söyleyerek benim aleyhimde savunma yaptı ve zor duruma düştüm. Şu an odam değişti ve beni ayrı bir odaya aldılar. Kavga fiziksel değil sözlü olduğu için o kadar sorun olmayacağını söyleseler dahi kapıyı kırmamın suçundan sadece para cezası ile kurtulamayacağımı kamu malına zarar verme suçuna dahil olduğunu ve başımın ağrıyacağını söylediler. Ben de şu an saat 3.22 sularında bu mesajı yazarken gözüme bir türlü uyku girmiyor. Sizce bunun sonucunda ne olur? Bilgi sahibi olan birisi bana yardım edebilir mi?

Arkadaşınız ile tartışmanıza üzüldüm. Türk ceza Kanunu'nun 151. maddesinde “başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hale getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.” şeklinde. Muhtemelen hapis vermezler, para cezası verirler KYK'da kaldığınızı düşünerek ona göre karar verirler. Bence ceza alırsınız her türlü. Keşke göz bandı falan kullansaydınız. Geçen sene geldiğinizi düşünerek arkadaşların bu sene mezun olacaklardı. Sana ailevi küfür ettiğini kanıtlarsan ve o sinirle yaptığını söylersen cezan hafifleyebilir belki. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı